A Nederlands Geodetisch Tijdschrift 37c jaargang no. 9 sept. 1995 391 399 409 41 I 41 I 41 I 414 416 416 416 381 NGT GEODESIA koiTlt elf maal per jaar uit (juli en augustus gecombineerd) in een oplage van 3800 exemplaren issn: 1382-5925 In dit artikel staat het gebruik van de geo metrische gegevens centraal. De berekende oppervlakte wordt gebruikt om de verwer vingskosten te kunnen bepalen van gronden in een uitbreidingsgebied. Door het gebruikte basisbestand te analyseren en de kwaliteits- gegevens van de perceel/kavelbegrenzingen in de berekening te verwerken, kan een stan daardafwijking van de berekende oppervlakte- waarde worden berekend. Het effect van deze waarde in de grondexploitatie wordt getoond. De ontwikkelde methodiek is in meerdere toepassingen bruikbaar. In deze jaargang van NGT Geodesia is reeds in twee artikelen ingegaan op de achter gronden en organisatie van de grootschalige kaartvervaardiging in Vlaanderen. In dit num mer wordt ingegaan op de inhoudelijke speci ficaties van de GBK-Vlaanderen, waarvoor CARD1B de vervaardiging ter hand heeft ge- Kadastrale perceelswijzigingen worden op separate wijze administratief/juridisch (AKR en HYP) en landmeetkundig/kartografisch (LKI) verwerkt. De verbindende schakel was een handmatig mutatiedocument, de „Staat- 75". Dit laatste analoge onderdeel is sinds kort succesvol geautomatiseerd. Gelijktijdig is een aantal digitale koppelingen tussen de kadastersystemen gebouwd om op geïnte greerde wijze kartografische en administra tieve gegevens over kadastrale percelen op te vragen en te presenteren. 383 Mini-serie „Grond exploitatie" (2) Oppervlakte in gebruik ing. J. Löwik ing. M. P. J. v.d. Ven Het typebestek GBKV van CARDIB CV Mortier Kadastraal bij- houdingsproces volledig digitaal G. M. van Osch Sinds kort heeft Inpark zijn naam aangepast en heet nu Fugro-Inpark. Daarmee werd aan sluiting verkregen bij een wereldomvattend bedrijf, waarin de survey-sector een belang rijke plaats inneemt. Bij de meetactiviteiten, die te land en ter zee plaatsvinden, spelen de DGPS-plaatsbepalingssystemen een belang rijke rol. De redacteur bezocht de vestigingen in Leidschendam en Aberdeen, en werd ge confronteerd met de geweldige veranderingen die de laatste jaren in de survey-sector plaats vinden. Bij de voorplaat De Minister van Verkeer en Waterstaat, mevr. A. Jorritsma-Lebbink, verrichtte op 29 juni 1995 de eerste meting van de 5e Nauwkeurigheidswaterpassing. Zie het verslag van deze gebeurtenis op p. 415 in dit nummer. en verder... Zestig jaar landinrichting NVK Berichten Agenda Verslagen Techniek Publikaties Personalia 403 Bedrijfs reportage Fugro wereldwijd Theo Scheele Redactie-adres Postbus 10390 7301 GJ Apeldoorn tel. (055) 285826 fax (055) 225362 Redactie NGT Geodesia ir. J. Polman, hoofdredacteur, Apeldoorn A. M. den Boer, Nieuwerkerk a.d. IJssel ir. M. J. P. M. Lemmens, Delft ing. A. J. van der Meer, Amsterdam G. M. van Osch, Apeldoorn ing. W. van Pijkeren, Nieuwegein M. J. Scheele, Middelburg ing. M. P. J. van de Ven, Wijchen Inlichtingen/abonnementenadministratie mevr. C. Scherpenzeel-v.d. Lei Venkelstraat 119 7322 kw Apeldoorn tel. (055) 670771 (ma., wo. en vr. 9-12 uur) (adreswijzigingen s.v.p. schriftelijk) NGT Geodesia is een uitgave van de Stichting Nederlands Genootschap voor Geodesie. Advertenties ing. H. Jongbloed Amaliastein 58 4133 hc Vianen telefoon/fax (03473) 7°353 Advertentietarieven op aanvraag. De plaatsing van een advertentie in een bepaald nummer kan alleen worden gegarandeerd, indien deze advertentie uiterlijk de 15e van de voorafgaande maand in het bezit is van de advertentie-acquisiteur. Abonnementsprijzen per jaar Voor leden van de aangesloten verenigingen gratis; persoonlijke abonnees binnenland 68,—; bedrijfs- abonnees binnenland 115,-; persoonlijke abonnees Europa 110,-; bedrijfsabonnees Europa 155,-; persoonlijke abonnees luchtpost 155,-; bedrijfsabonnees luchtpost 200,-. Studenten aan tu, hvu of mts 44,-. Losse nummers 20,-, inclusief verzendkosten, te bestellen bij mevr. C. Scherpenzeel-v.d. Lei. Opzegging vóór 1 december van het voorgaande jaar. Inzenden kopij Indienen en publiceren van artikelen in overleg met de redactie. Berichten en mededelingen dienen, bij voorkeur in wp, uiterlijk de eerste van de maand in het bezit van de hoofdredacteur te zijn, om nog in het nummer van de volgende maand te kunnen worden opgenomen. Secretaris van de stichting NGL ing. D. van Dijk Hertespoor 27 3772 se Barneveld tel. (03420) 95356/fax (03420) 20401 privé (03420) 91776 Deelnemende verenigingen Bond voor Kadasterpersoneel (bvk) Vereniging van Landmeetkundigen (wi) Nederlandse Vereniging voor Geodesie (nvg) Vereniging Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat (vmdr) 1995. Het overnemen evenals het vermenigvuldigen uit dit tijdschrift is slechts toegestaan na schriftelijke toestemming van redactie en auteur.

(NGT) Geodesia | 1995 | | pagina 1