Nederlands Geodetisch Tijdschrift 381' jaargang februari 1996 Stichting Geode NGT GEODESIA komt elf maal per jaar uit (juli en augustus gecombineerd) in een oplage van 3800 exemplaren issn: 1382-5925 110. 2 51 Wetenschaps beoefening in de geodesie prof. dr. ir. W. Baarda 59 KUSTGIS klaar voor Wadden eilanden drs. J. V. Wdckerlin drs. C. Stiggelbout De International Association of Geodesy heeft aan prof. Baarda de Levallois- medaille toegekend voor zijn belangrijke bijdragen aan de wetenschap der geodesie. Bij de uitreiking van deze prijs heeft prof. Baarda een voordracht gehouden, waarin hij zijn persoonlijke visie geeft op de geodesie in verleden en heden. Er is veel GIS-bedrijvigheid in zowel de droge als de natte sector van de Rijkswaterstaat. In deze bijdrage een beschrijving van een applicatie voor beheer en onderhoud van een zandige kust en waterkering. Wie weet dat dit doorgaans waterschapstaken zijn, begrijpt dat KUSTGIS zich (nog?) tot de Wadden beperkt. Daar zorgt de Dienstkring Waddeneilanden van de Rijkswaterstaat ervoor dat de kustlijn van 1990 „dynamisch wordt gehandhaafd". 95 Europese standaardisatie met betrekking tot geo- informatie J. H. van Oogen J. R. Bremer Dat de Ravi niet alleen nationaal bezig is met het behartigen van de problematiek rond vastgoedinformatie, blijkt wel uit dit artikel. De auteurs beschrijven de activiteiten die in Europees verband worden ondernomen, waarbij de Ravi in samenwerking met het NNI is betrokken. Ditmaal aandacht voor de studie die is uitgevoerd naar Europese standaardisatie activiteiten met betrekking tot geo-informatie. Aangetoond wordt dat het van belang is om in een vroeg stadium af te stemmen op de Europese ontwikkelingen. en verder... 59 69 73 77 79,81 81 81 82 83 85 87 Van de redactie Aftrap Nationaal Clearinghouse Geo-informatie N ieuwj aarstoespraken Opinie Stichting Geodesia Berichten Agenda In memoriam ir. L. C. Vos In memoriam ir. J. J. Kok Verslagen Publikaties Personalia Scripties Bij de voorplaat De Europese standaardisatie met betrekking tot geo-informatie begint van de grond te komen. Reden voor de Eurogi om een feestelijke nieuwjaarswens rond te sturen. Zie het artikel op p. 65. 49

(NGT) Geodesia | 1996 | | pagina 3