Een gemeenschappelijk nummer: NGT Geodesia en Kartografisch Tijdschrift ,99y, NGTGEODESIA KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT In het najaar van 1993 werd een enquête gehouden onder de lezers van ngt Geodesia en Kartografisch Tijdschrift (kt) over vormen van samenwerking bij de uitgifte van beide tijd schriften. De resultaten van deze enquête zijn gepubliceerd in ngt Geodesia 1994 no. 3 en kt 1994.XX.2. Gezien de positieve reacties in deze enquête op de mogelijkheden tot verdergaande samenwerking is besloten om begin 1995 een malig een gezamenlijk nummer uit te geven. Het resultaat daarvan ligt nu voor u! Doel van dit gemeenschappelijk nummer is in de eerste plaats te bezien wat het effect is van deze vorm van samen werking en in de tweede plaats een stap te zetten op weg naar een mogelijke integratie van beide tijdschriften. De belangrijkste reden om een eventuele integratie te over wegen is dat de vakgebieden van beide lezerskringen naar elkaar toe groeien als gevolg van technologische en maat schappelijke ontwikkelingen. Geodesie en kartografie zijn beide onderhevig aan grote veranderingen als gevolg van de dominerende ontwikkelingen op het gebied van de geo- informatie. Beide vakgebieden bevinden zich in een identiteitscrisis. Samenwerking kan leiden tot versterking van beide vakgebieden en verhoogt de overlevingskansen. De tweede reden voor een eventuele integratie heeft een zakelijke achtergrond. Het is nu eenmaal doelmatiger een gezamenlijk tijdschrift uit te geven dan twee afzonderlijke tijdschriften. Daardoor ontstaat financiële ruimte om het tijdschrift aantrekkelijker te maken voor zowel de lezers als de adverteerders. Dat kan door een goede lay-out, door fraaie illustraties en door het overgaan op full-colour. De redacties achten dit van belang om de lezers te binden en de concurrentie met andere tijdschriften aan te kunnen. Dit gemeenschappelijk nummer van ngt Geodesia en Karto grafisch Tijdschrift biedt de mogelijkheid voor de lezers om te kunnen oordelen over de betekenis van het uitbrengen van een gezamenlijk tijdschrift. Voor de redacties betekent dit dat zij inzicht krijgen in de technische, organisatorische en financiële consequenties van een eventuele integratie. Deze eerste stap op weg naar intensivering van de samenwerking betekent niet dat het besluit tot integratie van beide tijd schriften reeds is genomen. Dat besluit hangt in belangrijke mate af van de reacties die u als lezers van één of beide tijd schriften zult geven in het bijgevoegde enquêteformulier. De redacties stellen het op hoge prijs als u dit formulier zou willen invullen. Uw mening is bij de verdere besluitvorming onontbeerlijk! Het uitbrengen van een gemeenschappelijk nummer maakte het noodzakelijk een nieuwe lay-out te ontwerpen. Immers, de lay-out van beide tijdschriften is nogal afwijkend geweest. Beide redacties hebben inmiddels besloten met deze nieuwe lay-out te willen doorgaan, omdat zij hem mooi vinden en functioneel, en ook omdat samenwerking in de toekomst, in welke vorm dan ook, zal worden vergemakkelijkt. Hoewel we zelf tevreden zijn over het resultaat dat voor u ligt (ook voor onszelf is vooral de nieuwe lay-out even wennen), zijn we natuurlijk zeer nieuwsgierig naar uw reactie. Schroom dus niet om te reageren door het invullen van het enquêteformulier: aan u het woord! Redactie NGT Geodesia Redactie Kartografisch Tijdschrift Redactie Kartografisch Tijdschrift Prof. dr. F. J. Ormeling, Zeist, voorzitter; mw. drs. A. Alcena, Wilgeroos 4, 9285 lm Buitenpost, secreta ris; drs. C. A. Blok, Enschede; drs. F. H. Boersma, Utrecht; ir. R. M. Hootsmans, Wageningen; ir. A. J. Kers, Boekelo; dr. P. C. J. van der Krogt, Delft; G. W. J. van Omme, Wijk bij Duurstede; Chr. J. Snabilié, Duivendrecht. Kartografisch Tijdschrift Het Kartografisch Tijdschrift is de voortzetting van Kaartbulletin en Karto grafie, Mededelingen van de Kartografische Sectie van het knag, en verschijnt 4 x per jaar. Abonnementen zijn inbegrepen in het lidmaatschapsgeld van de Nederlandse Vereniging voor Kartografie; persoonlijke leden 55,- (buiten land 100,-), institutionele leden 160,- (buitenland 160,-). Losse abonne menten ad 100,- (buitenland 150,-); losse nummers ad 15,-. Redactie-adres Postbus 10390 7301 GJ Apeldoorn tel. (055) 285826 fax (055) 225362 Redactie NGT Geodesia ir. J. Polman, hoofdredacteur, Apeldoorn A. M. den Boer, Nieuwerkerk a.d. IJssel ir. M. J. P. M. Lemmens, Delft G. M. van Osch, Apeldoorn ing. W. van Pijkeren, Nieuwegein M. J. Scheele, Middelburg ing. M. P. J. van de Ven, Wijchen Inlichtingen/abonnementenadministratie mevr. C. Scherpenzeel-v.d. Lei Venkelstraat 119 7322 kw Apeldoorn tel. (055) 670771 (ma., wo. en vr. 9-12 uur) (adreswijzigingen s.v.p. schriftelijk) ngt Geodesia is een uitgave van de Stichting Nederlands Genootschap voor Geodesie. Advertenties ing. H. Jongbloed Amaliastein 58 4133 hc Vianen telefoon/fax (03473) 7°353 Advertentietarieven op aanvraag. De plaatsing van een advertentie in een bepaald nummer kan alleen worden gegarandeerd, indien deze advertentie uiterlijk de 15e van de voorafgaande maand in het bezit is van de advertentie-acquisiteur. Abonnementsprijzen per jaar Voor leden van de aangesloten verenigingen gratis; persoonlijke abonnees binnenland 68,-; bedrijfs- abonnees binnenland 115,-; persoonlijke abonnees Europa 110,-; bedrijfsabonnees Europa 155,-; persoonlijke abonnees luchtpost 155,-; bedrijfsabonnees luchtpost 200,-. Studenten aan tu, hu of mts 44,-. Losse nummers 20,-, inclusief verzendkosten, te bestellen bij mevr. C. Scherpenzeel-v.d. Lei. Opzegging vóór 1 december van het voorgaande jaar. Inzenden kopij Indienen en publiceren van artikelen in overleg met de redactie. Berichten en mededelingen dienen, bij voorkeur in wp 5.1, uiterlijk de eerste van de maand in het bezit van de hoofdredacteur te zijn, om nog in het nummer van de volgende maand te kunnen worden opgenomen. Secretaris van de stichting NGL ing. D. van Dijk Hertespoor 27 3772 SE Barneveld tel. (03420) 95356/fax (03420) 95376 privé (03420) 91776 Deelnemende verenigingen Vereniging van Technische qn Administratieve ambtenaren van het Kadaster (vtak) Vereniging van Landmeetkundigen (wl) Nederlandse Vereniging voor Geodesie (nvg) Vereniging Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat (vmdr) 1995. Het overnemen evenals het vermenigvuldigen uit dit tijdschrift is slechts toegestaan na schriftelijke toestemming van redactie en auteur. 2

(NGT) Geodesia | 1995 | | pagina 4