A Dimensies in de geodesie Reserve uw agend° 18e NGL-congres 25, 26, 27 oktober 1995 '995-5 NÜTGEODES1A lost. De redacties van beide tijdschrif ten en de besturen van NGL en NVK beraden zich hierover. U hoort nader van ons! Jan Polman, hoofdredacteur Nieuw adres penningmeester NGL P. W. Westdorp heeft een nieuw post adres: Postbus 414, 5680 AK Best. Telefoon (privé): 04998 - 93343. BERICHTEN Verzamelkaart Leidingen in Delft Begin 1995 heeft de Dienst Beheer Milieu van de gemeente Delft, als zelf- registrerende gemeente, het vijfjarige project om te komen tot een digitale GBK afgesloten. Op 17 maart 1995 is dit samen met de in- en externe partici panten in een feestelijke bijeenkomst gevierd. In zijn inleiding gaf de direc teur van deze dienst, de heer A. A. T. Doppenberg, aan dat Delftenaren niet van die feestgangers zijn en hij betitelde deze middag dan ook als een feestelijke werkbijeenkomst. Hiermee refereerde hij met name aan het tweede doel van deze bijeenkomst, de discussie of er in de gemeente Delft een pilot zou kun nen worden opgestart om te onderzoe ken of de gemeente een Verzamelkaart Leidingen zou kunnen gaan opzetten en beheren. Tijdens het project is van diverse kanten gevraagd of het niet mogelijk is om leidinggegevens digitaal aan te leveren. Ter voorbereiding op de discussie zijn door de RAVI, de ge meente Amsterdam en het Energiebe drijf Delfland inleidingen gehouden over de hiervoor benodigde standaar den, de ervaringen met digitale uitwis seling en de behoefte aan een eenvou dige manier om gegevens van elkaar te kunnen gebruiken. De deelnemers aan deze middag zijn tot de conclusie gekomen dat het zinvol kan zijn om te komen tot een Verza melkaart Leidingen. Om de conse quenties ten behoeve van besluitvor ming goed op een rij te krijgen, is beslo ten om een werkgroep in te stellen die voorstellen zal doen voor een uit te voe ren pilot-project. In deze voorstellen zal worden uitgewerkt welke vragen met behulp van de pilot moeten worden be antwoord. Inlichtingen: T. J. C. Balt, hoofd afde ling Landmeten en Vastgoed gemeente Delft, telefoon 015 - 602247. Rotterdam op 90000 panorama foto's Gemeentewerken Rotterdam heeft aan Frank Data Nederland BV opdracht verleend voor het leveren van ongeveer 90 000 digitale fotobeelden van het gehele grondgebied van de gemeente Rotterdam. Deze fotobeelden worden opgenomen met de CycloMedia Recor der, een auto uitgerust met een speciale camera, die per opname de gehele om geving over 360° vastlegt. De beelden worden als panoramabeelden (Cyclo- rama's) aan Rotterdam geleverd. Het fotoproject zal uiterlijk in september 1995 zijn afgerond, waarna de gemeen te Rotterdam de digitale panoramabeel den gaat gebruiken als onderdeel van Van 25 tot en met 27 oktober 1995 organiseert de Stichting Nederlands Genootschap voor Geodesie (NGL) het 18e NGL-congres. De dagthema's zijn zorgvuldig samengesteld. Mogelijke nieuwe dimensies worden verkend en het belang van innovatie wordt op de voorgrond geplaatst. Eén van de belangrijkste schakels bij het ontwikkelen van nieuwe dimensies is kennis. Hier zal veel nadruk op worden gelegd. Verder wordt het bewustwordingsproces van kansen en bedreigingen gestimuleerd. Kwaliteit en vooruitgang zorgen wederom voor een gevarieerd programma. Middels de vakbeurs tonen bedrijven en instellingen hun nieuwste produkten en dienstverlening. Ook het alternatief programma en de postersessie krijgen dit jaar weer volop aandacht. Wij bieden: variatie kwaliteit actualiteit U vindt: de nieuwe uitdaging de gewenste informatie collega's met veel ervaring een prima sfeer Grenzen worden verlegd, ook tijdens het NGL-congres. In de komende maanden verschijnen in dit tijdschrift regelmatig berichten en aankondigingen over dit tweejaarlijkse evenement. De congrescommissie 262

(NGT) Geodesia | 1995 | | pagina 38