Tablin Tablin en de Siers-familie door Theo Scheele, redacteur. SUMMARY The consultancy company Tablin The surveying consultancy company Tablin, housed in Oldenzaal, is already more than twenty years specialized in geodetic activities related to all kinds of infrastructure. This article describes the activities of Tablin, where the reporter spent a long day between cables and conduit pipes. Keywords: surveying, mapping, utility registration, profile. Trefwoorden: landmeetkunde, kaartvervaardiging, leidingenregistratie, reportage. Ze zijn gevestigd in Oldenzaal, een uithoek van het land, volgens sommige klanten. Maar van Oldenzaal naar Zwolle is even ver als andersom, vinden de Tablin- medewerkers. En die kunnen het weten, want zij rijden regelmatig heen en weer. Toch is aan de wens van de klant tegemoet gekomen en is in Zwolle dit jaar een dependance geopend. Als het moet, zullen op meer plaatsen in Nederland nevenvesti gingen komen, volgens adjunct-directeur ir. Harry Moek, want Nederland kent vele uithoeken: Groningen, Fries land, Limburg bijvoorbeeld. Ja, dat zijn voor ons dan de uithoeken, zegt Harry. Aan Zeeland wordt vooralsnog niet gedacht. Dat is een paar bruggen te ver. Wat is Tablin? Een Technisch Advies Bureau voor Leidin gen en INstallaties, dochteronderneming van de Siers- groep. Volgens oud-directeur Siers zegt een naam niet zoveel, het gaat erom wat je doet en wat je bent. H. J. A. Siers, sinds enkele maanden vrijwillig gepensio neerd, komt speciaal voor NGT Geodesia een dagje terug om iets over het ontstaan en de achtergrondfilosofie van het bedrijf te vertellen. Want wie zou dat beter kunnen dan de man die de hele Siers-groep sinds 1964 heeft geleid? Het was een genoegen om aan te horen. Moeilijkheden? Die ken ik niet. Als ze er waren, werden ze altijd snel op gelost door de mensen die ervoor zijn aangewezen. Ik nam ze in ieder geval nooit mee naar huis, die moeilijk heden; de mensen wel, want als er iets is waarmee de Siers-bedrijven, en dus ook Tablin, zich onderscheiden van anderen, dan is het de menselijke factor, het sociale aspect. Tegenwoordig zie je vaak dat bedrijven dure en ingewikkelde apparatuur aanschaffen en er dan geschik te mensen bij zoeken, zegt Siers. Dat is dom, het moet juist andersom: het begint bij de mens en daar bouw je omheen. Zoek eerst de man of vrouw met de kennis en kies dan de apparatuur. Je bent dan natuurlijk nog niet klaar, want de aan dacht voor de mensen moet blijven. Dat bevestigt Harry. Het zit hem in de kleine dingen, aandacht voor de per soonlijke omstandigheden. Als iemand ziek wordt, staat er 's avonds iemand met een bloemetje aan de deur. De mensen worden begeleid in het werk, kunnen oplei dingen volgen op kosten van het bedrijf (behalve als ze bakker willen worden, zegt bedrijfsleider Ben Nijmeijer, NGT GEODESIA 94-10 want dat moeten ze zelf maar betalen). En elke vrijdag middag is er een informele bijeenkomst in de kantine, waar het erg gezellig kan zijn, het loopt dan net niet uit de hand. Ben is zo'n deskundige die door Siers in 1973 werd aan getrokken voor de tekenkamer van het leidinglegbedrijf. Maar Ben stond al gauw weer in de directiekamer met het voorstel de tekenkamer los te koppelen. Ik wil een zelf standig tekenbedrijf zijn, sprak hij tegen Siers. Als ik bij nieuwe klanten kom, willen die geen grondbedrijf of kabellegger, we moeten een zelfstandig tekenbedrijf zijn met een eigen naam en ook een eigen gebouw. Toen kwam buurmans grond (een oude machinefabriek) te Bedrijfsprofiel Tablin Tablin, technisch adviesbureau BV te Oldenzaal en Zwolle, is een dochteronderneming van de Siers Groep BV, met totaal 430 werknemers. De Siers-groep bestaat uit Siers Leiding- en Montageprojecten Siers Rohr- und Kabelverlegung Tablin Technisch Advies Bureau Muller Installatietechniek Envinex Milieutechniek (deelneming) MSH/HAKO Electronics (deelneming) De activiteiten van Tablin zijn: leidingenregistratie geodesie conversie analoog/digitaal technische advisering gaslekdetectie kabel- en leidingendetectie energiebesparingsadvisering CAI-systemen ET-installatie-ontwerp projectvoorbereiding en -ondersteuning veiligheidsinspectie Bij Tablin werken 75 medewerkers van academisch, hbo-, mbo- en speciaal technisch en administratief niveau. Het geodetisch werk bestaat onder andere uit grondslag-, detail- en hoogtemeting inmeten/uitzetten van tracés industriële metingen deformatiemetingen GPS fotogrammetrie alsmede diverse analoge en digitale vastgoed- en leidingen- registratiewerkzaamheden 417

(NGT) Geodesia | 1994 | | pagina 13