A '995-1 NGTGEODESIA KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT BERICHTEN Gemeente Dordrecht kiest GIS-oplossing van Intergraph De gemeente Dordrecht gaat het vast- goedbeheer invullen met Intergraph's gis software omgeving, mge. De onder tekening van het contract tussen de ge meente en Intergraph vond plaats op 18 november 1994. De gemeente Dordrecht laat voor het doelmatig beheer van vastgoedobjecten een nieuw systeem bouwen op basis van Intergraph's mge, Modulair gis Envi ronment. De bouw vindt plaats in nauwkeurig gedefinieerde deelprojec ten. De doelstelling is dat binnen twee jaar het volledige project is afgerond. Dordrecht stapt over van een cad- omgeving (AutoCAD) naar de Gis-om- geving mge. Eén van de voordelen van mge is dat het gebruik van geografische en alfanumerieke informatie wordt geïntegreerd. De basis voor de oplossin gen is een objectgerichte benadering. Hierbij vormen de geografische gege vens het uitgangspunt. De topografie kost een gemeente vaak miljoenen guldens. Aan deze topografie worden diverse objectlagen toegevoegd, zoals riolen, wegen, groen en kadastrale percelen. Verschillende afdelingen gaan nu gebruik maken van deze topografi sche informatie. Om deze geografische gegevens consistent te houden, dienen ze optimaal te worden beheerd. De ge meente Dordrecht gaat hiervoor, als eerste gemeente in Nederland, Geoda- taManager van Intergraph gebruiken. Inlichtingen: Intergraph Benelux bv, drs. Joyce P. M. Hoornik, telefoon 02503 - 66666. Werkconferentie „Netwerken en Infotheken" De Vereniging Stadswerk Nederland, regio Zuid, organiseert op 26 januari 1995 in de Maaspoort te Venlo een werkconferentie over „Netwerken en Infotheken". De Vereniging Stadswerk Nederland is een vereniging van (gemeente-)ambte- naren vóór (gemeente-)ambtenaren. Doelen als kennisverbreding, kennis verdieping, bevorderen onderlinge con tacten, gebruik maken van eikaars erva ringen, uitwisseling van kennis en in formatie staan hierbij centraal. Deze doelen zijn de aanleiding geweest voor het op poten zetten van een blij vend Stadswerk Informatie Netwerk (sin), waar zowel de beheerder, de be leidsmaker, als de directeur/manager op beroepsmatige basis kan komen tot ver groting van kennis en ervaring. Onder het motto „Niet iedere collega en/of organisatie behoeft opnieuw het wiel uit te vinden" zal tijdens de werk conferentie in een „beurssfeer" een veelheid van gemeentelijke werkstuk ken en werkwijzen worden gepresen teerd op alle gemeentelijke vakgebie den. Zo kunnen gemeenten zich posi tief onderscheiden in onderdelen waar in zij vooroplopen en waarvan anderen voordeel kunnen hebben. Ook provin cies, waterschappen en zuiveringschap pen worden hiervoor uitgenodigd. De Vereniging Stadswerk Nederland kent momenteel zes vakgebieden: ma nagement: civiele techniek; groen, na tuur en landschap; milieu; bouwen en wonen; ruimtelijke inrichting. Naast deze zes vakgebieden wordt op de werk conferentie ook een plaats ingeruimd voor de vakgebieden informatievoorzie ning en vastgoedbeheer. Inlichtingen: ing. H. J. M. Keijzers, telefoon 077 - 596624. isler m Kadaster introduceert inter actief opleidingsprogramma /.adasier-M— Het Kadaster heeft in sa menwerking met Bureau Interactieve Training uit Rotterdam een interac tief leerprogramma rondom het Kadas ter Netwerk ontwikkeld, waarmee me dewerkers van onder andere notaris- en makelaarskantoren leren werken met de geautomatiseerde informatiesystemen van het Kadaster. De naam van deze nieuwe dienstverle ning is „Kadaster Coach". Het gaat om een programma waarmee men aan de hand van illustraties, schema's en simu laties de systemen akr (ge-Automati- seerde Kadastrale Registratie) en gsk (Geautomatiseerde Scheepsregistratie Kadaster) effectief leert gebruiken. Na dat de medewerker het programma zelfstandig en op zijn eigen kantoor heeft doorlopen, kan hij direct aan de slag in de daadwerkelijke systemen. Kadaster Coach is een extra service op het al bestaande opleidingsaanbod van het Kadaster. Het Kadaster maakt sinds de verzelfstandiging steeds meer ge bruik van dit soort nieuwe communica tietechnieken om klanten optimaal en effectief aan de gewenste informatie te helpen. Inlichtingen: Kadaster, mevr. J. Oomen, telefoon 055 - 285128. Kadaster neemt belang in Bridgis BV Op 24 november 1994 hebben het Kadaster en Bridgis bv een contract ge tekend, waarmee het Kadaster een stra tegisch minderheidsbelang heeft ver worven in Bridgis bv. Beide organisa ties beogen met de deelneming de posi tie van Bridgis te verstevigen en het marktaandeel verder uit te breiden. Het Kadaster heeft met dit contract voor het eerst gebruik gemaakt van de mogelijkheid om deelnemingen aan te gaan. Het Kadaster is nu ook al de be langrijkste gegevensleverancier van geo- coding-produkten, zoals het 6 positie- postcode-coördinatenbestand (6 ppc) en de topografische postcodekaart. Voor de bewerking van de markt maak te het Kadaster al gebruik van Bridgis bv als gegevensmakelaar. Bridgis bv, opgericht in 1992, heeft in korte tijd een leidende positie opge bouwd in de markt voor geografische informatie. Bridgis bv richt zich vooral op de rechtstreekse gegevensverkoop aan eindgebruikers en aanbieders van gis. Inlichtingen: Kadaster, mevr. J. Oomen, telefoon 055 - 285128, Bridgis bv, C. Guikers, telefoon 08870 - 13047. 7e AM/FM-GIS conferentie te Rotterdam De Stichting am/fm Nederland organi seert de (inmiddels) zevende conferen tie over am (automatische kaartvervaar diging), fm (bedrijfsmiddelenbeheer) en gis (Geografische Informatie Syste men). De conferentie heeft als thema „am/fm-gis; een onderneming waar- d(ig)!", en wordt gehouden op 14 en 15 maart 1995 in het supermoderne Erasmus Expo- Congrescentrum te Rotterdam. am/fm-gis heeft duidelijk voet aan de grond gekregen en speelt voortdurend in op wijzigende randvoorwaarden, volgt de ontwikkeling bij de gebruikers en past zich aan aan nieuwe omstandig heden waarin de gebruikende organisa tie zich bevindt, am/fm-gis is daardoor een volwaardig onderdeel van de infor matievoorziening van veel onderne mingen. Dit betekent dat voortdurend wordt ingespeeld op samenwerking met andere systemen, of oplossingen moe ten worden gevonden voor nieuwe be hoeften. De thema's van de zevende conferentie sluiten hier goed bij aan, al wordt de achterliggende weg niet vergeten. Het accent ligt op:

(NGT) Geodesia | 1995 | | pagina 50