Fugro wereldwijd T! BEDRIJFSREPORTAGE Van natte en droge surveyors Veel meer dan landmeten NGT GEODESIA surveying, hydrography, profile landmeetkunde, hydrografie, reportage KEYWORDS TREFWOORDEN „We blijven gewoon onszelf', kondigde Inpark onlangs zijn kennissenkring aan. Onze naam wordt wel gewijzigd, we zetten er Fugro voor, maar dat is eigenlijk een gevolg van een besluit dat al twee jaar geleden werd genomen, toen Inpark deel ging uitmaken van de Fugro-groep. Verder blijft alles bij het oude. Of toch niet? Chief operating officer Cees Schot horst, hoofd van de survey-divisie, be vestigt die kreet graag, maar geeft er tegelijkertijd als toelichting bij dat je dat voortaan wel mondiaal moet be kijken. Want Fugro opereert met ruim 3500 medewerkers over de hele wereld in een groot aantal werkmaatschap pijen, waarvan de meeste pas de laatste vijfjaar zijn ingelijfd omdat ze toevallig te koop kwamen (en dat is buurmans grond maar één keer). Met die aan kopen is de omzet van Fugro tussen 1990 en 1994 verdrievoudigd (van 237 miljoen naar 661 miljoen gulden). Om uit te leggen hoe gewoon Inpark is gebleven nu ze Fugro heet, geeft Theo Scheele, redacteur. Fugro activiteiten overzicht. Cees een breed uitgemeten uiteenzetting over de wereldwijde Fugro-activiteiten. Die worden opgesplitst in drie hoofd groepen: geotechniek, milieu en survey welke in een vijftal divisies zijn ondergebracht. Omdat de meeste activiteiten zowel te land als ter zee worden uitgevoerd, ontstonden de divisies: geotechniek te land geotechniek ter zee milieutechniek survey te land survey ter zee In dit verhaal worden voornamelijk de survey-divisies be licht. Opmerkelijk mag worden genoemd dat deze divisies (te land en ter zee samen) in 1990 binnen Fugro nog vrijwel niets voorstelden, maar in 1994 ongeveer de helft van de totale omzet leverden, al moet erbij worden gezegd dat het grootste deel daarvan aan de zee-activiteiten mag worden toegerekend (land 61 miljoen gulden, zee 264 miljoen). Ter zee mag Fugro zich dan ook marktleider noemen op survey- gebied, merkt Cees enthousiast op, zonder daarbij enige minachting te tonen over de landprestaties van deze divisie; daar staat onder andere het Nederlandse Fugro-Inpark immers borg voor. Niet minder dan 45 procent van de natte wereldmarkt bestrijkt Fugro inmiddels met al zijn werkmaat schappijen, die over de hele aardbol zijn verspreid. 403

(NGT) Geodesia | 1995 | | pagina 23