In memoriam ir. L. C. Vos in de Reehorst te Ede, gevolgd door een eerste bijeenkomst van de nieuwe vereniging. Vooraf worden de leden van beide verenigingen uitvoerig op de hoogte gebracht van de plannen. De Nederlandse Federatie voor Aard observatie en Geo-informatica en Der Arbeidskreis lür Interpretation von Fernerkundungsdaten von der Deut sche Gesellschaft für Photogramme- trie und Fernerkundung organiseren een tweede Duits-Nederlands sympo sium op 20 en 21 maart 1996 in het Staring Centrum te Wageningen. Duurzaam landgebruik is zowel in het geïndustrialiseerde westen als in ont wikkelingslanden een belangrijk aan dachtspunt. Op continentale schaal is daarom behoefte aan informatie over de landbedekking en daarmee het landgebruik. Remote sensing biedt goede perspectieven om actuele en be trouwbare gegevens te verkrijgen over de landbedekking voor grote gebieden. Tijdens het symposium zal de rol van remote sensing bij de monitoring van de landbedekking en de relatie met het landgebruik vanuit verschillende in valshoeken worden belicht. Per thema is in principe één Duitse en één Nederlandse gastspreker uitgenodigd. Postersessies zullen een belangrijk on derdeel vormen van het symposium, met als doel de informele discussie tussen vakgenoten te bevorderen. Aan het sociale aspect zal tijdens het symposium veel aandacht worden ge schonken, onder andere door het or ganiseren van een „social event'' op de avond van de eerste dag. Voor de voet balliefhebbers kan worden gemeld dat de andere Duits-Nederlandse ontmoe ting op die dag, de wedstrijd Ajax- Borussia Dortmund, een prominente plaats zal krijgen in het programma. Inlichtingen: ir. H. Thiadens, telefoon (0541) 51 55 44, fax (0541) 53 02 74. De Ravi heeft een rap- port uitgegeven over „In- formatiebehoefte gebou wen De aanleiding voor deze rappor tage ligt in de Structuurschets Vast goedinformatievoorziening (1992). Daarin wordt onder meer geconsta teerd dat voor vrijwel alle vastgoed objecten, met name gebouwen, de vraag naar vastgoedinformatie groter is dan het aanbod. Vrijwel algemeen wordt het zicht op de gebouwenvoor- raad als onvoldoende aangemerkt. Dit geldt onder meer voor aspecten als omvang, functionaliteit, bestemming, kwaliteit en waarde. Beleids- en inves teringsbeslissingen op het gebied van woningbouw, kantoren, winkels en bedrijven, maar ook op het gebied van verkeer, vervoer en andere infrastruc tuur worden door gebrek aan voldoen de inzicht bemoeilijkt en vertraagd. De Ravi heeft daarom besloten een vooronderzoek te laten doen om in zicht te verkrijgen in de vraag naar in formatie over gebouwen. Op 2 januari 1996 overleed ir. L. C. Vos. Bert Vos was Rijkswaterstater pur sang; hij was sedert drie jaar directeur Water en tevens plaatsvervangend hoofdingenieur-directeur van de Directie Oost-Neder land van de Rijkswaterstaat. Gedurende een periode van ruim zeven jaar daarvoor heeft hij als lid van het directieteam mede leiding gegeven aan de Meetkundige Dienst (MD). Komende van de voormalige directie Gelderland werd hij na een korte periode als interim-manager in 1986 hoofd van de hoofdafdeling Luchtkartering van de MD. Daar heeft hij zich vooral ingezet voor de vernieuwing van het fotogrammetrische instrumentarium. Door zijn specifie ke manier van leiding geven heeft hij tevens een belang rijke bijdrage geleverd aan de bedrijfsmatige vernieuwing van dit MD-onderdeel. Na vijfjaar wisselde hij van functie en werd hoofd van de hoofdafdeling Mariene en Terrestrische Geodesie. Naast zijn functie als lijnchef van die afdeling gaf hij leiding aan de produktgroep Topografische Geo-informatie. Hij was nis zogenaamde „Business Area Manager" verantwoorde lijk voor de planning en produktie van de meeste land meetkundige en kartografische produkten van de MD en speelde daardoor ook een belangrijke rol bij de verdere ontwikkeling van het totale Nederlandse geodetische werkveld. De ingrijpende verandering van de hoofdstructuur van de MD, die was ingeleid door de hiervoor beschreven matrix-organisade, heeft hij niet meer meegemaakt. Hij had toen al de overstap gemaakt naar de directie Oost- Nederland. Zijn aandeel in de voorbereiding op deze verandering was aanzienlijk. Bert Vos was een zeer gewaardeerde collega en heeft als „bedrijfsman" de basis gelegd voor de zakelijke stijl binnen de Rijkswaterstaat, die zeer kenmerkend is voor de MD. Het is mede aan hem te danken dat de MD voorop kon lopen bij de veranderingen op bedrijfsmatig gebied. Met tegenzin, maar met begrip voor zijn behoefte aan een nieuwe uitdaging liet de MD hem in 1993 gaan. Kort daarna vernamen wij van zijn ziekte. Ook tijdens zijn ziekteperiode bleef hij geïnteresseerd in het wel en wee van de MD en onderhield hij veelvuldig contacten met zijn oud-MD collega's. Bert werd slechts 51 jaar oud. Wij verloren een fijne col lega en voor velen een vriend. Onze gedachten zijn bij zijn vrouw en kinderen. Moge de wetenschap dat velen een dankbare herinnering aan hem bewaren, hen tot troost zijn. ir. E. J. Riedstra Meetkundige Dienst HID 82 1996-2 NGT GEO DES IA Symposium "Dynamiek in het landgebruik in een Europese context" Informatiebehoefte gebouwen

(NGT) Geodesia | 1996 | | pagina 36