Nederland. Zoek daarbij vooral aansluiting bij het NGP, maar vraag ook aandacht voor afstemming van de op leidingen op elkaar. Want daar is momenteel te weinig onderling overleg. Mogelijk kan na afloop van deze mini serie een onderwijs-studiedag worden georganiseerd, waar in we samen bezien hoe we naar de toekomst moeten gaan. En als die er zonnig uitziet, krijg je ook wel weer nieuwe aanwas van studenten. Toekomstvisie van de nieuwe voorzitter Paul heeft al een aantal maanden meegelopen in de Stichting en het reilen en zeilen eens aangekeken. Hij heeft er daarbij vooral op gelet hoe alles loopt en is het helemaal met Siebe eens: er wordt veel werk verzet en weinig geleu terd. Men vertrouwt op elkaar. Wat blijft, is het aanbieden van permanente educatie voor de beroepsgroep middels tijdschrift, studiedagen en congressen. In de nabije toe komst is er de certificatie van geodeten. Daarmee kan de geodeet zich in de toekomst beter kwalificeren en meten met zijn collega's uit binnen- en buitenland. De Europese eenwording maakt dat noodzakelijk. Door het vaststellen van opleiding en ervaring in een persoonlijk certificaat kunnen kwaliteit en niveau van een ieder worden gemeten en vergeleken. De individuele man of vrouw kan daarmee beter aangeven wat hij waard is, maar ook de werkgever kan bij zijn opdrachtgevers aantonen met welke deskundigheid aan opdrachten wordt gewerkt. Het is echter de vraag of elke geodetisch medewerker bereid is zich te laten certificeren zolang het fenomeen nog on bekend is. Je zult eerst het framewerk moeten opbouwen en laten zien wat het is voordat de geodeet dat bouwwerk betreedt, zegt Siebe. De Stichting gaat er in ieder geval, samen met de VNBG en de grote werkgevers, serieus mee aan de gang en heeft daartoe voor volgend jaar ook een bedrag opgenomen in de begroting. Ambtelijk denken Siebe kijkt op ons verzoek toch nog even terug. Ik heb het erg leuk gevonden dit werk te mogen doen, zegt hij. Ik heb geprobeerd het niet-overheidsdenken in de Stichting te introduceren en ik denk dat dat aardig is gehikt. We zijn zakelijker en realistischer geworden. De bestuursleden zijn op een hoger niveau getild door ze van veel handmatig werk te verlossen. Daardoor kan hun tijdsbesteding omlaag en dat is nodig wil je in de toekomst nog mensen vinden die bereid zijn dit werk te doen. Het vreet tijd en het is puur liefdewerk oud papier. Gaat Paul die lijn doorzetten? Professionalisering op zich is een goe de zaak, vindt Paul, maar het niet- ambtelijk denken van Siebe houdt de vraag in hoe je met onzekerheden om gaat. Zakenmensen zijn gewend snel te handelen. Overheidsmensen bren gen eerst alle onzekerheden in kaart en slaan dan aan het twijfelen of ze iets wel of niet zullen doen. De zakenman doet wat hij denkt dat goed is en cal culeert daarbij een mogelijke misluk king in. Daarnaast constateert Paul een grote bereidheid om op vrijwillige basis veel voor de Stichting te doen en dat moet je wel benutten. Het lijkt er dus op dat er nog genoeg te doen is voor de Stichting Geodesia en dat zowel de zakelijke aanpak als de grote inzet van vrijwilligers daarbij nodig zullen blijven, met of zonder aangepaste denkwijze. Bedankt Siebe, voor je grote inzet, de prettige contacten en je steun aan NGT Geodesia. En Paul wensen we veel succes voor de toekomst. Doorgaan, roept Siebe nog bij het weggaan, vooral doorgaan. Want ie mand moet toch het laatste woord hebben! Looking forward, not backwards In an interview with the former and the new chairman of the Stichting Geodesia it is tried to get a view on the coming activities of our foundation. ,,Go on", is the message. 1996-1 NGT GEODESIA Summary 6

(NGT) Geodesia | 1996 | | pagina 8