.ZFRTIFIKAT" Original Berliner Mauer Brandenburger Tor 1990 OR In de forumdiscussie werd dieper ingegaan op de verschillende aspecten van certificering van personen, de eisen die eraan worden gesteld en de internationale erkenning die noodzakelijk is. Bij de af sluitende meningspeiling kwam naar voren dat een certificering van personen, bijvoorbeeld naar Engels model, wenselijk is en dat de leden van de NVG verwachten dat hierin actie wordt ondernomen. De voorzitter heeft de sprekers bedankt voor hun heldere uiteen zettingen over het onderwerp en hun bijdrage aan de discussie en daarna de studiemiddag afgesloten. Vervolgens heeft hij alle aan wezigen uitnodigd om tijdens het nuttigen van een drankje nog wat na te praten. JAARVERGADERING NVG 1993 Op dinsdag 27 april 1993 heeft de Nederlandse Vereniging voor Geo desie haar jaarvergadering gehouden. Als locatie voor deze jaarlijks terugkerende gebeurtenis was gekozen voor het Teylers Museum in Haarlem, 's Ochtends heeft de jaarvergadering plaatsgevonden, de middag was gereserveerd voor het symposium met de titel .Ont wikkelingen op de Nederlandse Geodetische markt". Beide bijeenkomsten vonden plaats in de zeer sfeervolle aula van het Teylers Museum. Deze aula is onder andere versierd met de namen van allerlei bekende Nederlandse wetenschappers en geluk kig ontbrak daarbij de naam van Snellius niet. ledereen voelde zich dus prima thuis. Tijdens de jaarvergadering zijn alle belangrijke verenigingszaken besproken; de leden van de NVG kunnen het verslag hiervan lezen in het volgend Huishoudelijk Orgaan. Het verslag van het sympo sium door Adri den Boer is gepubliceerd in het juninummer van NGT Geodesia, p. 293. De partners hebben de dag aangenaam en leerzaam doorgebracht met een monumentenwandeling door Haarlem en een bezoek aan een tulpenshow. Na afloop van het symposium hebben alle deelnemers en de reeds teruggekeerde partners het Teylers Museum kunnen bezichtigen. Op dat moment was er een speciale tentoonstelling over mensen met lichamelijke afwijkingen, zoals dwergen, reuzen, hele dikke mensen, Siamese tweelingen e.d. Het avondprogramma werd voortgezet bij het voormalig stoomge maal de Cruquius. Na het nuttigen van een drankje op een zonnig terras heeft één van de vrijwilligers van het stoomgemaal een korte rondleiding gegegeven door het stoomgemaal en wat verteld over de historie van deze grootste stoomcylinder ter wereld. Hij wist boven dien te vertellen dat degene naar wie het gemaal is vernoemd, Cruquius, van origine een landmeter was. Tijdens de barbecuemaaltijd die daarna volgde, hebben een aantal geïnteresseerden nog uitgebreid met die vrijwilliger kunnen praten over de rijke stoomgeschiedenis. Tijdens die barbecuemaatlijd heeft het hele gezelschap zich fanatiek gebogen over het eerste „Groot Dictee der Geodetische Taal", dat zeer kundig werd voorgelezen door ir. J. Timmerman. Na afloop van het dictee heeft de jury onder de deskundige leiding van ir. H. Quee de resultaten beoordeeld en na de maaltijd is de uitslag bekend ge maakt. Winnaar was de heer Waalewijn en als tweede is de heer Oosterbroek geëindigd. Zowel de deelnemers als de jury zullen zich dit dictee nog lang herinneren. Na afloop van een mooie dag, waaraan ook het goede weer een steentje heeft bijgedragen, is iedereen tevreden huiswaarts gekeerd. ir. R. Witmer m REÜNIE CTO-CURSUS 22 Twee oud-cursisten van het CTO treffen zich regelmatig op het twee jaarlijks NGL congres. Regelmatig valt het woord reünie, maar het was er nooit van gekomen. Totdat zij elkaar toevallig treffen in Limburg. Afgesproken wordt om te bellen en de eerste stap is gezet om de zestig cursisten van cursus 22 van het jaar '59/'60 op te sporen. Op één na werden alle adressen gevonden en het was fantastisch voor de organisatie om te zien dat zelfs drie mensen uit het buiten land (Verenigde Staten, Suriname en Zwitserland) aanwezig waren. Medecursist en Tweede Kamer-lid Joop van de Berg stelde spontaan Den Haag voor als ontmoetingsplaats, de bezichtiging van de oude en nieuwe Tweede Kamer met bijgebouwen als activiteit en het Pers centrum Nieuwspoort als onderkomen. Dit bleek later een zeer goe de keus: Joop heeft zijn werk uitstekend gedaan en ook de verzor ging bij Nieuwspoort was perfect. Veertig cursisten met partners, in totaal vijfenzestig deelnemers, startten om half twee met koffie en gebak in de sociëteit van Nieuws poort. Het werd een geweldige ervaring, want de meesten zagen elkaar na meer dan dertig jaar weer terug. Na enkele minuten ging men met elkaar om alsof de tijd had stilgestaan. Sommige deel nemers waren „niet veranderd", voor anderen was het goed dat er naamkaartjes werden opgespeld! Dat er toch drieëndertig jaren waren verstreken, bleek wel uit het Amerikaanse en Zwitserse accent van de „buitenlanders". De rondleiding door de Tweede Kamer en bijgebouwen werd ge volgd door een uurtje vrijaf. Met een door de gemeente Den Haag geleverde oude en nieuwe situatie werd de heilige grond van het CTO aan de Nieuwe Haven opgezocht en betreden. Duidelijk was er een zekere huivering te bespeuren bij meerdere cursisten. Terug voor de borrel in de Provinciënzaal van Nieuwspoort moesten zelfs de partners de emoties wegspoelen. Tijdens het afsluitend buffet namen uiteraard de „buitenlanders" de gelegenheid waar Joop van de Berg en de organisatoren Marten Douma, Dick Schrier, Roel Roggema en ondergetekende te bedan ken voor dit initiatief. Uit hun woorden klonk veel waardering en tevens de roep om een herhaling. Uit de zaal klonk spontaan een sponsorbedrag! Wellicht zal er een vervolg komen, maar deze dag zal niet kunnen worden geëvenaard. Gerard van der Woning m VMDR OP BEZOEK IN BELGIË Zesenveertig VMDR-leden maakten 9 juni 1993 een excursie naar België. In Wemmei bij Brussel werd een bezoek gebracht aan op drachtnemer Eurosense Belfotop NV. Gestart werd met een promo tiefilm, waarin onder andere de GBK Amsterdam een rol speelt. (Ook in de Engelstalige Eurosense-folder prijken Rijksmuseum en Stad houderskade.) Bij een opvolgende beeldverwerkingsdemonstratie kreeg de bedrijfsspecialiteit orthofoto aandacht omdat de opname- schaal niet homogeen is over een ganse luchtfoto"). Men kreeg orthobeelden te zien van kust-erosie: een belangrijk deel van het KUSTGIS-paradepaardje van de MD werd hier gemaakt. Verder werden bijvoorbeeld het automatisch extraheren van wegen uit foto's en thermografische „klimakaarten" getoond. In de GIS-demonstratie was aandacht voor het landgebruik op TGV-tracés. Na de lunch volgde een rondleiding door het bedrijf. In de drukkerij werd gewerkt aan drukwerk voor het zilveren jubileum van de „Netherlands Remo- 442 NGT GEODESIA 93 - 9

(NGT) Geodesia | 1993 | | pagina 38