Imago Kadastermedewerkers nog niet optimaal... ment uit het oog kunt verliezen. En als je een fout maakt, kost dat vaak veel geld. Toen onlangs een praktikant hier een poosje bezig was geweest, gaf hij volgens Jan de sfeer heel goed weer. „Dit is pas echt landmeten", sprak hij. Verandering De organisatie van de Dienst Infrabeheer gaat binnenkort veranderen, vertelt Herman Quee aan het slot. De hui dige grote beheersdienst die nu zowel projecten (aanleg, nieuw- en verbouw) als beheer, uitvoering, onderhoud en instandhouding omvat, zal worden opgedeeld in twee delen Dienst Rail Infra Beheer; Bedrijfseenheid Infra Uitvoering. Hopen dat de trein de goede wissel kiest. meter speling. Daar moet de maatvoering dus wel heel precies zijn. Tussen aan- en af-rijdende treinen lopen we wat heen en weer over het emplacement vol stapels dwarsliggers, bouwmaterialen en wissels in aanleg. Jan leert me alles over Engelse en andere wissels en de mathematische punten die de landmeters daarvoor bepalen; over boven leidingsportalen met knappe seinapparatuur en vaste opstelpunten voor deformatiemetingen. Die opstelplaat sen bestaan uit roestvrijstalen platen die in de wand van de tunnel zijn aangebracht (op één na, want die was roestig). Met behulp van Elta-tachymeters zullen regel matig deformatiemetingen in de tunnel worden verricht. Het is duidelijk, meten bij de NS heeft een aparte dimen sie. Je komt veel soorten metingen tegen, rechtstanden, bogen en overgangsbogen en vaak buigt alles ook nog in verticale richting. Je moet je werk doen tussen immer aanstormende treinen, zodat je de veiligheid geen mo- Van de huidige werknemers van Infrabeheer komt onge veer 10% bij Rail Infra Beheer terecht en 90% bij één van de onderdelen van Uitvoering. De Geodesie komt in zijn geheel bij Uitvoering. Rail Infra Beheer wordt namens de Rijksoverheid juridisch beheerder en opdrachtgever voor nieuwbouw, uitbreidingen en onderhoud. De onderdelen van Uitvoering en de eigen ingenieurs bureaus voeren alle taken uit in opdracht van Rail Infra Beheer, en moeten snel groeien naar een marktconforme positie. Voor Geodesie is dat volgens Herman geen pro bleem, want ze werken nu al marktconfom. Dat kunnen we heel goed vergelijken, omdat wij ook mensen van buiten inhuren en ook ongeveer 30% van ons werk uit besteden. In de nieuwe structuur zou er ook werk voor derden kunnen worden verricht, maar voorlopig is er meer dan genoeg te doen in de „thuiswacht". Wat in ieder geval niet verandert, is de aard van het geo detisch werk bij de spoorwegen, want dat is en blijft, zoals die praktikant al zei, het echte landmeten, al of niet onder de slogan van het monument van de spoorwegvakbond: .Dwarsliggen schept een band". Het kolderieke carnaval is weer ten einde. Velen heb ben de gelegenheid gegrepen volledig uit hun dak te gaan, anderen zien niets in het carnavalsgedruis en zetten zich af tegen alles wat maar iets met dit zuide lijk ritueel te maken heeft. Soms worden frustraties afgereageerd in plaatselijke dagbladen. Zie hier een fragment uit ,,De Gelder lander" van 12 februari 1994. Het lijkt erop dat het Kadaster nog veel werk zal hebben om het imago van haar medewerkers te verbeteren uiooysiuppei [it, een onbeduidende knuppel, een" 'goedlachse onbenul, dan verander je heus niet tussen de zaterdag en de woensdag in een bruisende persoonlijkheid die in dionysische vreugde slurpt aan de geneugten van het bestaan. En dan de kranten in die periode. Ik zit zelf in de business, maar ik haat die foto's van feestneuzen en puntmutsen en adellijke subculturen die polonaise sjokkend (de polonaise, die haat ik nog meer dan carnaval) mijn wereldbeeld vervuilen; ik haat die komische onderschriften van narren en narrinnen, van Zijne Doorgezopen Hoogheid, want ik zie daar almaar middenstanderskoppen achter, HEMA-employés, kadasterkadavers en weet ik veel wat voor miserabelen de publiciteit grijpen in deze dagen. Ik zie niet in waarom ik een kiel nodig heb om te zuipen, een plaksnor om de wijven te pakken, een lal-lied om vrolijk te zijn, een pseudo-hese keel om me erbij te voelen. is net Je ris 168 NGT GEODESIA 94 - 4

(NGT) Geodesia | 1994 | | pagina 8