fcin nu foi o im n m A Nederlands Geodetisch Tijdschrift 37e jaargang no. ii november 1995 519 523 524 525 526 52 7 493 NGT GEODESIA komt elf maal per jaar uit (juli en augustus gecombineerd) in een oplage van 3800 exemplaren issn: 1382-5925 Voor de omgang met relationele databases wordt een kader geboden door SQL (Struc tured Query Language). Voor geografische informatiesystemen is men nog niet zover. In dit artikel worden enige gedachten dienaan gaande ontwikkeld als basis voor de daarop volgende evaluatie van Geo/SQL, een pro grammapakket waarmee gestalte wordt ge geven aan een geografisch SQL. Bij de voorplaat Het afcinken van tunnel-elementen vergt een intensieve geodetische begeleiding. Zie de reportage op p. 519. k In dit laatste deel van de mini-serie wordt inzicht gegeven in het aspect waardebepaling van onroerend goed. Het referentiekader vormt de Wet WOZ. Juist bij grondexploi tatie vormt het aan- en verkopen van onroe rende zaken een kernactiviteit. Verschillende taxatiemethoden komen aan de orde. 495 Mini-serie „Grond exploitatie" (4) Wet Waardering Onroerende Zaken ir. R. Kathmann 503 Naar een ruimtelijk SQL ir. H. A. Hettema Menu structuur Grafische functies GeoSQL Geometrische gegevens Geo view Thematische gegevens Spatial Database Oracle Bij de Rijkswaterstaat wordt veel en op veel plaatsen gebruik gemaakt van GIS. Dat be tekent in de praktijk meervoudige aan schaffingen, slechte aansluiting van data en een onbekende kwaliteit van resultaten. Een meta-informatiesysteem is het eigentijdse toverwoord om die problemen te lijf te gaan. De auteurs zetten het onderwerp in een natio naal kader en leggen uit dat een „clearing house'' iets anders is dan een schoonmaakbe drijf. Of zou de metafoor toch kloppen en leidt het systeem tot het opruimen van slechte data? Aan het bouwen van de vele tunnels in water rijk Nederland komt heel wat landmeet kundig werk te pas. Geocon draagt al jaren zorg voor het accuraat te water laten van de tunnelstukken, hetgeen met grote precisie plaatsvindt. De redacteur beschrijft de proce dure van het afzinken van het laatste tunnel element van de Piet Hein-tunnel in Amster dam. en verder... Stichting Geodesia Berichten Agenda Verslagen Techniek 51 I Meta-informatie en de toekomst van GIS ing. P. M. Kuggeleijn ir. R. Dood Een dagje... Tunnelbouwers en de geodeten van Geocon Theo Scheele Redactie-adres Postbus 10390 7301 gj Apeldoorn tel. (055) 5285826 fax (055) 5225362 Redactie NGT Geodesia ir. J. Polman, hoofdredacteur, Apeldoorn A. M. den Boer, Nieuwerkerk a.d. IJssel ir. M. J. P. M. Lemmens, Delft ing. A. J. van der Meer, Amsterdam G. M. van Osch, Apeldoorn ing. W. van Pij keren, Nieuwegein M. J. Scheele, Middelburg ing. M. P. J. van de Ven, Wijchen Inlichtingen/abonnementenadministratie mevr. C. Scherpenzeel-v.d. Lei Venkelstraat 119 7322 kw Apeldoorn tel. (055) 3670771 (ma., wo. en vr. 9-12 uur) (adreswijzigingen s.v.p. schriftelijk) ngt Geodesia is een uitgave van de Stichting Geodesia. Advertenties ing. H. Jongbloed Amaliastein 58 4133 hc Vianen telefoon/fax (0347) 370353 Advertentietarieven op aanvraag. De plaatsing van een advertentie in een bepaald nummer kan alleen worden gegarandeerd, indien deze advertentie uiterlijk de 15e van de voorafgaande maand in het bezit is van de advertentie-acquisiteur. Abonnementsprijzen per jaar Voor leden van de aangesloten verenigingen gratis; persoonlijke abonnees binnenland 68,-; bedrijfs- abonnees binnenland 115,-; persoonlijke abonnees Europa 110,-; bedrijfsabonnees Europa 155,-; persoonlijke abonnees luchtpost 155,-; bedrijfsabonnees luchtpost 200,-. Studenten aan tu, hvu of mts 44,-. Losse nummers 20,-, inclusief verzendkosten, te bestellen bij mevr. C. Scherpenzeel-v.d. Lei. Opzegging vóór 1 december van het voorgaande jaar. Inzenden kopij Indienen en publiceren van artikelen in overleg met de redactie. Berichten en mededelingen dienen, bij voorkeur in wp, uiterlijk de eerste van de maand in het bezit van de hoofdredacteur te zijn, om nog in het nummer van de volgende maand te kunnen worden opgenomen. Secretaris van de Stichting Geodesia ing. D. van Dijk Hertespoor 27 3772 se Barneveld tel. (0342) 495356/fax (0342) 420401 privé (0342) 491776 Deelnemende verenigingen Bond voor Kadasterpersoneel (bvk) Vereniging van Landmeetkundigen (wl) Nederlandse Vereniging voor Geodesie (nvg) Vereniging Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat (vmdr) 1995. Het overnemen evenals het vennenigvuldigcn uit dit tijdschrift is slechts toegestaan na schriftelijke toestemming van redactie en auteur.

(NGT) Geodesia | 1995 | | pagina 1