KLM Aerocarto is gespecialiseerd in helicopterview, al bijna 75 jaar. KLM 282 1995-6 NGT GEODESIA elicopterview? In een helikopter boven het papierwerk vliegen. Zou dat niet handig zijn? Om nog eens de grote lijnen uit te zetten. Een strategie te bedenken. Overzicht is belangrijk, ook bij KLM Aerocarto. Letterlijk en figuurlijk. Letterlijk, want we zijn ten slotte Nederlands eerste leverancier van luchtfoto's en digitale kaarten. Figuurlijk, omdat we om advies gevraagd worden over de toepassingsmogelijkheden van geografische informatie. Adviseren en helicopterview liggen in eikaars verlengde. Dat is zonneklaar. Voor het maken van luchtfoto's gebruiken we echter vliegtuigen. Vliegtuigview dus. Vliegtuigen zijn nu eenmaal geschikter voor het maken van foto's dan helikopters: sneller en goedkoper. Ook dat is helicopterview... De Aerocirkel geeft de multidisciplinaire aard van onze diensten is weergegeven in de Aero cirkel. Deze cirkel kan in drie delen worden opgesplitst die elkaar aanvullen: inwinning, bewerking en beheer van geografische infor matie. Een voorbeeld: Beheersproblemen zijn veelal op te lossen door data-inwinning en door gestructureerde presentatie van infor matie. Maar het zou verkeerd zijn niet van te voren rekening te houden met de verdere verwerking van deze data tot gebruiksvriende lijke informatie. Dat bespaart geld in de toekomst. Luchtfoto's en Remote Sensing-beelden hebben vele mensen geïnspireerd. Er is steeds vaker behoefte aan overzicht vanaf grote hoogte. Wij leveren dit overzicht in de vorm van luchtfoto's en satellietopnamen. Deze beelden kunnen ongelooflijk veel informatie opleveren. Zij zijn beschikbaar in zwart-wit, kleur, infra-rood, multispectraal, analoog of digitaal. Alle verdere fototechnische werkzaamheden, zoals lineaire vergrotingen en onthoekingen worden in ons laboratorium verricht. Deze geometrische correcties worden ook toegepast om te komen tot schaal ge trouwe overzichten, zoals ortho-foto's. Eventueel ontbrekende gegevens vullen we aan door landmeettechnieken en veldwerk. Naast deze lokatiegebonden opwaardering van de beelden interpreteert KLM Aerocarto ook naar spectrale eigenschappen. Zo is het mogelijk vanuit thermische beelden warmte-verschillen te monitoren en door middel van spectrale analyse, kwaliteit en aard van het landgebruik te inventariseren. Digitale kaartvervaardiging is precisiewerk. Goede afstemming en overleg resulteert in een kaart met informatie die volledig aansluit op uw informatiebehoefte. Afhankelijk van de toepassing kan de kaartschaal, inhoud en vormgeving naar wens worden aangepast. Op deze wijze is een bestand te gebruiken voor zowel een nieuwbouwproject als een landinrichtingsplan. Kunnen we in dit verband nog wel over één kaart spreken? WOZ-taxaties zijn een nieuwe dienst, inspe lend op nieuwe wetgeving voor de belasting heffing op onroerende zaken. Een produkt dat bij uitstek gebruik maakt van thematische gebouwen-informatie in combinatie met de geografische lokatie. Geografische Informatie Systemen worden gebruikt om relaties tussen gegevens te leggen. Het beschrijvende deel van een GIS-product moet naadloos passen op het grafische deel. Een continu proces van afstemming en overleg is voorwaarde. Alleen op deze manier bereiken wij het gewenste resultaat voor uw organisatie. Beheer van uw luchtfoto, kaart, vastgoed informatie, eventueel in een GIS, is een lange termijn belang. Zonder zorgvuldig beheer daalt de waarde van uw informatie snel. Een kadastraal systeem dient continu bijge houden te worden. Met actuele gegevens is het van onschatbare waarde, terwijl verouderde gegevens alleen maar kosten opleveren. KLM Aerocarto biedt hoogwaardige kwaliteit in het beheer na de realisatie van een project. In de relatief jonge toepassing van GIS liggen vele beslissingen besloten. KLM Aerocarto is de partner die op de hoogte is van de laatste ontwikkelingen op dit terrein. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een van onze verkoopadviseurs, 070 - 380 33 11 Graag staan wij u te woord.

(NGT) Geodesia | 1995 | | pagina 2