17e NGL congres Congresprogramma Postersessie Vakbeurs 27, SB, 29 oktober 1903 Jaarbeurs Utrecht Een uitgebreide toelichting op het dagthema van het congres is in het juninummer van NGT Geodesia weer gegeven. Hieronder vindt u de invulling van het sprekersprogramma. Profilering door promotie en presentatie Introductie promotievideo geodesie. Introductie congresthema. Verkoop je vakmanschap. Informatiemanagement, een vorm van ondernemerschap. Presentatie van topografische informatie. ANWB-kartografie in de negentiger jaren. (woensdag 27 oktober) B. Hughes ir. T. M. Keuzenkamp ir. M. Jellema dr. M. J. Kraak M. A. G. Bos Bestandsopbouw met een schone lei (donderdag 28 oktober) drs. ir. H. A. L. Dekker prof. ir. W. H. de Vos ing. J. van der Veen ir. H. J. G. L. Aalders ing. A. van Arem ir. H. A. M. Thunnissen Met recht gemeten drs. V. E. van Dijk mr. P. B. Hugenholtz mr. ir. J. A. Zevenbergen ir. T. A. Nieman Ontwikkelingen in Bulgarije. GBKN, ervaringen met het landelijk samenwerkingsverband. GFO geometrisch in de praktijk getoetst. Analoog/digitaal conversie. Leidingenregistratie met topografie in rastervorm. Satelliet-rasterbeelden voor het vastleggen van (veranderingen in) het grond gebruik. (vrijdag 29 oktober) Op weg naar verzelfstandiging. Gegevens zijn geld waard, maar zijn ze ook beschermd. Aansprakelijkheid bij geodetische werkzaamheden, juridisch beschouwd. (Produkt)aansprakelijkheid en de overeenkomst. Tijdens de congresdagen zal in de ontvangsthal een postersessie plaatsvinden. Exposanten en niet-commer- ciële instellingen zullen door middel van posters, affiches e.d. projecten en activiteiten illustreren, die nauw aansluiten bij het congresthema „Geodesie is meer dan (land)meten". In de tentoonstellingsruimte zal een groot aantal diensten en bedrijven zich presenteren. Deze vakbeurs biedt bij uitstek de gelegenheid om een actueel inzicht te krijgen in geodetische produkten en diensten. Ook voor mensen uit aanverwante vakgebieden vormt het een aardige introductie in de ontwikkelingen en mogelijk heden van de geodesie. De relaties met andere disciplines zullen veelvuldig worden getoond. Dat de con currentie toeneemt, blijkt wellicht uit de aanwezigheid van een redelijk aantal nieuwkomers. 336 NGT GEODESIA 93 - 7

(NGT) Geodesia | 1993 | | pagina 20