Symposium Schuivende panelen 10 juni 1994 in de Reehorst te Ede o NVG JAARVERGADERING EN SYMPOSIUM „GIS, DATA EN GEODEET" korte omschrijving van de promotie-activiteiten. Zo mogelijk meezenden van brochure, kranteknipsels of foto's ervan; tijdstip of periode van de activiteit. Aanmeldingen dienen vóór 1 juli 1994 te worden gezon den naar: Van Beerendonk Publiciteit, Postbus 379, 5680 AJ Best. Telefoon 04998 - 91185. Op dinsdag 24 mei 1994 zal de Nederlandse Vereniging voor Geodesie 's ochtend haar traditionele jaarverga dering houden in Amersfoort. Deze jaarvergadering zal 's middags worden gevolgd door het symposium met het thema ,,GIS, Data en Geodeet". Op dit symposium zullen spreken: C. Guikers (Bridgis BV), ir. H. J. W. van der Vegt (Geodan Geodesie BV), ir. C. H. J. Lemmen (Kadaster), ir. M. J. P. M. Lemmens (TU Delft) en dr. ir. F. J. J. Brouwer (Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat). De partners kunnen deelnemen aan een boeiend pro gramma, bestaande uit een wandeling door het oude centrum van Amersfoort en een bezoek aan de nieuwe architectuurwijk Kattenbroek. De dag zal worden afgesloten met een gezellig en smake lijk diner in een bijzondere omgeving. Leden ontvangen een uitnodiging voor deze dag. Inlichtingen: ir. Richard Witmer, telefoon 055-285382. NGL-RAYONBIJEENKOMST NOORD-HOLLAND Op 21 juni 1994 organiseert de rayoncommissie Noord- Holland een bijeenkomst, die dit keer plaatsvindt bij de Hoogovens te IJmuiden. Hoogovens heeft een eigen landmeetkundige afdeling, die op het enorme fabrieks terrein een breed scala aan landmeetkundige werkzaam heden uitvoert: terreinmetingen, digitale verwerking, uit- zetwerk op terreinen en in fabrieken, volumemetingen, enz. Tijdens de bijeenkomst zullen we geïnformeerd worden over deze activiteiten. Ook wordt een rondrit over het terrein gemaakt. De bijeenkomst begint om 13.30 uur en duurt tot onge veer 16.30 uur; er zijn geen kosten aan verbonden. Het maximaal aantal deelnemers bedraagt 35. Aanmelden s.v.p. uiterlijk 10 juni bij Ad van der Meer, telefoon 020 - 5802427 (werk), 020 - 6970577 (privé) of Gerard Castri- cum, telefoon 072 - 197306 (werk). De Stichting NGL organiseert in samenwerking met de Federatie voor Aardobservatie een symposium onder de titel „Schuivende panelen", waarbij aandacht wordt besteed aan de veranderende vakgebieden geodesie, remote sensing en fotogrammetrie in de richting van geo-informatica. Het gebruik van informatietechnologie begint gemeengoed te worden in alle lagen van de samenleving en kweekt een almaar groeiende behoefte aan actuele informatie. Deze informatie is vaak samengesteld uit gegevens, afkomstig van onderling zeer verschillende informatiebronnen. De informatietechnologie is er mede de oorzaak van dat de inhoud en taakstelling van vakgebieden herijkt moeten worden. Zo zijn er discussies gaande of de vakgebieden geodesie, remote sensing en fotogrammetrie nog gezien kunnen worden als zelfstandige entiteiten. Of gaan zij op in een nieuw te vormen geo-informatica discipline? Hoe moeten overheid, bedrijfsleven en de onderwijs- en onderzoeksinstellingen hierop anticiperen? Zullen deze ontwikkelingen leiden tot verschuivingen in de rol van de overheid, het bedrijfsleven en het onderwijs en onderzoek zoals we sinds jaar en dag gewend zijn? Op het symposium zal de betekenis van deze „schuivende panelen" op organisatie- en vaktechnische inhoud worden behandeld door deskundige sprekers vanuit bedrijfsleven, overheid, onderzoek en onderwijs. Het symposium wordt gehouden op 10 juni 1994 in het Congrescentrum de Reehorst te Ede. De voordrachten zullen in tegenstelling tot een eerdere aankondiging aanvangen om 13.30 uur. Deelname voor leden van de bij de Stichting NGL aangesloten verenigingen is gratis, indien aanmelding schriftelijk geschiedt aan onderstaand adres vóór 25 mei 1994. Leden van verenigingen aangesloten bij de Federatie voor Aardobservatie kunnen zich op de gebruikelijke wijze aanmelden bij hun vereniging. Na aanmelding ontvangen deelnemers een bevestiging en het programma. Indien nog plaatsen beschikbaar zijn, is aanmelding aan de zaal mogelijk (inschrijfkosten f 100,Het maximum aan tal deelnemers bedraagt 240. Inlichtingen: telefoon 055-670771 (maandag, woensdag en vrijdag van 9 tot 12 uur). Secretariaat Stichting NGL, Venkelstraat 119, 7322 KW Apeldoorn. Het organisatiecomité, F. B. de Vries R. J. G. AKroon 234 NGT GEODESIA 94 - 5

(NGT) Geodesia | 1994 | | pagina 26