NVG NGT GEODESIA '995-2 STICHTING NGL Postersessie I8e NGL-congres: In de ontvangsthal van de Jaarbeurs te Utrecht zal wederom de inmiddels be kende postersessie plaatsvinden. Aan exposanten, bij de Stichting NGL aan gesloten verenigingen, opleidingsinsti tuten en non-profit instellingen wordt de gelegenheid geboden door middel van posters, affiches, collages e.d. be kendheid te geven aan activiteiten en projecten die aansluiten bij het congres thema „Dimensies in de geodesie". De deelname is gratis. Belangstellenden dienen zich, met vermelding van on derwerp en benodigde paneelruimte vóór 1 mei 1995 schriftelijk aan te melden. Voor reservering en nadere informatie over de voorwaarden: ing. F. B. de Vries, Rietzangerstraat 6, 2623 LW Delft. Telefoon kantoor: 015-691234. Privé: 015-567747. Fax: 015-618962. NLF-examens 1994 voor Landmeetassistent Namens het bestuur van de Stichting NLF-examens maakt de betreffende examencommissie bekend dat bij vol doende deelnemers in het voorjaar van 1995 examens zullen worden afgeno men voor het NLF-diploma Landmeet assistent. Het schriftelijk gedeelte van de examens zal worden gehouden op 11 april 1995 te Arnhem; het praktische en mondelinge gedeelte op 8 mei 1995 te Ede. Voor de algemene bepalingen en de examenprogramma's wordt ver wezen naar het prospectus van 12 no vember 1993, dat gratis kan worden aangevraagd bij de secretaris/penning meester van de examencommissie. Aan melding voor een examen moet op een daarvoor bestemd formulier geschieden vóór 1 april 1995 bij de secretaris/ penningmeester van deze examencom missie, ing. J. H. Mombarg, Goorweg 15, 8085 PB te Doornspijk. Het for mulier is eveneens gratis verkrijgbaar. Om tot een examen te worden toegela ten, moet de kandidaat bij aanmelding overleggen: ahet aanmeldingsformulier; b. een werkgevers- of opleidersverkla ring, waaruit blijkt dat de kandidaat gedurende de voorgeschreven ter mijn van tenminste twee jaar als landmeetassistent (of vergelijkbare functie) werkzaam is geweest. De kandidaat, die reeds eerder tot een examen werd toegelaten, dient dit bij aanmelding te vermelden. Het examengeld voor het examen Landmeetassitent bedraagt 500,- en dient bij aanmelding te zijn voldaan op girorekening 2206900 t.n.v. de pen ningmeester NLF-Landmeetassistent te Doornspijk. De kandidaat die niet wordt toegelaten, ontvangt het gestorte geld terug. Bij afwijzing na het afleggen van het schriftelijke examengedeelte wordt 200,— gerestitueerd. Kandidaten die na 1995 het NLF-exa- men Landmeetassistent willen afleggen, dienen er rekening mee te houden dat de laatste mogelijkheid daartoe wordt geboden in het jaar 1997. ing. J. H. Mombarg telefoon 05250 - 82791 of84033 overdag) Seminar „Modern Cadastres/ Cadastral innovations" In het kader van de bij eenkomst van Commis sie 7 van de FIG van 15 tot 19 mei 1995 in Delft organiseert de NVG een internationaal seminar over moderne kadastrale systemen en kadas trale vernieuwingen. Dit seminar zal plaatsvinden op 16 mei 1995 in de Aula van de TU Delft. Het programma is als volgt: Introductiondoor Seminar Chairman prof. Ian Williamson, Australia. Basic principles of the main cadastral sys tems in the world, door prof. mr. ir. Jo Henssen, Netherlands. Grundbuch systems in Germany, Swit zerland and Austria, door dr. ing. Win- fred Hawerk, Germany. Cadastral systems in North America, door prof. dr. Sue Nichols, Canada. Cadastral systems in Australia and New Zealand, door prof. Don Grant, Aus tralia and Bill Robertson, New Zea land. Swedish Land Register, door Tommy Osterberg, Sweden. Napoleontic systems in the Netherlands, Belgium and France, door ir. Paul van der Molen, Netherlands. Keypoints of theVision Cadastre 2014" of Commission 7, door dipl. ing. Jürg Kaufmann, Switzerland. Discussion with panel of speakers, voor zitter prof. mr. ir. Henssen. Tijdens het seminar zullen on-line ver bindingen worden gemaakt met kada strale systemen in Zweden, Finland, Oostenrijk en Nederland. Dit seminar geeft u de bijzondere ge legenheid kennis te nemen van de be langrijkste kadastrale systemen in de wereld, uiteengezet door deskundigen uit de betreffende landen. De voertaal is Engels. De deelname aan het seminar is gratis (inclusief lunch). U kunt zich voor deelname aanmelden tot uiterlijk 1 mei 1995 bij: wnd. secr. NVG, ir. W. E. ten Kate, p/a Kadaster, Postbus 9046, 7300 GH Apeldoorn, telefoon 055 - 285202, fax 055 - 285235. NGL-rayonbijeenkomst Zuidwest Nederland De 37e bijeenkomst van het rayon Zuidwest Nederland wordt gehouden op dinsdag 25 april 1995 in het Motel Goes, Anthony Fokkerstraat 100 te Goes. Ontvangst vanaf 9.15 uur. Ope ning om 10.00 uur door D. J. J. van de Velde. Programma: Remote Sensing en wateroverlast, door drs. S. J. Fraikin, adviseur op de advies- en onderzoeksafdeling Remote Sensing en Fotogrammetrie van de Meetkun dige Dienst van de Rijkswaterstaat. GBKN: x, y en z door J. M. A. de Jong, GIS-coördinator bij de concern staf Landinrichting, Landmeetkunde en Kartografie van het Kadaster. De volgende drie lezingen hebben als onderwerp Nationaal Geodetisch Plan". De zienswijze van Rijkswaterstaat, door dr. R. Allewijn, hoofd van de advies- en onderzoeksafdeling Remote Sensing en Fotogrammetrie. De zienswijze van het Kadaster, door mr. J. W. J. Besemer, voorzitter van de Raad van Bestuur. De zienswijze van het bedrijfsleven, door ir. S. Stellingwerff Beintema. Forumdiscussie over het Nationaal Geodetisch Plan onder leiding van D. J. J. van de Velde. De kosten voor deelname zijn 2,50 voor NGL-leden en 10,- voor niet- leden. In de lunchpauze is er een ge meenschappelijke lunch. De kosten hiervoor zijn 14,50 per persoon. U kunt zich aanmelden door de kosten over te maken op girorekening 4719645 van A. C. M. Sonke in Kloe- tinge. Vóór de opening en tijdens de pauzes zullen diverse firma's exposities en de monstraties verzorgen. De rayoncommissie Zuidwest Nederland. 155

(NGT) Geodesia | 1995 | | pagina 31