Vakbeurs: promotie en presentatie bij uitstek bezoekers kennen elkaar, komen voor elkaar en hernieu wen oude vriendschappen. Dat draagt bij tot de goede sfeer tijdens het congres. Het wereldje is relatief klein. Het grote aantal jongeren viel daarom op, een logisch gevolg op de enthousiaste wer vingscampagnes van de promotieleus van enkele jaren geleden: „Kun jij meten met onze maten?". Leuk om te zien dat er continuïteit in het vakgebied zit, geen vergrijzing. De toenemende belangstelling voor het vakgebied, de intregratiemogelijkheden met andere vak gebieden zoals kartografie, (digitale) fotogrammetrie, GPS en GIS maken geodesie een boeiend en zeer inno vatief vakgebied. Geodesie is meer dan (land)meten. Het vakgebied is breed en moet zich uitbreiden. Dat geldt ook voor het NGL. Maar ere, wie ere toekomt. Het NGL als geodetische motor heeft er, samen met de inleiders, bezoekers en standhouders weer iets moois van gemaakt. De prachtige video, die met veel elan en relatief weinig kosten is ver vaardigd, kan als exponent worden gezien van dit ge slaagde congres. Dat Geodesie meer is dan (land)meten, daaraan zal niemand meer kunnen twijfelen! Henri Aalders en Hans Vos Als vijftig geodetische bedrijven op een congres, waar de promotie van het vakgebied centraal wordt gesteld, hun beste beentje voorzetten, mag je iets moois verwachten. Dat was er ook. Maar je moest wel een rustige periode uit zoeken om optimaal van de uitgestalde fraaiheden te kunnen genieten. In die drie congresdagen hebben zeker nog vierduizend anderen daar ook pogingen toe gedaan. Daarom is een impressie van de beurs niet volledig als alleen de fraai geconstrueerde stands met de daarin ge demonstreerde apparatuur worden beschreven. Nee, de bezoekers horen daar ook bij, zijn er onlosmakelijk mee verbonden. Vooral als je op een druk moment de beurs betreedt, zijn het juist de bezoekers die het eerst op vallen. Slechts met de grootste moeite kun je tussen de mensen door, wat slingerend om de stoelen van het terras heen, de centrale NGL stand bereiken, want daar begint dit verhaal. De stand was anders dit jaar, wat lichter en vrolijker. En Gemeert» jj Waarheen I viel meer op. De stand was ook breder uitgevallen omdat er aan de rechterkant een promotiedeel aan was ge koppeld, waar alle promotie-artikelen van de Commissie Promotie waren uitgestald, inclusief de nieuwe video die de bezoeker het brede werkterrein van de geodeet laat zien. Er waren trouwens meer plaatsen in de hal, die het predi kaat centrum konden krijgen. Door toevallige omstandig heden waren twee concurrerende leveranciers van GPS- ontvangers aan de beide uiterste wanden van de hal terechtgekomen. Radio Holland aan de zuidkant, Stel- lingwerff Beintema Aquanav aan de noordkant. Daar door was het mogelijk met behulp van de nauwkeurige GPS-ontvangers niet alleen heel exact de coördinaten van de eigen stand te bepalen, maar door uitmiddeling ook die van het centrum van de beurs. Dat bleek het terras te zijn, de plaats waar velen de vermoeide benen even rust gunden. Vanaf die plaats kon je heel goed een aantal bijzonder mooie standconstructies bewonderen. De centrale NGL-stand. 632 NGT GEODESIA 93-12

(NGT) Geodesia | 1993 | | pagina 40