Vooruit kijken, niet achterom INTERVIEW Interview met de oude en de nieuwe voorzitter van de Stichting Geodesia interview interview De feitelijke overdracht had al plaatsgevonden op het congres in oktober 1995. Siebe Stellingwerff Beintema drukte de hamer in handen van Paul van der Molen en wenste hem veel sterkte. Paul volstond toen met enkele loftuitingen aan Siebe en verwees naar nog tien velletjes papier waarop al de goede acties van Siebe zouden zijn vastgelegd. Naar die tien vellen waren we erg benieuwd. Wat stond daar allemaal op, Paul? „Een heleboel studiedagen, twee goede congressen, de werkzaamheden met betrekicing tot de certificering van geodeten, profilering van de geodesie en de oprichting van de VNBG". Dat laatste was al gerealiseerd toen ik aantrad, zei Siebe bescheiden. Dus dat ging er weer af. Nou ja, de hele huis houdelijke situatie van de Stichting Geodesia is ook zeer gezond, volgens Paul, maar dat schoof Siebe ook naar zijn voorganger. Theo Scheele en Ad van der Meer, redacteuren. Het was puur genieten. Heeft Siebe zijn doelstellingen ge haald, die hij vier jaar geleden eta leerde? Dat weet hij eigenlijk niet, want de tijd om nog even na te lezen wat hem toen voor ogen stond, had hij niet kunnen vinden, het is erg druk in de zaak. „Eigenlijk ken ik mijn eigen doelstellingen niet meer", sprak hij wat schuchter. Maar dat geloofden we niet zo erg. Ik ben niet zo terugkijkerig, je moet vooruitzien naar de toekomst en daar moet je hard aan werken. Professionalise ring heeft wel alle prioriteit gekregen. De tijd die bestuur ders beschikbaar kunnen stellen voor de Stichting, wordt steeds krapper. De eigen zaak of de werkgever vraagt steeds meer, en tijd voor andere zaken wordt schaarser. Die schaarse vrije tijd moet je optimaal en zo efficiënt mogelijk gebruiken. Zaken die je kunt uitbesteden, moet je anderen laten doen om zo het leven gemakkelijker maken. De be stuurders kunnen dan hun tijd besteden aan belangrijker zaken. Daarbij moet je natuurlijk het kostenplaatje wel in de gaten houden. De club moet voor de leden zo goedkoop mogelijk zijn, liefst gratis zelfs, maar dat is nog niet haal baar gebleken. Verder moet je degenen die profijt hebben van ons, daarvoor laten betalen. Adverteerders bijvoor beeld, maar ook niet-leden. Je moet de eigen leden natuur lijk niet laten betalen voor activiteiten die ten nutte komen van het algemeen belang. Puur genieten Op het laatste congres is dat doorgevoerd. De leden kon den alles geheel gratis meemaken, niet-leden moesten beta- Paul kreeg de hamer van Siebe. 3 NGT GEODESIA KEYWORDS TREFWOORDEN JAARBEURS UTRECHT HOLLAND jfcf'Afe 4i,

(NGT) Geodesia | 1996 | | pagina 5