NGT GEODESIA STICHTING NGL 1995-6 Nieuwe redacteur NGT Geodesia De redactie van NGT Geodesia is erin ge slaagd een opvolger te vinden voor J. H. J. M. Vos, te weten: ing. A. J. van der Meer, Reigersbos 142, 1107 ES Amsterdam-Zuidoost. Ad van der Meer is werkzaam als projectleider leidingeninformatiesysteem bij de Ge meentewaterleidingen te Amsterdam. Vanuit de VVL is hij rayoncommissaris van het rayon Noord-Holland. Bestuur NVG gewijzigd Op de onlangs gehouden algemene ledenvergadering van de Nederlandse Vereniging voor Geodesie (NVG) is de samenstelling van het NVG-bestuur gewijzigd. Voorzitter Paul van der Molen trad, na de maximale acht jaar als voorzitter te hebben volbracht, op de vergadering in Nijmegen af. Hij wordt opgevolgd door Jos Anneveld, in het dagelijks leven werkzaam als rayon directeur bij Fugro-lnpark BV. In de cember 1994 zag secretaris Richard Witmer zich door drukke werkzaam heden genoodzaakt zijn functie neer te leggen. Zijn functie is waargenomen door Werner ten Kate die nu tot secre taris is benoemd. De samenstelling van het bestuur is nu als volgt: Jos Anneveld, voorzitter; Werner ten Kate, secretaris; Leon Hendriks, penningmeester; Mariëtte Rek-Van Leeuwen, vice-voorzitter; Re ne van Noord, lid. Promotieprijs Geodesie 1995 Wie beeft het best of bet mooist) aan de weg getimmerdi Het beeld dat het publiek van ons vak gebied heeft, is alle inspanningen ten spijt - helaas nog steeds beneden de maat. Dat is niet goed, want als het publiek ons niet kent, weten ze ook niet waarvoor de geodeet allemaal kan wor den ingezet. De Commissie Promotie Geodesie van de Stichting NGL pro beert al een aantal jaren de aandacht op de geodesie te vestigen via krantjes, folders en brochures. Maar dat is niet genoeg. We willen graag dat u daarbij helpt. Ongetwijfeld heeft u het afgelopen jaar reclame gemaakt voor uw geodesie- bedrijf. Dat kan zijn via advertenties, stunts of open dagen of misschien heeft u een mooie video vervaardigd. Vorig jaar heeft de Commissie een prijs uitgeloofd voor die actie die volgens de Commissie er het best toe heeft bijge dragen om het licht op de geodesie te laten schijnen. Er kwamen veel aanmel dingen binnen, waaruit tenslotte de open dag van de afdeling GEO van de provincie Gelderland werd uitgekozen voor de promotieprijs. In 1995 zal weer een prijs worden uit gereikt. Bij deze nodigen wij u daarom weer van harte uit mee te dingen naar die prijs. De spelregels om mee te doen zijn hieronder vermeld. Spelregels deelname staat open voor alle dien sten, bedrijven of personen die in de geodesie werkzaam zijn; de activiteit moet hebben plaatsge vonden tussen augustus 1994 en augustus 1995. Onderstaande gegevens moeten wor den vermeld: naam, adres, telefoonnummer van uw bedrijf of dienst; korte omschrijving van de promotie activiteiten; tijdstip waarop de activiteit heeft plaatsgevonden. Door mee te doen, legt u zich bij voor baat neer bij de jury-uitslag, die niet ter discussie staat. De prijs zal worden uitgereikt tijdens het 18e NGL-congres. Aanmeldingen kunnen tot 1 augustus 1995 worden gezonden aan: Van Bee- rendonk Publiciteit, Postbus 379, 5680 AJ Best, telefoon 04998 - 91185. Uitreiking Geodesiaprijs 1994 De Geodesiaprijs 1994 is toegekend aan ing. J. van Raamsdonk voor het artikelDe kaarten van tafel" in NGT Geodesia no. 11, p. 458-464. Op 15 mei 1995 is de prijs, in de vorm van een oorkonde en een cadeaubon, uitgereikt door de voorzitter van de Stichting NGL, ir. S. Stellingwerjf Beintema, in aanwezigheid van meer dan twintig colle ga's van het waterschap Regge en Dinkel in Al melo. Ko van Raams donk is werkzaam bij dit waterschap als hoofd van het bureau Landmeten en Grondzaken. In zijn toespraak benadrukte Stelling werff Beintema de educatieve waarde van NGT Geodesia, waarin wordt ge publiceerd over de ontwikkelingen in het vakgebied. Het artikel van Van Raamsdonk is daar een goed voorbeeld van. De Geodesiaprijs is toegekend door de voltallige redactie van NGT Geodesia, omdat het artikel voldoet aan een aan tal belangrijke criteria: het onderwerp geniet een brede be langstelling; goede kwaliteit; zeer leesbaar door een heldere tekst; goed geïllustreerd. De directeur van de Technische Dienst van het waterschap, ir. H. v.d. Honing, gaf een korte toelichting op de taken van het waterschap en de rol van het bureau Landmeten en Grondzaken daarin. Hij complimenteerde Van Raamsdonk met de ontvangen prijs. Het hoofd van de afdeling Plannen, ing. T. de Jong, accentueerde de be kwaamheden van Van Raamsdonk als schrijver en als automatiseerder. Het bewuste artikel geeft daar een goed beeld van. Prijswinnaar Van Raamsdonk, van 1974-1980 eindredacteur van (NGT) Geodesia, was zeer verguld met de prijs en schetste zijn binding met de geo desie. Het artikel is tot stand gekomen als het resultaat van een wisselwerking van meningen en ideeën in de project groep Kwantis. De leden van deze pro jectgroep delen in de eer, evenals de medewerkers van het bureau Land meten en Grondzaken die hun steentje hebben bijgedragen. Jan Polman, hoofdredacteur 317

(NGT) Geodesia | 1995 | | pagina 37