gemeente oldebroek medewerker land meten/vastgoed v/m Oplossingsrichtingen Tenslotte periode beter te scoren, de HU blijft gelijk en de TUD Geodesie scoort aan het einde van de periode slechter. Nationaal Geodetisch Plan Inmiddels is ook de subcommissie Nationaal Geodetisch Plan (NGP) van de Nederlandse Commissie voor Geo desie aar, het werk gegaan met als opdracht op stra tegisch niveau een visie te ontwikkelen op missie, produkten en markten, en organisatie van de Neder landse Geodesie (breed geformuleerd). Het onderwijs is hiervan uiteraard een onderdeel. Uit deze opdracht blijkt dat het NGP een marktgerichte benadering voorstaat. Over de mate waarin het NGP daarin momenteel slaagt, kan men van mening verschillen, feit is dat alle „afzet gebieden" van de geodesie (als de „wetenschappelijke" geofysische markt, de navigatiemarkt, de bouw, de land- inrichtingsmarkt, de vastgoedinformatiemarkt, de rechts- zekerheidsmarkt, enz.) systematisch in kaart worden ge bracht met een schatting van de omzet in huidige en eventuele toekomstige produkten. Meest pregnante denkrichting van het NGP tot dusverre is het opschuiven van de missie van de geodesie van zuiver metrische informatie naar meer thematische in formatie en de veel grotere nadruk op de beschikbaar stelling/presentatie van de gegevens in plaats van zich te beperken tot de (moeizame) inwinning van gegevens. Wij denken dat het tijd is om te handelen in dezen, omdat we anders zeer wel in een variant terecht kunnen komen, waarin weliswaar niet de activiteiten van ons vakgebied zullen verdwijnen (die zijn gewoon nodig), maar wel de structuur, de geodetische opleidingen en heel veel ken nis. Dit handelen zou zich met betrekking tot het onder wijs langs twee oplossingsrichtingen moeten ontwikke len, te weten een inhoudelijke lijn en een organisato rische lijn. De inhoudelijke lijn volgt in het bijzonder uit de boven beschreven NGP-visie van de geodesie: meer aandacht voor GIS en remote sensing en de gegevenslogistiek op alle niveaus (vanuit de toepassingen) en een mindere nadruk op het „ambachtelijke" deel van het landmeet kundige werk (vanuit de techniek). De aldus opgeleide geodeet zal een koopkrachtigere en grotere markt kun nen bedienen met als gevolg meer geodetische werkgele genheid, die op zijn beurt weer noodzakelijk is om de opleidingen te laten blijven bestaan. De organisatorische lijn is nodig om de inhoudelijke te „organiseren". Onderwijsgevenden en het geodetische beroepsveld moeten elkaar structureel treffen om aanbod van en markt voor studenten/afstudeerders af te stem men; denk hierbij aan gekwalificeerde praktijkvertegen woordigers als deeltijd-docent, gecommitteerde, school bestuurder, stage-begeleider, enz. ledereen moet hetzelfde beeld ten aanzien van het geodetisch onderwijs in zich dragen en horizontale en verticale afstemming moeten daarmee gestructureerd verlopen. De werkgroep brengt momenteel een rapport uit aan het Geodetisch Platform en wil vervolgens, al of niet met een andere naam of samenstelling, een actieve en brede dia loog aangaan met het onderwijsveld. Een aantrekkelijke woon- en werkgemeente van circa 22.000 inwoners, gelegen op de Noord-west Veluwe, in de buurt van Zwolle. De ambtelijke organisatie van de gemeente is ingedeeld in drie sectoren: de Bestuurssector, de sector Welzijn en Burgerij en de sector Grondgebied. Binnen de sector Grondgebied functioneren de afdelingen Bouwen, Ruimtelijke Ordening, Volkshuisvesting en Milieu (BROVOM) en Openbare Werken. Tot de taakvelden van de afdeling Openbare Werken behoren: het grondbedrijf, de inrichting van woonwijken, verkeerszaken, onderhoud aan wegen en riolering, de reiniging en de groenvoorziening. Voor het afdelingsteam zoeken wij versterking in de vorm van een De nieuwe medewerker zal ondermeer worden belast met: - het verrichten van landmeetkundige terrein-opname's, alsmede uitzetwerk en landmeetkundige advisering bij grotere projecten; - net uitzetten en inmeten van (kadastrale) grenzen; - het voorbereiden van metingen, het controleren van meetresultaten en het uitvoeren van landmeetkundige berekeningen; - het verwerken van digitale terreinopname's tot digitale kaartbestanden en het (op geautomatiseerde wijze) vervaardigen van kaarten; - het opmaken van kartografische bescheiden t.b.v. grondverwerving, verkoop bouwkavels en onteigening; - net beheer van net gemeentelijk kadaster; - het volgen van nieuwe ontwikkelingen m.b.t. de geautomatiseerde vastgoedregistratie. Functie-eisen: - een HBO-opleiding landmeetkunde; - in het bezit zijn van het rijbewijs BE; - beschikken over een flexibele, klantgerichte en colle giale werkhouding; - goede contactuele eigenschappen. Salariëring: Het salaris is afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring en bedraagt tenminste f 3.008,- bruto per maand (aanloopschaal VII) en maximaal f4.671,- (functieschaal Villi. Het definitieve salarisniveau wordt vastgesteld aan de hand van een nog uit te voeren functiewaarderings- onderzoek. Sollicitatie: Belangstellenden worden uitgenodigd binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad hun sollicitatie te richten aan: burgemeester en wethouders van Oldebroek, Postbus 2, 8096 ZG Oldebroek. Overige informatie: - Inlichtingen over beide functies kunnen worden ingewonnen bij het hoofd van de afdeling Openbare Werken, de heer E. Kamphorst (tel. 05253-8286). - Een delegatie van het afdelingspersoneel wordt betrokken bij de selectie. 424 NGT GEODESIA 94-10

(NGT) Geodesia | 1994 | | pagina 20