25, 26, 27 oktober 1995 Koninklijke Jaarbeurs te Utrecht Lunch Feestavond Alternatief programma Aanmelding en kosten Publikaties NGT GEODESIA1995-7/S In verband met de grote drukte tijdens de lunchpauzes in de restaurants in de naaste omgeving is het raadzaam deel te nemen aan het koffietafelbuffet in de foyer van het Congrescentrum. Voor bezoekers van het congres en de vakbeurs is dit tevens een goede gelegenheid om gedachten en ervaringen uit te wisselen. De openingsavond blijft een bijzondere gebeurtenis. Het feest vindt plaats in Geertruidenberg; voor busvervoer wordt gezorgd. De avond kent verschillende culinaire verrassingen en de muziek staat garant voor gezelligheid. Ook een prima moment om bij te praten! Voor de partner een mooie gelegenheid om even aan de geodesie te ontsnappen. Goed vervoer, leuke bestemmingen en gezelligheid horen bij het alternatief programma. Dit keer ziet het programma er als volgt uit: Woensdag 25 oktober: Utrecht „De Nederlandse Munt"; een boeiende tentoonstelling van munten- en penningencollecties, en gereedschappen die worden gebruikt bij de vervaardiging van munten; „Waterleidingmuseum"; overzicht van de drinkwatervoorziening, gereedschappen, foto's, en de permanente expositie „Wassen door de jaren heen". Donderdag 26 oktober: Rotterdam „Het Schielandshuis"; cultuur en kunst van de stad. De mens van de wieg tot het graf, geschiedenis van de stad, modebeelden, schilderkunst en kunstnijverheid; „Het glazen paleis van Van Nelle"; een industrieel monument en bekend als onbetwist hoogtepunt van baanbrekende architectuur. Het gebouw kreeg bekendheid door de ruime toepassing van glas. Vrijdag 27 oktober: Ede/IJsselstein „Ricas brandmeesters" te Ede; rondleiding en demonstratie van brand beveiliging, redden van mens, dier en waardevolle bezittingen uit vuur en water; rondwandeling door drie historische bouwwerken in IJsselstein, onder leiding van de VW. In het juninummer van NGT Geodesia, p. 306/307 is uitgebreid aandacht besteed aan het programma en de aanmelding. Diegenen die zich willen aanmelden, dienen gebruik te maken van het in dat nummer ingesloten aanmeldingsformulier (s.v.p. één persoon per formulier; kopiëren is toegestaan). Voor leden van de bij de Stichting NGL aangesloten verenigingen (BVK, VVL, VMDR en NVG) is dit de gelegenheid kosteloos de lezingen en de vakbeurs te bezoeken. Met nadruk wordt erop gewezen dat (bedrijfs)abonnees van NGT Geodesia geen lid zijn van deze verenigingen. Inlichtingen: mevr. C. Scherpenzeel, tel. 055 - 670771 (ma., wo., vr. 9 - 12 uur), fax 055 - 669649. Deelnemers die vóór 8 september zijn aangemeld, ontvangen begin oktober het congresprogrammaboek. Alleen deelnemers aan het lezingenprogramma ontvangen in november een speciaal boekwerk waarin alle lezingen als artikel worden gepubliceerd. In het decembernummer van NGT Geodesia zal alleen een impressie van het congres worden opgenomen. De congrescommissie 357

(NGT) Geodesia | 1995 | | pagina 25