■99S-4 NGT GEODESIA Dissertatie-produktiviteit Het blad „Delta" van de TU Delft van 12 januari 1995 gaf de „Top 12" van promoties aan de faculteiten in 1993. Geodesie staat op de vijfde plaats met 14 promoties per 1000 studenten. Om aan dat kengetal te komen, rekende men de feitelijke 2,5 promoties op de 181 studenten om. Geogroep tekent contracten f Op 17 februari 1995 vond op het hoofdkantoor van Gront- mij in de Bilt een tweetal offi ciële gebeurtenissen plaats. De overname van het fotogrammetrische bedrijf „De Waal" en de auteursrech ten op MOVE van Osiris. Eerst was het de beurt aan de directie van Osiris om samen met die van de Geogroep de overeenkomst te bekrach tigen tot overname van alle rechten op het pakket MOVE3. In aanwezigheid van de meest betrokken medewerkers en de directie van Grontmij vonden de officiële handelingen plaats. Met de aankoop van MOVE3 heeft de Geogroep weer een stap gezet in de ver sterking van haar positie als leverancier van hoog gekwalificeerde software voor de data-acquisitie in de landmeetkun de. Als algemeen bekend software pakket voor het ontwerp, vereffening en kwaliteitscontrole van geodetische netwerken zal MOVE3 door de Geo groep verder worden gesupport en in de markt geplaatst als stand-alone pakket. Het is uiteraard de bedoeling dat MOVE3 verder wordt verbreed en wordt ingepast in de dg DIALOG To pografie software. Vervolgens werden de officiële hande lingen uitgevoerd om de transactie met betrekking tot de overname van het fotogrammetrische bedrijf „De Waal" te effectueren. Hierbij waren behalve de heer en mevrouw De Waal tevens de directie van Grontmij en de Geogroep aanwezig en een vertegenwoordiger van de bemiddelende organisatie. Het fotogrammetrische bedrijf „De Waal" houdt zich voornamelijk bezig met terrestrische fotogram metric. Het zeer specialistische werkpakket bestaat voornamelijk uit inwinning van ge gevens van bouwwerken of historische kunstuitingen en ligt voornamelijk in het buitenland. De heer De Waal zal nog enige tijd als adviseur aan het be drijf verbonden blijven. Inlichtingen: Grontmij Geogroep BV, Commerciële Zaken, telefoon 01650 - 68008, fax 01650-68018. Gemeenten Leidschendam en Wierden kiezen CAD/GIS- oplossing van NedGraphics De gemeente Wierden gaat haar vast goedinformatiesysteem baseren op het CAD/GIS-systeem IGOS van Ned Graphics BV. De gemeentelijke digitale kaart is de afgelopen jaren opgebouwd met behulp van het systeem DigiCad. Recentelijk heeft NedGraphics op dracht ontvangen voor de migratie naar het CAD/GIS-systeem IGOS. In de eerste fase zal IGOS worden geïntrodu ceerd op de afdelingen Landmeten en Civiele Techniek. In de nabije toe komst zullen vanuit het systeem koppe lingen worden gerealiseerd met zowel de administratieve applicaties als de technische beheersystemen. Ook de gemeente Leidschendam heeft IGOS als gemeentebreed CAD/GIS- systeem gekozen. De afdelingen Land meten, Civiele Techniek en Stedebouw zullen het systeem als eerste in gebruik nemen. In de toekomst zal het CAD/ GIS-systeem worden geïntegreerd met technische beheersystemen en admini stratieve systemen. Op deze wijze zal het uitgroeien tot een geïntegreerd vastgoedinformatiesysteem. K+V Van Alphen verzorgt in de gemeente Leid schendam de implementatie van de IGOS-configuratie. Inlichtingen: NedGraphics BV, tele foon 030 - 410330. Lustrum Snellius Eind november 1995 viert het Land meetkundig Gezelschap Snellius, de studievereniging van de Faculteit der Geodesie van de TU Delft, haar 55- jarig bestaan. Ter gelegenheid van dit 1 le lustrum zal een lustrumboek wor den uitgegeven en zullen een week lang diverse activiteiten plaatsvinden. Deze activiteiten zullen worden georgani seerd door de lustrumcommissie LUXI en de lustrumboekcommissie Het Boek. Om het lustrumboek en de activiteiten financieel haalbaar te maken, zijn zij aangewezen op inkomsten uit adverten ties, sponsoring en donaties. De spon sor-mogelijkheden bestaan onder ande re uit een vermelding van de sponsor- naam op de posters voor het sympo sium, de bedrijvendag en het lustrum feest, alsmede een vermelding op de poster met alle activiteiten in deze week. Donaties zijn ook van harte welkom. Inlichtingen: Snellius, telefoon 015 - 781775, fax 015 -782348. Verplichte registratie op grond van de Wet Bodembescherming Aadaucr-m- Qp januari 1995 is artikel MA 55 van de Wet Bodembe- J_ A. scherming in werking getre den. Dit betekent dat zowel Gedepu teerde Staten als de vier grootste ge meenten van Nederland (Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht) besluiten over bodemverontreiniging voortaan bij het Kadaster moeten laten registreren. In deze besluiten staat aan gegeven of percelen al dan niet ernstig verontreinigd zijn. Om duidelijk te maken om welke per celen het gaat, wordt bij elk besluit een kadastrale kaart gevoegd waarop de be treffende kadastrale percelen zijn aan gegeven. Deze milieubeperkingen wor den vervolgens in de kadastrale registra tie opgenomen door bij het perceel het documentnummer en de code WB (het betreft het gehele perceel) of WBD (het betreft een deel van het perceel) te plaatsen. Op de uittreksels staat dan: inzake dit perceel bestaat een besluit als bedoeld in art. 55 Wet Bodembescher ming. De bedoeling is raadplegers van de kadastrale registratie te informeren of voor deze percelen door de overheid een besluit is genomen over het wel of niet verontreinigd zijn. Naar verwach ting zullen in Nederland de komende jaren ongeveer 4000 besluiten per jaar worden ingeschreven. 214

(NGT) Geodesia | 1995 | | pagina 42