GEOMATIC DPA... groot in formaten <£—A Maatgevende precisie in Leidingenregistratie en Landmeetkunde DP Ah Y Uitdraaien eindfilms via Barco Graphics Megasetter max. 5080 dpi 250 Ipi formaat 120 x 160 cm Y Digitale kleurproeven Y Stork Evidence Inkjet Printer formaat AO Y HP Designjet 650C Plotter papierbreedte 90 cm Y Scannen (line-art grayscale) scanbreedte 90 cm De kost en de baat 078 - 33 05 00 Engineering en Consultancy DPA Buro voor Kartografie Paletsingel 122 2718 NS Zoetermeer Telefoon: 079 - 61 05 86 het niveau van de etage van een gebouw vragen zou willen stellen en tegelijkertijd liefst heel Amsterdam op één A-viertje. We doen nog een poging een meetploeg te vinden, die de bouw van een hoog viaduct van een nieuwe metrolijn be geleidt. Tussen slordig door elkaar gegooide wissels (wat heb je er weer een bende van gemaakt, Bert), stapels bielzen, draaiende betonmolens en grijpende kranen, lukt het om, begeleid door een veiligheidsman, de meetploeg te bereiken. Een pas voltooid stuk spoorlijn wordt meter voor meter digitaal vastgelegd. Horizontaal werk van daag. Achter de meetploeg steekt een viaduct in aanbouw metershoog de lucht in. Dat moet later worden gemeten, want het is nog niet helemaal klaar, het houdt zomaar ergens midden in de lucht op. „Dat gaat niet goed als de trein eroverheen gaat rijden", merk ik op. Het antwoord laat niet op zich wachten: „Heb je weieens uitgerekend wat het kost als je alsmaar door blijft bouwen?". Een ant woord dat even sterk van toepassing mag worden geacht op de bouw van het Amsterdamse vastgoedsysteem zelf. Maar ook daarvan kan worden gezegd dat het pas werd gemaakt toen het hard nodig was enhet verdient zich zelf op den duur terug. Literatuur 1. Jellema, M. en A. J. van Heiningen, Geometrische vastgoedin formatie grootstedelijk georganiseerd. NGT Geodesia 1992 no. 2, p. 42 - 47. Werktuigbouwkunde Electro en Instrumentatie Landmeetkunde Technische Automatisering Instrument Services 478 NGT GEODESIA 94 - 11

(NGT) Geodesia | 1994 | | pagina 22