tablin Welke taak ziet Tommei voor zichzelf hierin? Een beperkte afstandelijke taak. Dat wil zeggen dat het veld tot goede afspraken moet komen en het werk zelf zal moeten doen, maar dat hij openstaat voor suggesties en vra gen. Daarnaast, en dat was eigenlijk wat de aanwezigen wilden horen, kan de Ravi blijven rekenen op financiële steun. Onduidelijk bleef hoe hoog die bijdrage zou zijn. Op eigen benen staan dus en dat moet kunnen, want de reeds in uitvoering zijnde pilotprojecten bewijzen dat het veld van de geo-informatie al helemaal volwassen is. Iedere pilot heeft de weg naar de Ravi gevonden en onder die paraplu moet u samen werken naar •een nationaal clearinghouse. Die weg is nog lang en mocht u op die weg pro blemen tegenkomen, zei Tommei, dan moet u die opruimen, want het clearinghouse moet er komen. Mocht u op die weg problemen tegenkomen, zei Tommei, dan moet u die opruimen, want het clearing house moet er komen. Aftrap en doelpunten In het convenant dat werd getekend, verklaarde de Ravi dat zij zal zorgen dat het clearinghouse van de grond komt en dat de staatssecretaris daarbij de nodige steun zal geven. Ter inleiding van de ondertekening demonstreerde A. R. J. van Kaam van Logisterion wat er allemaal aan topo grafische gegevens kan worden gekoppeld en hoe je kunt manipuleren met gegevens als je eenmaal over een leuk GISje beschikt. Ter meerdere glorie van het milieu en de politiek zal een gemeenschappelijk gebruik van bestaande geografische informatie daarbij een grote rol kunnen spelen. De staatssecretaris hield zich nog geruime tijd bezig met een aantal pilotprojecten die achterin de zaal waren geëta leerd, waaronder die van Kadaster/Topografische Dienst, VNG/Gemeente Utrecht, Nexpri, Staring-centrum en CBS. De aftrap is gedaan. De staatssecretaris wenste de spelers in het geo-veld een goed spel en hoopte dat die aftrap snel mag leiden tot veel fraaie doelpunten. NGT GEODESIA '996-1 Tablin is ruim 20 jaar actief op het gebied van leidingregistratie en is daarmee uit gegroeid tot een organisatie van ruim 70 enthousiaste medewerkers. Tablin werkt voor (semi-)overheids- bedrijven en het particuliere bedrijfsleven waar het gaat om opdrachten rond het leidingbeheer en voorbereiding, begeleiding en advisering van projekten. CO Analoge vastgoed- en leidingregistratie is Digitale vastgoed- en leidingregistratie Hoogtemetingen "o Situatiemetingen Industriële metingen Gaslekdetektie Leidingdetectie Electrotechnisch advies en ontwerp Energietechnisch advies 5 co Mogen wij U meer vertellen over onze c S ,C0 dienstverlening? Neemt U dan contact met ons op. Postbus 121, 7570 AC Oldenzaal, Tel. (0541) 572260. Postbus 40174, 8004 DD Zwolle, Tel. (038) 4600092. Tablin technisch adviesburo b.v. 71

(NGT) Geodesia | 1996 | | pagina 25