van Roekel van der Schee bv De ingewonnen gegevens worden gebruikt voor de opbouw van klein- en grootschalige topografische bestanden, al of niet ten behoeve van geografische informatiesystemen, waar in Fugro-Inpark eveneens is gespecialiseerd. Alle activiteiten zijn samen te vatten onder geo-informatiediensten, dat wil zeggen van informatie-analyse en software-ontwikkeling tot uitvoering. Wim belicht vooral ook hoe het kwaliteitsaspect hier is op gepakt. Sinds enige tijd is daarmee een geodetisch ingenieur belast. Onlangs is het certificaat VCA** verkregen, een certi ficaat dat is gericht op de veiligheid voor de werknemers en dat pas wordt verstrekt nadat uitgebreide checklijsten heb ben aangetoond dat dit aspect serieus is uitgevoerd. Aan certificatie van bedrijven en personen wordt hard ge werkt. Men streeft ernaar om eind 1996 ISO-gecertificeerd te zijn en dat betekent toch een mentaliteitsverandering. Het uitwerken van een strategie voor de aanpak kost veel aan dacht en overleg. Bij Fugro-Inpark verdienen momenteel 370 mensen hun boterham, maar om dat dagelijkse brood te kunnen garanderen, is het nodig dat iedereen bijdraagt aan het goed functioneren van het bedrijf. Daarom wordt de nieuwe strategie te zamen met alle medewerkers uitgezet, hetgeen een redelijke waarborg mag zijn voor aanvaarding daarvan. Maar hoe veel of weinig de firma ook mag veranderen, één ding is zeker: de opname in de Fugro-maatschappij doet niets af aan het feit dat Inpark inmid dels 25 jaar bestaat en dat zal niet on gemerkt voorbij mogen gaan. Na een periode dat ze Keynes, later Keynes- Inpark en weer later gewoon Inpark werden genoemd, gaan ze nu opgewekt verder als Fugro-Inpark. Er is aan waar de toegevoegd, maar desondanks blij ven ze gewoon zichzelf. Fugro worldwide Fugro-Inpark is a relatively young (25 years) company with settlements all over the world. The author visited the branch offices in Leidschendam and Aberdeen and observed much modern surveying technology. Geodesie Projecten Advies R&S combineert flexibiliteit en een persoonlijke benadering van de opdrachtgever met een ruime ervaring op het brede terrein van landmeetkunde, kartografie en vastgoedinformatie. De werkzaamheden strekken zich uit van landmeten en (digitale) kaartvervaardiging tot fotogrammetrie, van landinrichting tot automatisering. Automatisering Opleidingen 1995-9 NGT GEODESIA Summary KELVINSTRAAT 21 POSTBUS 87 6710 BB EDE TEL (0318) 631138 FAX (0318) 641375

(NGT) Geodesia | 1995 | | pagina 28