Uitstraling Geodesia Waar gaan we heen? 1996-1 NGT GEODESIA len. Dat die soms op jacht gingen naar vrijkaartjes van be drijven om toch mee te profiteren van de activiteiten van de Stichting, is een detail. Ze zouden er overigens verstandiger aan doen zelf lid te worden, omdat de Stichting ook hun belangen behartigt. Het congres blijkt weer een succesnummer te zijn geweest. Er is hard en met een enorme inzet aan gewerkt. Het is in drukwekkend om te zien hoe vreselijk professioneel een club vrijwilligers met elkaar kan werken. En het inwerken van een nieuw bestuurslid duurt precies één vergadering. De voorzitter van de congrescommissie van dit jaar deed het voor het eerst, had zelfs nog nooit in een congres commissie meegedraaid. Het verliep vlekkeloos. Ik vind dat prachtig, dat is puur genieten! Dat gold trouwens ook voor hetgeen werd geboden. De formule van het congres blijkt goed te zijn: vakbeurs, edu catie (lezingen) en de sociale kant (ontmoeten van collega's en entertainment). Het entertainment-element heeft dit congres extra aandacht gekregen, met name de stunt bij de opening van het congres en het optreden van Eric Breij na de lezing van Jan Polman. Een congres moet vooral ook leuk zijn, dan komt men graag. Kwalitatief waren alle elementen trouwens bijzonder goed, ook de lezingen en de vakbeurs. Jammer dat veel mensen tijd tekort kwamen. Velen komen maar één dag en willen dan toch van alle elementen proeven. Dat gaat dan gauw ten koste van het lezingenbezoek. Meer enter tainment nodig. Een congres moet ook leuk zijn. Paul meent dat de leden er best ook een dagje verlof tegen aan zouden kunnen gooien. Meestal volstaat men met de tijd die de baas beschikbaar heeft gesteld en dat is eigenlijk jammer. De tijd dat men met oogkleppen op zijn werk kan doen, zonder te kijken wat er om je heen gebeurt, is defini tief voorbij. Als je bij wilt blijven en wilt weten hoe het werk buiten jouw eigen werkplek gebeurt, of waar het naar toe gaat, dan moet je daar zelf initiatieven voor nemen en tijd voor vrijmaken. Het zal steeds vaker gebeuren dat je dingen moet gaan doen die je vroeger niet hebt geleerd en bovendien is het dom om alleen bezig te zijn met je eigen kleine geodetische onderdeeltje zonder te weten waarvoor het wordt gebruikt. Als je er niet zelf voor zorgt bij te blij ven, ben je over een paar jaar uitgespeeld en kun je niet eens meer meepraten met anderen. Het werk dat je nu doet, is er over vijf jaar niet meer, vult Siebe aan, en wat je over vijfjaar zult doen, doe je nu niet. Je moet dus continu bijstuderen. De Stichting Geodesia biedt daarvoor mogelijkheden, niet alleen met con gressen, maar ook met studiedagen en het tijdschrift NGT Geodesia. Daar om moet dat blad inhoudelijk erg goed zijn, stelt hij nadrukkelijk. Of hij daaraan twijfelt? Absoluut niet. Toen hij aantrad, maakte hij een opmerking over de „kleine lettertjes" waarin met name de berichten en nieuwtjes werden ver meld. Twee maanden na zijn op merking waren ze weg. „Ja, maar later werden alle letters kleiner", merkt hij snel op. Hij wordt nu nog sneller op zijn wenken bediend. In dit tijdschrift zijn alle letters vergroot. Maar een blad moet ook wat uitstralen en uitnodigen om te lezen, het moet er „sexy" uit zien. Paul merkt nog op dat hij inhoudelijk geheel achter het tijdschrift staat. Een blad als VI-Matrix heeft een ander karakter, is meer opiniërend. Beide tijdschriften kunnen dus best naast elkaar bestaan en bijten elkaar niet, maar hoe je in de markt overeind blijft, moetje in NGT Geodesia lezen. Vooruitkijken alleen is niet genoeg, ook je handelen moet toekomstgericht zijn en het is weieens moeilijk in te

(NGT) Geodesia | 1996 | | pagina 6