tablin Tablin A Slot 1995-4 NGT GEODESIA de methodiek die in Vlaanderen reeds verschillende jaren wordt toegepast". Het mondiale marktleiderschap van Eurosense zou Vlamingen „tot fierheid moeten strekken Kundig was de volgende conclusie van minister Kelchter- mans: „Het is uitgesloten dat door terrestrische waarnemingen 65 km kust kunnen worden opgemeten in nauwelijks twee uur tijd. Dat kan wel vanuit de lucht en de resultaten zijn boven dien zeer snel beschikbaar". Mevrouw Dua later: „Ter infor matie vermeld ik dat Rijksivaterstaat een totaal andere methode toepast. Er worden fotovluchten uitgevoerd, maar de ambte naren verwerken de gegevens en trekken de conclusies. Vijf ambtenaren staan in voor de verwerking en de evaluatie van de gegevens voor de volledige kust. Op die manier is een objectieve controle door de administratie mogelijk. Uw opmerking dat de vergelijking met Nederland niet relevant zou zijn, stoort mij. Het zou nuttig zijn inlichtingen in te winnen bij Rijks waterstaat met betrekking tot deze problematiek". Volgens de minister bleef de kust echter van een geheel andere aard dan de Nederlandse kust. In het bovenstaande heb ik getracht de hoofdlijnen uit de Handelingen weer te geven. Mijn commentaar als redacteur? In de eerste plaats de complimenten voor een neologisme als laserhypsome- trie. Het woord is in elk geval spitstech nologie. De procedure lijkt strijdig met de Euro pese richtlijn (92/50/EEG van 18 juni 1992) omdat onmogelijk kan worden aangetoond dat de opdracht slechts door één aannemer kan worden uitge voerd. Kritisch benaderen van (te) veel meetwerk door politici is een goede zaak. Of de in België openbaar ge maakte gegevens van de Rijkswaterstaat kloppen, zou alsnog bij de desbetreffen de diensten kunnen worden gecheckt. De verwachting is dat minister Kelch- termans het contract heeft getekend als dit nummer van NGT Geodesia ver schijnt. En of de Nederlandse kust in derdaad meer dan tien maal zo lang is als de Belgische, hangt van je definitie af... Tablin is ruim 20 jaar actief op het gebied van leidingregistratie en is daarmee uit gegroeid tot een organisatie van ruim 70 enthousiaste medewerkers. Tablin werkt voor (semi-)overheids- bedrijven en het particuliere bedrijfsleven waar het gaat om opdrachten rond het leidingbeheer en voorbereiding, <u begeleiding en advisering van projekten. 52 Analoge vastgoed- en leidingregistratie .5 Digitale vastgoed- en leidingregistratie Hoogtemetingen Situatiemetingen Industriële metingen Gaslekdetektie Leidingdetectie Electrotechnisch advies en ontwerp -g Energietechnisch advies 5 CO Mogen wij U meer vertellen over onze dienstverlening? Neemt U dan contact met ons op. j§ Postbus 121, 7570 AC Oldenzaal, Tel. 05410-19955. technisch adviesburo b.v. Postbus 40174, 8004 DD Zwolle, Tel. 038-600092. 206

(NGT) Geodesia | 1995 | | pagina 34