A De vakbeurs breed uitgemeten 1995-12 NGT GEODESIA De stand van de Stichting Geodesia is weliswaar zo centraal gelegen dat je van daaruit een aardige indruk kunt krijgen van de langstrekkende bezoekersschare, maar bepaald geen totaalbeeld van wat de beurs te bieden heeft. Daarvoor moet je op stap van links naar rechts over de volle breedte van de Expozaal en dat nog meerdere keren ook. Wat daarbij dan opvalt, is dat er zoveel in de breedte gebeurt of wordt geëta leerd. Wandel maar mee en u zult het zien. We gaan vanaf de Geodesia-stand (die dit jaar extra breed was door het Promotiegedeelte) linksom en lopen gelijk tegen de Geogroep op. Een zeer ruime, maar vooral brede stand waarin naast de „gewone" activiteiten met onder andere dg Dialog, een orthofotowerkplek was ingericht. Een gouden Jules keek vanaf de achterwand grijnzend toe. Wel erg rood die stand, heeft iets weg van een intieme club. Meetcafé. Intieme Geogroep-bar. Buurman Intergraph probeert ons ervan te overtuigen dat geografische informatie voor iedereen is en dat mag op een PC worden uitgeprobeerd. Een nieuwe kreet, de desktop landmeter, bleek te slaan op de presentatie van de Frank- foto's. Overigens is de mooie groene stand even open als het GIS-systeem dat wordt aangeboden. Aan de overzijde is Smallworld gesetteld en dat kun je moeilijk breed noemen. Maar ze leveren wel gemeentebrede GIS-software, nu ook onder „Windows". Een stap verder is de stand van DPA-Kartografie. „Rondje Dordrecht" is de aandachttrekker; dat is niet smal en niet breed, wel lang. Het is een voorbeeld van een digitaal ge printe plattegrond van Dordrecht op de rol. Geo-Metius trok de aandacht door de rugzak-GPS-ontvanger. Het maan mannetje bleef in zijn stand deze keer. Delta-Phot toonde zeer fraaie kleurenfoto's. De transparante overlays verleidden menig bezoeker de kaart op de foto goed te leggen en zo een beter inzicht te krijgen van de scherpte van de foto. DHG uit Deventer had de bezoekers uitgenodigd om land metersbier te komen drinken in „Het Meetcafe". Velen maakten daar gebruik van, maar de koffie smaakte ook goed. Maar wie kwam kijken naar de produkten die DHG levert, kwam bedrogen uit. Het ging om het contact, zei Theo vanachter de bar. En dat zei hij meer uit de lengte dan uit de breedte. Buurman Euromoss vertoonde middels video plaatjes fraaie terreinopnamen die met behulp van Topo- Moss onder Windows werden omgewerkt tot digitale ter reinmodellen. De laatste in dit rijtje, M&R Reprografie (een facilitair be- Nederland drijf voor de tekenkamer) liet zien hoe mooi zij kaarten op CD-rom. kunnen maken (en dat kan zowel in de lengte als in de breedte). De buitenwand volgend stappen we de brede stand van Eurosense binnen. Een vitrine vol cd-tjes symboliseerde de digitale topkaart van heel Nederland op CD-rom. Een kaart aan de wand liet zien dat de vliegstroken van oost naar west over Nederland zijn geprojecteerd. Juist, in de breedte dus. Wie alles wilde weten wat het bedrijf doet, kon de nieuwste videofilm bekijken. Kramers/Logisterion was weer gemeen- tebreed aanwezig met de GIS-oplossin- gen op Are/Info en het nieuwste unieke Spatial Database Engine systeem. De laatste in deze rij, Zeiss, had de breedste stand in dit straatje. Dat was nodig om het brede scala aan instru mentarium dat in de aanbieding is, waaronder de RecElta 13C en de Ash- tech GPS-ontvanger, helemaal uit te 558

(NGT) Geodesia | 1995 | | pagina 22