NGT GEODES1A 1995-4 STICHTING NGL Nieuw adres ledenadministrateur VVL M. H. Peters, ledenadministrateur/2e secretaris VVL, is verhuisd naar: 's Hee renbergstraat 8c, 2871 WE Schoonho ven. Telefoon 01820 - 88309 (werk), 01823 -86021 (privé). BERICHTEN Samenwerking tussen Delft en het Kadaster Na een intensieve voorbereidingsperio de heeft onlangs te Delft de onderteke ning plaatsgevonden van een overeen komst welke in de komende jaren een nieuw elan gaat geven aan de samen werking tussen een lokale en een rijks overheid. Uitgangspunt daarbij voor beide partijen vormt het feit dat het verrichten van „dubbel werk" te allen tijde dient te worden voorkomen. In het kort komt het hierop neer: het Kadaster gaat het homogene gebou wenbestand afnemen uit de digitale GBKD van Delft welke onlangs is afge rond. Op deze wijze zal het kadastrale kaartenbestand een niet geringe actuali sering ondergaan, welke het mogelijk maakt om de opbouw van de ,,LK1" thans ter hand te nemen. Daarnaast zal het Kadaster de gebouw-mutaties van Delft op jaarbasis afnemen. Delft zal op haar beurt de jaarlijkse LKI-mutaties gaan afnemen. In principe is met de samenwerking een periode gemoeid van vijf jaar. Van de zijde van het Kadaster te Den Haag werd de overeenkomst voorbereid door H. J. Rijnbergen, account-manager Vastgoed. De Delftse belangen werden behartigd door T. J. C. Balt, hoofd van de afdeling Landmeten Vastgoed informatie. Op 22 februari 1995 is de samenwerkingsovereenkomst onderte kend door C. G. ter Braak, directeur van het Kadaster Zuid-Holland en A. A. T. Doppenberg, directeur van de Dienst Beheer Milieu van de ge meente Delft. Opdracht Digitale Kleuren Fotokaart Rotterdam aan Eurosense De gemeente Rotter- 4+ dam heeft besloten eurosense de opdracht voor het vervaardigen van de Digitale Kleuren Fotokaart Rotterdam te gunnen aan Eurosense. De opdracht bestaat uit kleurenfotovluchten met aansluitend de vervaardiging van een digitaal fotobestand in kleur, dat het gehele grondgebied van de gemeente Rotterdam bedekt. De opzet van de Digitale Kleuren Foto kaart Rotterdam vindt onder andere plaats in het kader van de ontwikkeling van de zogenaamde Optitheek, een di gitaal beeldraadpleegsysteem waarin di gitale luchtopnamen en terreinopna men via een computerverbinding be schikbaar zijn. Bovendien zijn de be standen zeer bruikbaar in een GIS (Geografisch Informatie Systeem). Het ligt in de bedoeling de bestanden elk jaar te actualiseren, zodat de gemeente, maar ook de externe gebruiker, over ac tuele informatie kan beschikken. Rotterdam en Eurosense lopen met de ze ontwikkelingen duidelijk vooraan op een weg die in de nabije toekomst door velen zal worden ingeslagen. Nieuwe technische mogelijkheden in de lucht fotografie en digitale beeldbewerking, rekenkracht van moderne computers en opslagcapaciteit van digitale media maken het mogelijk snel over ruimtelij ke gegevens te beschikken waar men tot voor kort slechts van kon dromen. Inlichtingen: ir. F. A. Hagman, tele foon 076 - 658850. Topcon Europe gecertificeerd ^^■^0 Op 16 februari 1995 heeft Topcon Europe BV het ISO-9001 certificaat ont- Topcorv it 1 t vangen. Uit handen van de heer Schouten van SGS European Quality Certification Institute mocht de directeur van Topcon Europe, de heer Fukuzawa, het predikaat in ont vangst nemen op het Europese hoofd- rapcon kantoor in Capelle a/d IJssel. Topcon Europe is één van de eerste bedrijven binnen de optische/oogheelkundige/ landmeetkundige markt, die dit kwali teitswaarborg mag dragen. Bij Topcon Europe is het certificaat een kroon op het werk na ongeveer tweeën half jaar van voorbereidingen, imple mentatie van procedures en het ver vaardigen van een uitgebreid kwaliteits handboek. Inlichtingen: Topcon Europe, Paul Theuns, telefoon 010 - 4585077. Database oppervlaktewater in Nederland Op 12 januari 1995 ondertekenden ir. M. J. Olierook, (nog net) hoofdinge nieur-directeur van de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat, en dr. H. Speelman, directeur TNO Grondwater en Geo-Energie, in Delft een samenwerkingsovereenkomst om te komen tot één centrale database voor oppervlaktewatergegevens. Deze data base zal binnen REGIS worden gereali seerd. REGIS is het door TNO Grondwater en Geo-Energie ontwikkeld interactief informatiesysteem voor (grond)water- beheer. Dit systeem is in opdracht van de Rijkswaterstaat en provincies opge zet. REGIS beschikt over relevante ac tuele gegevens voor waterbeheerders en bevat manipulatie- en interpretatiefaci liteiten voor het evalueren van (geo)- hydrologische situaties. 213

(NGT) Geodesia | 1995 | | pagina 41