Schoenmakers KLM NGT GEODESIA '995-4 De oude dienst VOR wil zich voorna melijk bij zijn eigen taak houden, te weten de registratie van verkeers- en vervoersgegevens waaronder ongeval len. Schoenmaker blijf bij je leest. Die schoenmaker werd nog een keer in beeld gebracht met de opmerking dat je geen oude schoenen moet weggooien eer je nieuwe hebt. Dat sloeg op het tweesporenbeleid dat thans wordt ge voerd. Herbezinning blijkt nood zakelijk en er wordt gezocht naar een nieuwe fundamentele aanpak. Dat wil zeggen: herbezinning op de informatie behoefte en herbezinning op de be schikbaarheid van gegevens. Maar het oude systeem blijft intact en wordt nog Ook het natte verkeer moet worden geregeld. steeds geoptimaliseerd. Tegelijkertijd wordt een nieuw sys teem ontwikkeld. Ook de ontwikkeling bij de politie staat niet stil. De opmaak van de vele ongeval-standaardformulie ren vraagt om automatisering. Gedacht wordt aan een plaats bepalingssysteem in de politie surveillance-auto's, zodat di rect bekend is waar men zich in het netwerk bevindt. Een in cidentenrecorder moet die plaats op een schermpje zichtbaar maken en het ongevallen„formulier" kan dan in de recorder worden ingetypt of mogelijk zelfs direct worden overgezon den naar het hoofdbureau. Die ontwikkeling gaat nog niet erg snel, dus voorlopig zal de politie nog even met de balpen moeten werken. En bij de AVV heeft men voorlopig nog vol doende werk met de registratie van de UMS'sen, de duizen den gewonden en meer dan twaalfhonderd doden per jaar, waarmee trouwens nog een ander spreekwoord wordt bewe zen, namelijk dat de één zijn dood de ander zijn brood bete kent. Literatuur [1] Boer, A. M. den, Van Heerlen naar Emmen en terug. NGT Geodesia 1995 no. 1, p. 21 - 25. Summary Registration of traffic accidents The Traffic and Transport Consultancy Service collects, among others, data about traffic accidents. The use of a GIS enable researchers, by integrating these data with a spatial data base, to impove road management. In this way a significant reduction of traffic accidents can be established. Helicopterview? In een helikopter boven het paj^^mrk vliegen. Zou dat niet handig zijn? de grote lijnen uit te zetten. Een strategie te bedenken. Overzicht is belangrijk, ook bij KLM Aerocarto. Letterlijk en figuurlijk. Letterlijk, want we zijn ten slotte Nederlands eerste QJ leverancier van luchtfoto's en digitale kaarten. Figuurlijk, omdat we om advies gevraagd worden over de toepassingsmogelijkheden van geografische informatie. Adviseren en helicopterview liggen in eikaars verlengde. Dat is zonneklaar. Voor het maken van luchtfoto's gebruiken we echter vliegtuigen. Vliegtuigview dus. Vliegtuigen zijn nu eenmaal geschikter voor het maken van foto's dan helikopters: sneller en goedkoper. Ook dat is helicopterview... In de toepassing van geografische informatie systemen liggen vele beslissingen besloten. KLM Aerocarto is de partner die op de hoogte is van de laatste ontwikkelingen op dit terrein. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een van onze verkoopadviseurs, 070 - 380 33 11. Graag staan wij u te woord. KLM Aerocarto is gespecialiseerd in helicopterview, al bijna 75 jaar. KLM Aerocarto b v Fruitweg 9, 2525 KE Den Haag, telefoon: 070 - 380 33 11, fax: 070 3 8 9 7 6 4 2 203

(NGT) Geodesia | 1995 | | pagina 31