NGT GEODES1A i99;-n Stichting Geodesia: Nieuwe naam, nieuw logo Zes jaar geleden is begonnen met activi teiten rond de promotie van het vak gebied. Gekozen is toen voor één naam: Geodesie. Daarom is later ook de naam van onze Stichting aangepast in „Stich ting Nederlands Genootschap voor Ge odesie", waarbij echter de afkorting NGL gehandhaafd werd. Dit jaar is besloten om de afkorting NGL te verlaten en een nieuw logo te laten ontwerpen. De nieuwe naam luidt: Stichting Geodesia en is dus in overeenstemming met de naam van het tijdschrift. De akte ten behoeve van deze naamswijziging is op 3 oktober 1995 op het notariskantoor Van Stempvoort en Van Benten gepasseerd door notaris mr. Ch. J. van Benten (rechts op de foto). Namens de Stich ting Geodesia was secretaris André van Dijk aanwezig. Tijdens het 18e NGL-congres heeft de voorzitter van de Stichting Geodesia, Siebe Stellingwerff Beintema, de nieu we naam bekend gemaakt. Aansluitend werd het nieuwe logo onthuld door il lusionist Royce na een prachtige act. Het nieuwe logo is ontworpen door Paul Borghouts. Deze heeft zich laten inspireren door een aantal voor ons vakgebied relevante zaken: land/zee/lucht; recht/verdeling/eigendom; overeenkomsten/transacties; intermenselijk contact. Al deze zaken zijn in het logo zichtbaar gemaakt in een fotomontage, aange vuld met naam en beginletter van de Stichting Geodesia. Overdracht voorzitterschap van de Stichting Geodesia Tijdens het 18e NGL-congres werd de voorzittershamer door Siebe Stelling werff Beintema overgedragen aan Paul van der Molen. In zijn toespraak me moreerde Stellingwerff Beintema zijn bestuursperiode. Hij vindt de Stichting Geodesia een bijzonder goede club om in te werken. Dit komt omdat het werk van de Stichting wordt gedaan door vrijwilligers die daar veel eigen tijd en tijd van hun werkgever in steken. Daar door neemt de Stichting een neutrale plaats in en kan zich onafhankelijk op stellen en een coördinerende rol ver vullen. Als overkoepelende organisatie van vier verenigingen kunnen samen grotere zaken worden aangepakt, zoals de organisatie van dit congres en de uit gifte van het gezamenlijke tijdschrift NGT Geodesia. Opvolger Van der Molen zal druk zijn met enkele belangrijke zaken, zoals de implementatie van het Nationaal Geo detisch Plan en het opzetten van een systeem van certificering. Hij zal met zijn inhoudelijke kennis van het vakge bied aan deze ontwikkelingen een goe de bijdrage kunnen leveren. Stelling werff Beintema is dan ook blij dat Van der Molen de functie van voorzitter wil vervullen. Na het overhandigen van de voorzittershamer wenste hij de nieuwe voorzitter veel plezier en succes toe. De nieuwe voorzitter complimenteerde de scheidende voorzitter met de wijze waarop hij zijn taak heeft vervuld en sprak zijn waardering uit voor de goede congressen en voor het tijdschrift NGT Geodesia. Zijn motivatie om deze taak op zich te nemen, is gelegen in de be vordering van de professionaliteit van de beroepsgroep. De Stichting Geode sia speelt daarin een belangrijke rol als aanbieder van kennis. De Stichting Ge odesia kan een grote rol spelen bij het bijsturen van de koers van onze be roepsgroep. Met een warm applaus werd Stellingwerff Beintema bedankt voor de wijze waarop hij het voorzitter schap invulling heeft gegeven en voor het vele werk dat hij heeft verzet. Promotieprijs Geodesie Tijdens de receptie van het bestuur van de Stichting Geodesia ter gelegenheid van het 18e NGL-congres werd de pro motieprijs Geodesie op verzoek van de promotiecommissie Geodesie uitge reikt door Dick van der Velde. Prijs winnaar is de Faculteit der Geodesie van de TU Delft. Deze Faculteit heeft initiatieven ondernomen om de geode sie onder een breed publiek en met na me de middelbare scholieren onder de aandacht te brengen. Dit gebeurde in de vorm van informatiepakketten aan scholen, uitgewerkte lessen en voorlich tingsbijeenkomsten. Van der Velde vond het een knappe prestatie om deze prijs in de wacht te slepen. De prijs werd namens de Faculteit in ontvangst genomen door Henri Aal- ders, universitair hoofddocent en te vens gasthoogleraar aan de Universiteit van Leuven. De prijs bestond uit een kunstwerk in de vorm van een plastiek en is afkomstig uit de provincie Zee land. Aalders toonde zich zeer verguld met de prijs. 523 Fjaarbeurs I UTRECHT HOL

(NGT) Geodesia | 1995 | | pagina 31