A O Nederlands Geodetisch Tijdschrift 155 159 161,161 161 163 164 164 167 168 37C jaargang I NGT GEODESIA komt 225 Bij de voorplaat Dit keer een fraai kunstwerk, getiteld „Bedreigd Wezen", van G. Grassère, Olieverf 100 x 100 cm. Is dit van toepassing op de geodeet? Lees het NGP en ook het commentaar van Maas! 117 Actief GPS Referentie Systeem voor Nederland ir. M. Hofman 13 1 Topologie en unieke object identificatie ir. C. H. J. Lemmen 137 Is geodesie van waarde? ir. A. Maas Energie Delfland besloot ongeveer drie jaar geleden tot het invoeren van een volledig bedrijfsmiddeleninformatiesysteem. Dat wil zeggen dat alle gegevens over kabels en leidin gen in een geautomatiseerd bestand worden opgenomen. Voorwaarde voor de financiële haalbaarheid was een snelle invoering, zodat de conversiekosten in zes jaar zijn terugver diend. Dank zij een uitgekiende keuze van methode, systeem en middelen gaat dat luk ken. Waar komt de geodetisch ingenieur na het af studeren terecht? Dat is de centrale vraag die de auteurs hebben onderzocht. Reden is de invoering van een vijfjarig studieprogramma. De telefonische enquête toont duidelijke trends. Er vallen zowel verschuivingen in de werkkring als in type werkzaamheden te con stateren. en verder... Geo-informatievoorziening in Nederlandse gemeenten De terugkeer van de ware waarde Stichting NGL Berichten Agenda Techniek Verslagen Publikaties Scripties Ï4I Een dagje... Energie Delfland Theo Scheele 147 Wie is waar? ir. M. Rietdijk ir. F. B. Rosman ir. H. W. de Wolff elf maal per jaar uit (juli en augustus gecombineerd) in een n°- 5 ■oplagevan j I 3800 exemplaren mei 1995 issN ooi6-707X De Meetkundige Dienst van de Rijkswater staat, het Kadaster en de TU Delft gaan, in navolging van andere landen, een actief GPS- netwerk realiseren. Het beoogde doel is dienstverlening op het gebied van navigatie, GPS, landmeetkunde en aardwetenschappe- lijk onderzoek. De voornaamste aanleiding is bezorgdheid over de huidige praktijkontwik keling om lokale GPS-referentiesystemen aan te leggen. Bij het uitwisselen van ruimtelijke objectgege- vens biedt topologie een aantal mogelijkheden om consistentie te bewaren. De discussie over standaardisatie wordt geopend ten einde be tere kwalitatieve informatie te kunnen uitwis selen. Waarom is de geodeet zo bescheiden? Zo vraagt de auteur zich bezorgd af in dit knal lend vuurwerk gericht op het Nationaal Geo detisch Plan. De academisch opgeleide geo deet is te veel een introverte specialist. Om te komen tot een geodetische generalist, moeten de deuren ver worden opengegooid en moet expertise worden ingehuurd van andere facul teiten en universiteiten. In Zweden hebben ze het begrepen, concludeert de auteur na lezing van een toevallig passerende universi taire reclamefolder. Redactie-adres Postbus 10390 7301 gj Apeldoorn tel. (055) 285826 fax (055) 225362 Redactie NGT Geodesia ir. J. Polman, hoofdredacteur, Apeldoorn A. M. den Boer, Nieuwerkerk a.d. IJssel ir. M. J. P. M. Lemmens, Delft G. M. van Osch, Apeldoorn ing. W. van Pijkeren, Nieuwegein M. J. Scheele, Middelburg ing. M. P. J. van de Ven, Wijchen Inlichtingen/abonnementenadministratie mevr. C. Scherpenzeel-v.d. Lei Venkelstraat 119 7322 kw Apeldoorn tel. (055) 670771 (ma., wo. en vr. 9-12 uur) (adreswijzigingen s.v.p. schriftelijk) ngt Geodesia is een uitgave van de Stichting Nederlands Genootschap voor Geodesie. Advertenties ing. H. Jongbloed Amaliastein 58 4133 hc Vianen telefoon/fax (03473) 7°353 Advertentietarieven op aanvraag. De plaatsing van een advertentie in een bepaald nummer kan alleen worden gegarandeerd, indien deze advertentie uiterlijk de 15e van de voorafgaande maand in het bezit is van de advertentie-acquisiteur. Abonnementsprijzen per jaar Voor leden van de aangesloten verenigingen gratis; persoonlijke abonnees binnenland 68,-; bedrijfs- abonnees binnenland 115,-; persoonlijke abonnees Europa 110,-; bedrijfsabonnees Europa 155,—; persoonlijke abonnees luchtpost 155,-; bedrijfsabonnees luchtpost 200,-. Studenten aan tu, hvu of mts 44,-. Losse nummers 20,-, inclusief verzendkosten, te bestellen bij mevr. C. Scherpenzeel-v.d. Lei. Opzegging vóór 1 december van het voorgaande jaar. Inzenden kopij Indienen en publiceren van artikelen in overleg met de redactie. Berichten en mededelingen dienen, bij voorkeur in wp, uiterlijk de eerste van de maand in het bezit van de hoofdredacteur te zijn, om nog in het nummer van de volgende maand te kunnen worden opgenomen. Secretaris van de stichting NGL ing. D. van Dijk Hertespoor 27 3772 se Barneveld tel. (03420) 95356/fax (03420) 95376 privé(03420) 91776 Deelnemende verenigingen Bond voor Kadasterpersoneel (bvk) Vereniging van Landmeetkundigen (wl) Nederlandse Vereniging voor Geodesie (nvg) Vereniging Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat (vmdr) 1995. Het overnemen evenals het vermenigvuldigen uit dit tijdschrift is slechts toegestaan na schriftelijke toestemming van redactie en auteur.

(NGT) Geodesia | 1995 | | pagina 1