I995-H NGT GEODESIA accuraat wordt bediend op het gebied van leidingen registra ties en opsporing van lekken. Misschien iets voor de commis sie van Traa? Bruka, specialist op scangebied, gesitueerd op de kop van dit blok, vestigde de aandacht op het pakket Tactician, de micro-marketing machine waarmee een bedrijf aan markt- verbreding kan werken. We stappen een ander straatje binnen. Aan de rechterkant was een combinatiestand waarin expertisecentrum GIS- Larenstein haar cursussen, en GITC haar tijdchrift GIM aan de man (en vrouw) probeerde te brengen. Link? stond een auto van Controlec/Geomatic geparkeerd; kon zeker de parkeergarage niet vinden. De aangeboden produkten van het bedrijf, metingen voor nutsbedrijven, overheden en in dustriële ondernemingen vielen daardoor een beetje weg. Toch wil Controlec zich graag met u meten, volgens haar slogan. Belt u maar. De Kadasterstand vielen we vanaf de achterkant binnen. Ze hadden de bloemetjes buiten gezet, hulde aan de geauto matiseerde „Staat 75"? Aan de bouw van de open stand in de geelgroene kadasterkleuren waren kosten nog moeite ge spaard. Wie het breed heeft, laat het breed hangen. De kleur aan de overkant van de straat was geen verrassing. Oranje overheerste bij de Oranjewoud-stand. Dat dit bedrijf bij de tijd blijft, symboliseerde de grote klok die als vierde dimensie (of zwaard van Damocles) boven de hele stand hing. Bloemetjes buiten. Bij de tijd. Bij Leica knalden de champagnekurken. Een hoeveelheid GPS-apparatuur werd overgedragen aan de studenten van het Hengelose MBO-college, waarmee de Leica-activiteiten niet beter konden worden belicht. Daarnaast koppelde RAET niet alleen de kaart gemeentebreed aan de administra tie, maar toonde ook op hoog niveau (boven de stand), in een breedbeeld tv-programma, wat dat allemaal voor ons kan betekenen. De derde dag Er zijn inmiddels twee congresdagen voorbij. We moeten nog twee smalle straatjes door om de breedte te zoeken. Eerst de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat maar. Helaas was alles hier op de hoogte gericht: GPS-hoogte- metingen, meting van de bodembeweging (op en neer) en de vijlde Nauwkeurigheidswaterpassing. Een foto van Minister Jorritsma was wat weggemoffeld achter in de stand. KLM Aerocarto, sinds kort geheel in de aanbieding, had een prijs vraag om pixels te tellen op een luchtfoto van het breedste deel van de Maas. Bij buurman Van Steenis wees Jan opge wekt op het vijftigjarig bestaan van het bedrijf en de gevolgen van de aanslui ting bij Tauw. De landmeetkundige dienstverlening blijft onverminderd doorgaan en de eigen software voor automatische kaartvervaardiging zal haar weg onder de benaming GISkit zeker weten te vinden. In ieder geval is zeker dat voor Van Steenis de markt is verbreed. AGFA-Gevaert, leverancier van foto grafische artikelen, is er trots op dat langs digitale (Agfa chrontapress) weg even mooie (kleuren) reprodukties kun nen worden vervaardigd als langs foto grafische weg. Reprontat liet zien welke fraaie piotresultaten kunnen worden bereikt met de Ricoh en Calcomp plot ters en leefde zich uit in een spotprentje van onze hoofdredacteur. De laatste in dit rijtje was CMG. Dit bedrijf richtte de aandacht vooral op het programma BGB (Beheer Geome trische Bestanden) waarin geometrische objecten worden gevormd en niet-leve- ranciersgebonden koppelingen worden gelegd. Die applicatie is gerealiseerd binnen MicroStation en komt beschik baar in IGOS en Smallworld. En dat alles gemeentebreed. Breed uitgestald stonden de schotten van Europlano met een groot aantal soorten veredelde kaarten. Daarachter verborgen zaten de medewerkers van Geometria als Hongaars marktleider bescheiden beschikbaar te zijn voor informatie over conversiewerkzaamhe den in dat land. We lopen de laatste straat binnen, een straat met grote variatie aan produkten. Allereerst Van Roekei van der Schee uit Ede, die door middel van foto's le ken te etaleren dat ze hun schaapjes op het droge hebben. Ze lieten ook zien welke vele soorten werkzaamheden ze uitvoeren en hingen onbedoeld een 560 dimensie

(NGT) Geodesia | 1995 | | pagina 24