A Impressies I8e NGL-congres m rV^Mr^DCC Openingsrede NGT GEO DES IA 1995-12 JAARBEURS UTRECHT HOLLAND De voorzitter. Het klinkt wat aanmatigend wanneer ik beweer dat dit con gres een belangrijke rol speelt in ons geodetisch vakgebied. Dit congres is echter de enige plaats waar u zo breed kunt worden geïnformeerd over de toekomst van ons vakgebied en dus ook over uw eigen toekomst. Want u allen ervaart dagelijks dat veranderingen continu plaatsvinden en dat van u verwacht wordt daarop te anticiperen. De kennis die u deze dagen opdoet, zal u daarbij ondersteunen. Wij worden geconfronteerd met een veelheid van zaken, zoals: hoe stemmen bedrijven hun personeelsomvang af op het wisselende aanbod? Op minimale omvang, met veel in huren en/of uitbesteden? Als iedereen dit doet, vallen er gaten bij toenemend werkaanbod; in toenemende mate vindt uitbesteding van werk naar het buitenland plaats. De lage Ionen-landen komen steeds dichterbij en zijn steeds eenvoudiger bereikbaar. Wat is de invloed op de werkgelegenheid hier? de geodetische markt wordt bepaald door activiteiten van de overheid. De politiek stelt regelmatig andere prioritei ten en het begrotingssysteem van de overheid, het zoge naamde kasstelsel, gooit verder roet in het eten. Dat maakt langdurig plannen moeilijk. Hoe kunnen bedrijven dan hun activiteiten plannen en hiermee in overeenstemming brengen? automatisering vindt al lang plaats in de geodetische wereld. Zonder geavanceerde rekentechnieken kunnen de geodetische berekeningen niet worden gemaakt en kunnen geografische informatiesystemen niet bestaan. We zien nu een verschuiving in werkgelegenheid, zowel kwalitatief als kwantitatief, van inwinning naar toepassing. Hoe gaan de medewerkers en ook de werkgever daarmee om? Ik wil echter twee zaken in het bijzonder belichten. Dat zijn het „Nationaal Geodetisch Plan" en de „Certificering". Vragen die we onszelf stellen, zijn: hoe gaan we hiermee om, welke conclusies trekken we en welke consequenties heeft dit? ing. H. Jongbloed - advertentie-acquisiteur ir. P. van der Molen - lid F. J. L. Vonk, commissaris rayonbijeenkomsten ing. D. van Dijk - secretaris H. M. C. Leenders, commissaris congres P. W. Westdorp - penningmeester ir. R. van Noord - commissaris propaganda en promotie A. P. M. Zwaans - commissaris onderwijs en bedrijfsleven ir. S. Stellingwerff Beintema - voorzitter ing. F. B. de Vries - commissaris studiedagen Ik heet u van harte welkom op ons con gres, dat nu alweer voor de 18e keer plaatsvindt. Voor de organisatie is dit telkens weer een bijzonder moment, omdat nu de vruchten kunnen worden geplukt na voorbereidingen die een jaar in beslag hebben genomen. Wij presen teren u dan ook met gepaste trots een lezingenprogramma met veel interes sante voordrachten. Daarnaast is er een vakbeurs waar u de laatste stand van de techniek kunt zien. Ook biedt dit con gres u de mogelijkheid om met vak genoten te praten over de dagelijkse praktijk, om ervaringen uit te wisselen en om de ontwikkelingen bij de ver schillende werkgevers te vergelijken. Dit congres is zo'n beetje de enige kans die ik heb om het bestuur van de Stichting enigszins voor het voetlicht te brengen en te bedanken voor het vele werk dat zij in uw belang doen. De samenstelling verandert elk jaar. Ik noem u graag de namen en functies (zie foto v.l.n.r.): Het bestuur. 553

(NGT) Geodesia | 1995 | | pagina 17