1 1 NGT GEODESIA STICHTING NGL 1995-5 Samenwerking NGT Geodesia - Kartografisch Tijdschrift Het overleg over verdergaande vormen van samenwerking bij de uitgifte van NGT Geodesia en Kartografisch Tijd schrift heeft geleid tot het uitgeven van een gemeenschappelijk nummer in januari 1995. Doel van dit gemeen schappelijk nummer was in de eerste plaats te bezien wat het effect is van deze vorm van samenwerking en in de tweede plaats een stap te zetten op weg naar een mogelijke integratie van beide tijdschriften. Ten einde de lezers van beide tijdschriften bij de verdere be sluitvorming te betrekken, is bij het be treffende gemeenschappelijk nummer een enquêteformulier gevoegd waarop de lezer antwoord kon geven op een aantal vragen. Het resultaat van deze enquête wordt hieronder in beeld ge bracht en kort toegelicht. beide totaal Wel opmerkingen Geen opmerkingen Aantal respondenten: NGT: 311 KT: 63 beide tijdschriften: 101 Fig. 1. Respons en aantal lezers met op merkingen. In fig. 1 is de respons weergegeven, als mede het percentage van de responden ten dat aanvullende opmerkingen plaatste. Er zijn drie groepen onder scheiden: lezers van NGT Geodesia, van KT en van beide tijdschriften. De totale respons was 474, hetgeen 25% minder is dan de enquête in 1994. 3.5 7,1 Ruim een kwart van de respondenten maakte aanvullende opmerkingen, waar de redacties in de toekomst hun voordeel mee kunnen doen. Het antwoord op de vraag of men in de toekomst vaker gemeenschappelijke nummers wenst, is in fig. 2 in beeld gebracht. Duidelijk is dat een ruime meerderheid van beide lezerskringen hiervoor voelt. 22.2 KSW 34,9 beide totaal Wel integratie Geen integratie Geen mening Fig. 3. Hoeveel lezers wensen vi tegratie. De vraag of men voorstander is van in tegratie van beide tijdschriften, wordt in fig. 3 beantwoord. Een ruime meer derheid van de lezers van NGT Geo desia en de lezers van beide tijdschriften is hier vóór. Van de lezers van alleen KT is 35% vóór en 43% tegen; voegt men daaraan toe de lezers van beide tijdschriften, dan is 55% van het totale aantal respondenten van KT vóór en 30% tegen. Ook de lezers van KT zijn dus in meerderheid voorstander van in tegratie. 2^6,4 beide totaal ^^2.9 38.6^^ KT beide Nooit Incidenteel Regelmatig Vaak/altijd Geen mening totaal Slecht Goed Geen mening Fig. 2. Hoeveel lezers willen meer gemeen schappelijke nummers. Fig. 4. Beoordeling van de inhoud. De beoordeling van de inhoud van het gemeenschappelijk nummer is gegeven in fig. 4. Men kan hieruit de conclusie trekken dat de lezers overwegend posi tief zijn over de inhoud van dit num mer. 1,6 3,2 19,6 - 12.7 16,8 beide Slecht 10, iV 9 totaal Goed Geen mening Fig. 5. Beoordeling van de opmaak t.o.v. NGT Geodesia. 11,1 23,8 - beide 1,9 4,8 totaal Slecht Goed Geen mening Fig. 6. Beoordeling van de opmaak t.o.v. KT. Voor een beoordeling van de opmaak van het gemeenschappelijk nummer is in fig. 5 een vergelijking gemaakt met het „oude" Geodesia en in fig. 6 met het „oude" KT. Hieruit blijkt dat de nieuwe opmaak beter scoort dan de vorige opmaak van beide tijdschriften. Een stimulans dus voor beide redacties om verder te gaan op deze weg. Welke conclusie kunnen we nu aan deze enquête verbinden? In de eerste plaats kunnen we vaststellen dat het ex periment met het uitbrengen van een gemeenschappelijk nummer geslaagd is gezien de positieve waardering van de inhoud en de opmaak. In de tweede plaats spreken de lezers zich duidelijk uit over verdergaande samenwerking, hetzij in de vorm van meer gemeen schappelijke nummers, hetzij door integratie van beide tijdschriften. De redactie van NGT Geodesia is op grond van deze enquête en op grond van strategische overwegingen voor stander van integratie. Daarvoor moe ten dan uiteraard nog een aantal pro blemen van organisatorische, techni sche en financiële aard worden opge- 261

(NGT) Geodesia | 1995 | | pagina 37