NGT GEODESIA '995-6 Werkplan II: activiteiten: meten van wegen en waterlopen en overige bij het toe delen te handhaven zaken, indeling van het blok in vakken; semantische elementenvakken (op pervlakte, waarde), en als onderver deling daarvan elementen (opper vlakte, waarde); Toedeling: activiteiten: wenszittingen, ontwikke len van de nieuwe kavelindeling, toe delen van kavels aan rechthebben den, de resultaten worden ter inzage gelegd en na een bezwarenbehande- ling vastgesteld, uitzetting van de nieuwe kavels in het terrein; semantische elementen: wensdelen van rechthebbenden (waarde, vaknum mer), gebruikskavels (oppervlakte, waarde), eigendomskavels (opper vlakte, waarde), totale toedeling per R-artikel; Kadastrale Toepassing: activiteiten: verwerken van plan van toedeling in akte van toedeling, en na overschrijven daarvan in de openbare registers, ook in de kadastrale boek houding; semantische elementen: perceelnum mers (oppervlakte); Geldelijke Regelingen: activiteiten: verdelen over de eigena ren van het niet gesubsidieerde deel van de kosten evenredig aan het te verwachten nut, de resultaten wor den ter inzage gelegd en na een be- zwarenbehandeling vastgesteld, ren teberekening; semantische elementen: aandelen in de kosten voor verbetering van ontslui ting, waterbeheersing en kavelcon centratie, verrekenposten per R-arti kel, landinrichtingsrente per perceel. Informatie De in elk van deze fasen te produceren informatie dient soms voor direct ge bruik, soms ook voor gebruik in vol gende fasen. Van oudsher werd deze informatie vastgelegd op kaarten en in registers. Deze combineerden vaak enkele van de hoofdfuncties, die bij het gebruik van kaarten kunnen worden onderscheiden (vastlegging, bewerking, mededeling). Ook kaarten die daar niet speciaal voor zijn gemaakt, hebben een zekere mededelingsfunctie, andere combinaties komen echter ook voor. Tegenwoordig wordt de informatie op geslagen in digitale bestanden, waaruit de betreffende kaarten en registers kun nen worden afgeleid. Met de digitale opslag- en bewerkingsmogelijkheden Fig. 13. Fasen, handelings situaties, functies en inhouden in het landinrichtings proces. Met cursieve tekst zijn karto- grafische uit drukkingsvormen van de informatie veranderen echter de functies van die kaar ten en registers. De bewerkingsfunctie wordt steeds meer vervuld door computerbestanden. Ook de bewaarfunctie wordt meer door bestanden vervuld, maar blijft voorlopig voor een groot deel gehandhaafd uit vooral juridische over wegingen: een deel van de kaarten en registers is genoemd in de Landinrichtingswet. Met name kaarten zullen steeds meer worden vervaardigd wegens de mededelingsfunctie. Binnen een aantal fasen zijn meerdere handelingssituaties te onderscheiden. Sortering van de kaarten en registers naar fase/handelingssituatie van vervaardiging en naar wat oor spronkelijk de voornaamste functie was, levert fig. 13. Hier- FASEN handelingssituaties FUNCTIES VASTLEGGING BEWERKING MEDEDELING VOORBEREIDING inventarisatie blokgrenskaart lijst van eigenaren lijst van pachters lijst van stemgerechtigden stembiljetten oproepen stemming INBRENG inventarisatie schattingsveldkaart lijst van rechthebbenden schattingsregister werkplan 1 overzicht schattingsveldkaart overzicht werkplan 1 toetsing schattingsveldkaart processen-verbaal lijst van rechthebbenden schattingsregister werkplan 1 oproepen tervisielegging bezwarenkaartje overzicht bezwaren WERKPLAN 2 inventarisatie veldwerk overzicht werkplan 2 verwerking werkplan 2 elementenkaart TOEDELING inventarisatie randvoorwaardenkaart wensformulier eigendomskaartje - inbreng oproepen wenszitting ontwerp plan in geld kavel ka art plan van toedeling schetsplan ka velindelingsplan overzicht plan in geld toetsing processen-verbaal kavel kaart plan van toedeling ka velindelingsplan oproepen tervisielegging bezwarenkaartje overzicht bezwaren realisatie uitzetveldwerk aan wi/s veldwerk kaveluitzettingskaart overzicht uitzetveldwerk TOEPASSING realisatie kav eikaart bijblad hu/pkaart netteplan filmplan akte van toedeling staat 75 ka velindelingsplan GELDELIJKE REGELINGEN inventarisatie lijst geldelijke regelingen eigendomskaartje - inbreng eigendomskaartje - toedeling toetsing processen-verbaal lijst geldelijke regelingen renteregister oproepen tervisielegging bez warenkaartje overzicht bezwaren 287

(NGT) Geodesia | 1995 | | pagina 7