Nederlands Geodetisch Tijdschrift 37° jaargang no. j/8 juli/aug. 1995 351 359 335 356, 365 365 365 368 369 379 333 NGT GEODESIA komt elf maal per jaar uit (juli en augustus gecombineerd) in een oplage van 3800 exemplaren issn: 1382-5925 De ambachtelijke manier van werken bij de gemeentelijke grondexploitatie is subjectief en arbeidsintensief. De huidige computeronder steunde methoden hebben onder andere als nadelen dat de oplossing niet verifieerbaar is en dat tegenstrijdige problemen slechts be perkt op te lossen zijn. De auteur onderzoekt of met de inzet van expertsystemen deze nade len zijn te vermijden. Door gebruik te maken van visualisatie- en manipulatietechnieken kunnen kadastrale ge gevens voor meerdere doeleinden worden ge bruikt. Een proefomgeving heeft aangetoond dat het Kadaster een nieuwe weg kan inslaan. Strategieën zijn nog niet bepaald, maar het in formatieveld is wel goed bestudeerd. Ingrijpen in de bestaande infrastructuur is een nieuwe uitdaging. Bij de voorplaat Een „kadastraal GIS" kan fraaie plaatjes genereren, zoals hier een beeld van de gemiddelde koopsom op wijkniveau (CBS-indeling) met als achtergrond de kadastrale geometrie. Zie het artikel van IJsselstein en Kap. 337 Mini-serie „Grond exploitatie" (I) „Constraint based reasoning" voor grond gebruiksanalyses en grond exploitaties ir. N. C. Harkes 343 Het kadastraal perceel: een stevig fundament! ir. J. A. IJsselstein ir. A. P. Kap De sterke interne verdeeldheid van de Facul teit der Geodesie aangaande onderzoek en onderwijs is de voornaamste drijfveer voor de totstandkoming van het NGP, zo meent de auteur. Hij vindt het NGP maar een omslach tige manier om de onzekere toekomst van dit „boegbeeld" van geodetisch Nederland ter discussie te stellen. Wel moet de faculteit het plan serieus nemen, al was het alleen maar wegens de inbreng van zoveel vooraanstaande geodetische instellingen. Een reactie op het NGP uit bezorgdheid. In een bruisende stad als Rotterdam, waar al les steeds weer mooier, groter en beter moet worden dan het al is, moet ook het geodetisch werk van bijzondere allure zijn. De redacteur liep een dagje met de landmeters mee over en door de bouwplaatsen bij de Erasmusbrug en bekeek bij de binnendienst de uitgebreide re gistraties van alles wat Rotterdam onder en boven de grond heeft. Hij beschrijft de dyna miek van de hele afdeling. en verder... Voorwoord mini-serie Grondexploitatie Stichting NGL Berichten Agenda Verslagen Techniek Scripties Het NGP en de Faculteit der Geodesie ir. R. Boekhold, MBA Een dagje... Landmeten en Vastgoed in Rotterdam Theo Scbeele Redactie-adres Postbus 10390 7301 GJ Apeldoorn tel. (055) 285826 fax (055) 225362 Redactie NGT Geodesia ir. J. Polman, hoofdredacteur, Apeldoorn A. M. den Boer, Nieuwerkerk a.d. IJssel ir. M. J. P. M. Lemmens, Delft ing. A. J. van der Meer, Amsterdam G. M. van Osch, Apeldoorn ing. W. van Pijkeren, Nieuwegein M. J. Scheele, Middelburg ing. M. P. J. van de Ven, Wijchen Inlichtingen/abonnementenadministratie mevr. C. Scherpenzeel-v.d. Lei Venkelstraat 119 7322 KW Apeldoorn tel. (055) 670771 (ma., wo. en vr. 9-12 uur) (adreswijzigingen s.v.p. schriftelijk) ngt Geodesia is een uitgave van de Stichting Nederlands Genootschap voor Geodesie. Advertenties ing. H. Jongbloed Amaliastein 58 4133 hc Vianen telefoon/fax (03473) 7°353 Advertentietarieven op aanvraag. De plaatsing van een advertentie in een bepaald nummer kan alleen worden gegarandeerd, indien deze advertentie uiterlijk de 15e van de voorafgaande maand in het bezit is van de advertentie-acquisiteur. Abonnementsprijzen per jaar Voor leden van de aangesloten verenigingen gratis; persoonlijke abonnees binnenland 68,-; bedrijfs- abonnees binnenland 115,-; persoonlijke abonnees Europa 110,-; bedrijfsabonnees Europa 155,-; persoonlijke abonnees luchtpost 155,-; bedrijfsabonnees luchtpost 200,-. Studenten aan tu, Hvu of mts 44,-. Losse nummers 20,-, inclusief verzendkosten, te bestellen bij mevr. C. Scherpenzeel-v.d. Lei. Opzegging vóór 1 december van het voorgaande jaar. Inzenden kopij Indienen en publiceren van artikelen in overleg met de redactie. Berichten en mededelingen dienen, bij voorkeur in wp, uiterlijk de eerste van de maand in het bezit van de hoofdredacteur te zijn, om nog in het nummer van de volgende maand te kunnen worden opgenomen. Secretaris van de stichting NGL ing. D. van Dijk Hertespoor 27 3772 se Barneveld tel. (03420) 95356/fax (03420) 20401 privé (03420) 91776 Deelnemende verenigingen Bond voor Kadasterpersoneel (bvk) Vereniging van Landmeetkundigen (wi) Nederlandse Vereniging voor Geodesie (nvg) Vereniging Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat (vmdr) 1995. Het overnemen evenals het vermenigvuldigen uit dit tijdschrift is slechts toegestaan na schriftelijke toestemming van redactie en auteur.

(NGT) Geodesia | 1995 | | pagina 1