Mn Een bezoek aan GeoAssist BEDRIJFSREPORTAGE ledereen denkt dat zijn kaart goed is NGT GEODESIA surveying, gps, profile landmeetkunde, gps, reportage KEYWORDS TREFWOORDEN Op het vrij lege marktpleintje in St. Michielsgestel is een ijverig handelaar bezig, door de opbouw van een opvallend grote viskraam, het fraaie aanzien van de monumentale kerk te ontsieren, wat wonderwel lukt. Enkele meters verder staat een donkere auto van het type Landrover wat minder opvallend in de schaduw van een grote linde geparkeerd. Je moet dichterbij komen om te zien dat dit vehikel aan het werk is. Het moet een soort spionage- wagen zijn als je het opschrift (Spy control) mag geloven. Het is één van de wagens van het be drijf van Henk Key, dat onder de naam GeoAssist landmeetkundige diensten verricht. Veel meer dan dat, volgens Henk. Het echte landmeten is niet meer zijn enige specialiteit, de activitei ten zijn steeds meer verschoven naar inventarisaties gebaseerd op plaatsbe paling. Daar draait eigenlijk alles om. In de „spionage-auto" manipuleert „landmeter" Leo Elzakkers een kaart- fragment op zijn laptop. Een stuk GBK van het plein wordt zichtbaar. Doel van zijn activiteit is te controleren welke mutaties er hebben plaatsgevonden na dat de kaart gereedkwam. Zo op het eerste gezicht lijkt er weinig veranderd op het kerkplein, behalve de viskraam dan, maar dat slaan we over. Toch ont dekt het geoefend oog van Leo vlak achter de auto een nieuwe telefooncel. Op zijn beeldscherm brengt hij onge veer op die plaats de code T in (tele fooncel). Soms wordt het een A van aanbouw of N als er een heel nieuw bouwwerk is verrezen. We staan er altijd van te kijken hoeveel veranderingen er in een paar jaar plaats vinden, vertelt Henk. Ook de op drachtgever zelf heeft daar geen idee van. Iedereen roept altijd dat zijn kaart Theo Scheele, redacteur. Onopvallende spionagewagen in St. Michiels- IPPPPMMS /«i goed is, en helemaal bij, maar als we een complete mutatie controle uitvoeren, komen we altijd massa's veranderingen tegen. Ook wel logisch vindt Henk, want heel veel verande ringen worden nooit aan de GBK-beheerder gemeld. Wie denkt eraan dat een nieuw telefoonhokje meestal niet precies op de plaats van het oude wordt gezet? Bovendien hebben ze tegenwoordig het model van een driehoek en vroeger waren ze vierkant. Naast de telefooncel ontdek ik ook nog een mutatie, maar dat blijkt een verplaatsbaar toiletje te zijn en dat telt niet. 463

(NGT) Geodesia | 1995 | | pagina 19