GEODESIE 0o*Qö LEIDINGENREGISTRATIE KONTEK LELYSTAD Waagpassage 1 Postbus 331 8200 AH LELYSTAD Fax 03200 - 320 63 Tel. 03200-414 54 KONTEKZUID Raadhuislaan 25A Postbus 839 5340 AV OSS Fax 04120 -446 05 Tel. 04120-443 30 NGT GEODES1A 1995-5 ning en presentatie van ruimtelijke ge gevens bezighoudt (60%). Hierna vol gen de bestuurlijke geodesie (een derde) en de vormbepaling van de aarde en de geometrische infrastructuur (10%). Geodeten rekenen relatief vaak ma nagementtaken tot hun belangrijkste taken. Er blijkt een duidelijke relatie te bestaan tussen het deelgebied waarin geodeten werkzaam zijn en dat waarin zij zijn afgestudeerd. Geodeten die tij dens hun loopbaan in een andere hoek van de geodesie terechtkomen, behoren tot de minderheid. Afstudeerders in de cluster vormbepaling van de aarde en geometrische infrastructuur vormen re latief het grootste gedeelte van deze groep. Veel geodeten die hier afstude ren, komen terecht in de cluster ruim telijke gegevensinwinning en presenta tie. De werkloosheid onder geodeten is toegenomen. Het percentage werklozen van 0,9% dat het NRC Handelsblad vermeldt, blijkt minstens een factor vier hoger te liggen. Voor de faculteit ligt er een taak dit getal omlaag te brengen door een betere PR naar de be roepspraktijk en een goede opleiding. Met de enquête is deze beroepspraktijk in kaart gebracht. Summary Employment of geodetic engineers The Faculty of Geodetic Engineering of the TU Delft has carried out a survey of the professional career of geodetic engi neers. Reason for the survey was the framing of a new curricu lum. The results show a decreasing importance of (semi) central government services as an employer. More and more geodetic engineers are working in private companies. The decrease however, has not taken place at local government level: the proportion of geodetic engineers working there has remained constant. Considering the geodetic subjects the survey shows that 11% of the engineers are employed in high precision measure ments, 58% in spatial data handling and 31% in land management and land information management. In contrast with the basic assumption of the course at the faculty, geodetic engineers to a large extent remain working in the same field as their specialization subject during their study. A relatively large part of the geodetic engineers that graduate in the field of high precision measurements find their employment in other geodetic fields. 253

(NGT) Geodesia | 1995 | | pagina 29