Directoraat-Generaal Rijkswaterstaat OPENBARE AANBESTEDING WATERPASWERKZAAMHEDEN. NGT GEODESIA 1995-9 Bekendmaking Projekt informatie De Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat zal in de komende jaren het projekt 'Vijfde Nauwkeurigheidswater passing' gaan uitvoeren. Onderdeel van dit projekt is de hermeting van het Primaire NAP-peilmerkennet. Deze meting zal openbaar worden aanbesteed, waarbij het 'Reglement voor de Aanbesteding van Dienstverlenings opdrachten' van de Rijkswaterstaat van toepassing zal zijn. Het Primaire NAP-peilmerkennet is een landsdekkend samenstel van door middel van primaire waterpassing gemeten waterpastrajekten die 20 a 25 kilometer uit elkaar liggen. In deze trajecten, met een totale lengte van ongeveer 4000 kilometer komen om de 700 a 1200 meter NAP-peilmerken voor. De trajekten liggen in het algemeen langs wegen die met een auto berijdbaar zijn. Nadere toelichting/voorwaarden De waterpassingen zullen moeten worden uitgevoerd met waterpasinstrumenten en -baken waarmee volgens fabrieksspecifikaties een precisie te bereiken is die beter is dan 0.6 mm/Vkm. Te gebruiken waterpasinstrumenten en baken zullen voor de aanvang van de metingen door de opdrachtgever goedgekeurd moeten zijn. De waarnemingen zullen moeten worden opgeslagen in dataloggers op een zodanige manier, dat wijziging van waarnemingen achteraf niet mogelijk is. Binnen twee weken na inwinning zullen de waarnemingen zowel op diskette als in leesbare vorm op papier moeten worden ingeleverd bij de opdrachtgever. De diskettes moeten de oorspronkelijke waarnemingen bevatten en de waarne mingen in een vorm die direkt leesbaar is voor de verwerkingsprogrammatuur van de opdrachtgever. Software voor de ontcijfering van de oorspronkelijke waarnemingen dient zonodig ter beschikking van de opdrachtgever gesteld te worden. Het ingenieursbureau zal aantoonbare ervaring moeten hebben in het uitvoeren van grote primaire/secundaire waterpasprojekten. Het projekt dient namens de opdrachtnemer begeleid te worden door één projektleider. Deze dient te beschikken over een geodetisch HBO werk en denkniveau en recente ervaring te hebben met het leiden van grote geodetische meetprojekten. Ploegleiders/waarnemers moeten een aantoonbare recente ervaring van minimaal 5 jaar hebben in primair/secundair waterpassen en beschikken over een geodetisch MBO werk- en denkniveau. Meetassistenten moeten aantoonbaar minimaal 1 jaar recente ervaring hebben in het assisteren bij primaire/secundaire waterpassingen. In verband met communicatie met degenen die de metingen verwerken en veelvuldige publiekskontakten, alsmede het betreden van privé-terreinen, dient al het in te zetten personeel de nederlandse taal goed te beheersen. Gedurende de metingen zijn voor het personeel de nederlandse ARBO-voorschriften van toepassing. In de periode dat gemeten wordt moet de aannemer een vestiging in Nederland hebben. Alle correspondentie zal moeten geschieden in de nederlandse taal. Tijdsaanduiding De voorverkenning van de trajekten moet uitgevoerd worden in het tweede kwartaal van 1996. De metingen mogen niet aanvangen vóór 1 september 1996 en moeten zijn voltooid vóór 31 mei 1997. In de periode van september 1997 tot en met mei 1998 moet personeel beschikbaar zijn om eventuele extra waterpassingen uit te voeren. Belangstelling voor dit project schriftelijk melden Geodetische ingenieursbureau's die voor de uitvoering van dit project in aanmerking wensen te komen kunnen dit schriftelijk kenbaar maken aan de Meetkundige Dienst, afdeling NAP, Postbus 5023, 2600 GA Delft. Zij zullen dan de aanbestedingsdocumenten krijgen toegestuurd. Delft, 15 augustus 1995 Ministerie van Verkeer en Waterstaat

(NGT) Geodesia | 1995 | | pagina 37