De andere kant van de beurs NGT GEODESIA 1995-12 stallen. Maar de meeste aandacht trok het frisse gele rozenperk waaruit de be zoekers werden getrakteerd onder de mededeling dat er „Iets moois bloeit tussen u en Zeiss". Langs de andere kant van het straatje lopen we terug. Eerst een blik op Ned- Graphics waar een tweesporenbeleid werd gevoerd. TopoCAD en IGOS, beide zeer geschikt voor de markt van lokale overheden en wat belangrijker is: meer dan gemeentebreed. Geo Meetdienst uit Spakenburg trak teerde zijn bezoekers op een puzzel en een mooie pen waarmee wordt aange kondigd dat „uw werkterrein ook ons werkterrein is". De puzzel werkt het leukst als je er twee kinderen een wed strijd mee laat doen, heb ik thuis ge merkt. Siemens/SKS werkt ook gemeente- breed voor lagere overheden en ont werpt daarvoor leuke oplossingen zoals SICAD/open; hiermee wordt geen ten nistoernooi bedoeld, maar een systeem waarmee de GBKN kan worden bijge houden en relaties naar andere syste men kunnen worden gelegd. SKS had zelf een relatie gelegd met de stand van GeoAssist waar Henk en Hans de geneugten van het SPY-sys- teem demonstreerden. In stand no. 16 vroeg Pentax vooral aandacht voor hun nieuwe total station PCS-215 en 225. Niet breed, die stand, maar ze hadden ook Pentax-fototoestellen en daarmee kun je weer foto's in de breedte maken. De hoek om en we lopen bij Topcon binnen. Daar werd vermeld dat zij al 25 jaar in Europa leveren en wat er op dit moment op de markt is, was breed uit gestald, waaronder opvallend veel laser instrumenten. Het levensgrote total station van vorige keer kon ik niet vin den. Er waren nog meer instrumenten in dit straatje, want naast Topcon was collega Sokkia gevestigd, ook weer met een enorme collectie landmeetkundige apparatuur, van one man station tot GPS-ontvanger. De stand was goed benut. Op de zijwand, naar het beurs- terras gericht, was een sterrenhemel waardoor je via een monitor als het ware de hemel in kon kijken. Aan de andere kant werd het oog ge boeid door een grote Akropolis-zuil die aan de kop van de Heidemij-stand was gebouwd. Een degelijk stuk werk. Meer in de hoogte, maar wel met een brede (stevige) basis, symbool voor de Akro- polis-filosofie: van gemeenschappelijke geometrie tot en met effectieve GIS- toepassingen. Ook mag niet onvermeld blijven dat de stropdas die Heidemij Advies zijn vaste relaties aanbiedt, breder was dan die van de vorige beurs. In de stand van GTR struikelde de toeschouwer over de kreet: „Dat plot pas vlot" (spreek dat maar eens vlot uit). Een kaart van Gelderland, kamerbreed op de grond uit gestald, werd daar met voeten getreden. In de laatste stand op dit beursgedeelte etaleerde Pol Geotechniek welk breed scala aan Nikon-apparatuur ze in huis hebben en dat ze die „op maat" leveren aan hun klanten. De helft van de beurs hebben we nu gehad. Vanaf het terras werpen we een blik op de NGL-stand, pardon, de stand van de Stichting Geodesia. Opvallend veel bezoekers graaien in de folders en de potloden van de Promotiecommissie. We storten ons op het tweede deel van de beurs. Het oog valt eerst op de felgele Hansa Luftbild-stand met een scannend opnamevliegtuig op de wand. Een monitor toonde hoe mooi een gescande luchtfoto op het scherm kan worden weer gegeven en hoe handig daarmee mutaties in een bestaande vectorkaart kunnen worden opgespoord en bijgewerkt. Aan de zijwand probeerde iemand een scheve luchtfoto recht te hangen, maar dat moest niet. Die symboliseerde de ge draaide 5e Schipholbaan en moest dus scheef hangen. Aan de overkant etaleerde Fugro-Inpark aan de achterwand hoe wereldwijd (en dat is dus erg breed) daar tegenwoordig wordt gewerkt. De monitor op de voorgrond gaf een drie dimensionale visualisatie van het nieuwe Ajax-stadion. In de stand daarnaast trok een miniatuurtreinstel van GTR uit Best continu rondjes, daarbij de bezoeker mededelend dat zij op het goede spoor zitten, smalspoor weliswaar, maar als je er twee naast elkaar legt, toch weer aardig breed. Echt breed was overbuurman Geotronics. Twee GPS- ontvangers op een nagemaakt heuvellandschap lieten zien hoe dat in kaart wordt gebracht. Standhouder Wirn vertelde triomfantelijk dat de Verkeersongevallendienst in Drie bergen een Geodimeter one man-station over de volle breed te van haar werkgebied gaat inzetten voor het vastleggen van de ongevallen-ellende. De stand van Stellingwerff Beintema was even onbemand. De apparatuur voor oceanografische en hydrologische metingen stond geheel onbeheerd, de telefoon rinkelde. Jammer, vast een klant gemist. Maar misschien was deze op zet wel bewust gekozen; kon je tenminste rustig rondkijken. Goede produkten verkopen zichzelf volgens Siebe... en de cadeautjes lagen gewoon voor het grijpen. Van Biezen exposeerde een hoeveelheid apparatuur voor het meten te land. Wel wat optimistisch om daar ook een nacht kijker bij te leggen. Tablin demonstreerde, geassisteerd door een oud-waterschapsmedewerker, hoe die wereld door hen Geodesie- promotie. 559 de ruimte in.

(NGT) Geodesia | 1995 | | pagina 23