SALES REPRESENTATIVE MA/ Het groeiend aantal relaties - met name in de overheids sector - maakt uitbreiding van ons team noodzakelijk. Daarom wordt op korte termijn contact gezocht met gegadigden voor de functie van: Na een inwerkperiode zult u zelfstandig en resultaat-gericht kontakten onderhouden met bestaande en nieuwe relaties in Nederland binnen de overheidssector. Daarbij wordt gedacht aan een HTS-er Landmeten (25-30 jaar) met gevoel voor commercie en enige praktijkervaring; iemand die in staat is om door deskundig advies een betrouwbare gespreks partner te zijn voor onze relaties. Wie zich in bovenstaande omschrijving herkent, of meent vergelijkbare kwaliteiten voor deze functie te hebben, verzoeken wij binnen twee weken te reageren. '995-3 NGT GEODESIA De aantoonbare voordelen van het project zijn echter juist daarvan afhankelijk. Als het doorgaan van het project af hankelijk zal zijn van de meeropbrengsten van de grond belasting, dan is het Kadasterproject in Costa Rica geen lang leven beschoren. Niemand wil méér grondbelasting betalen. Dat begrijpt ook de politiek. De aanslagen liggen gereed, maar voorlopig is het wachten op het versturen. Zolang de aanslagen niet verzonden zijn, zullen er zeker geen meer opbrengsten uit de grondbelasting te verwachten zijn. Het wel of niet doorgaan van het Kadasterproject zal meer af hankelijk zijn van de manier waarop de dienst zelf omgaat met de taakstelling en het belang dat wordt gehecht aan een verbeterde grondregistratie. Een verbetering van de rechts zekerheid is voor Costa Rica van groot belang en dat wordt daar ook zo ervaren. Mede uit de grote belangstelling die andere Latijns-Amerikaanse landen hebben voor het Kadas terproject, blijkt dat er in de regio een grote behoefte is aan een goede grondregistratie. Daarbij zal het accent meer dienen te liggen op de betrouwbaarheid dan op de precisie. Naast de genoemde concrete produkten en resultaten heeft het Kadasterproject duidelijk gemaakt wat het belang is van een verbeterde grondregistratie en welke rol het Kadaster daarin speelt. Er is een concrete werkwijze aangereikt en ge toetst; tevens is een inhoudelijke discussie op gang gebracht over de wijze waarop het Kadaster in Costa Rica functioneert en de relatie die de dienst heeft ten opzichte van het Open bare Register. Drie jaar blijft natuurlijk een korte periode voor een dergelijk ambitieus project met ingrijpende wijzi gingen in techniek, organisatie en zelfs mentaliteit. Of het lang genoeg geweest is om het gewenste effect te bewerk stelligen, zal nog moeten blijken. Literatuur [1] Denekamp, J., De Rijksdriehoeksmetmg in Costa Rica. NGT Geodesia 1991, p. 123 - 130 en p. 213-218. [2] Jong, J. H. de, Grondregistratie en Kadaster in Costa Rica. NGT Geodesia 1991, p. 69 - 73. Summary A multi-purpose Cadastre in Costa Rica Many developing countries have an ur gent need for land registration. In the past years in Costa Rica the first part of a multi-purpose cadastre is realised. This project is carried out with financial and technical support from the Netherlands. During a period of three years the author has worked on this project. He describes the cadastral and surveying aspects, based on personal experiences. Sokkia is de internationale merknaam van Sokkia Co., Ltd, Japans producent van hoogwaardige landmeetkundige instrumenten, toebehoren en software. Al sinds 1920 worden de produkten gekenmerkt door een zeer hoog kwaliteits niveau, waardoor ze wereldwijd vooraanstaande marktposities innemen. Sokkia B. V. te Almere is een dochteronderneming van Sokkia Co., Ltd. en functioneert als het Europese hoofdkantoor, verantwoordelijk voor de marketing, distributie en service van produkten door geheel Europa. De juiste kandidaat kan rekenen op een goed salaris en dito secundaire arbeidsvoorwaarden. Wij zien uw sollicitatiebrief - vergezeld van een CV - graag tegemoet op het volgende adres: Sokkia B.V. t.a.v. de heer F. Dijksman, Postbus 1292, 1300 BG ALMERE. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer M. G. M. Goyvaerts, 03242-5039. Ons bezoek-adres is: Damsluisweg 1, 1332 EA ALMERE (Industrieterrein de Vaart). 138

(NGT) Geodesia | 1995 | | pagina 14