De schaapjes van van Roekel van der Schee Grote en kleine wensen van grote en kleine mensen BEDRIJFSREPORTAGE 119 NGT GEODESIA surveying, gis, profile landmeetkunde, gis, reportage KEYWORDS TREFWOORDEN Theo Scheele, redacteur. zei dat je beter bij de overheid kon werken; dat verdient goed en je kunt nooit ontslagen worden Dankzij het feit dat het later slecht ging bij het Kadaster, kwam Jan toch op eigen benen te staan. In het begin van de jaren negentig had het Kadaster er veel voor over om mensen kwijt te raken en in 1991 stichtte Jan zijn eigen bedrijf met twee jaar werkgarantie. Ondanks die garantie bleef het natuurlijk wel een grote gok, maar het onder- nemersbloed kroop waar het niet gaan kon en Jan ver bouwde zijn garage, kocht een IGOS-station en ging aan de slag. Het lukte, mede omdat hij alle soorten werk aanpakte. Het werk nam snel toe en dan moet je uitbreiden. Na twee jaar kwam Dick weer in zicht. Na het CTO waren ze verschillende richtingen opgegaan, Jan meer in de land inrichting, Dick in de mutatiesfeer maar vooral ook in de automatisering. Ook Dick waagde de stap en stapte over van het „veilige" overheidsbedrijf naar het eenmansbedrijf dat vanaf dat moment onder de naam van Roekel van der Schee bv door het leven zou gaan. Wie van jullie heeft daarvoor het initiatief genomen? vroeg ik. „Hij heeft mij gesmeekt", floept Dick eruit voordat Jan heeft kunnen nadenken. Nee, ze hebben de schaapjes nog lang niet op het droge, zoals iemand op het laatste NGL-congres even dacht. De fraaie foto's op de achterwand in de stand van van Roekel van der Schee bv maakten slechts duidelijk dat het bedrijf in Ede is gevestigd, en daar spelen schapen een belangrijke rol. De Ginkelse heide loopt er vol mee. Een uitgelezen plek dus om deze reportage mee te beginnen, dachten weHelaas waren de schapen ner gens te vinden. We moeten volstaan met een foto van beide directeuren, Jan van Roekel en Dick van der Schee bij de schaapskooi. Als de lezers het verschil maar zien, vraagt Jan zich af. De Ginkelse heide is overigens één van de weinige plaatsen waar niets te meten is voor beide heren, want verder zijn ze „in" voor vele soorten meet- werk. Maar dat zou ik in de loop van de dag pas merken, zei Jan, evenals het Op het droge feit dat ze zelf niet begrijpen dat ze zo goed met elkaar oveiweg kunnen, want ze zijn in alles zo verschillend als maar enigszins denkbaar is. Misschien is dat juist de verklaring, want gelijke polen stoten elkaar immers altijd af? Ze hebben eigenlijk maar één ding gemeen: de wil om een goed lopend geodetisch bedrijf te runnen. Ze ken nen elkaar al vanaf het CTO. Dick woonde in Veenendaal, Jan in Ede en samen reisden ze dag in dag uit naar Apeldoorn om daar de eerste begin selen van de geodesie onder de knie te krijgen. Dit vak was niet de eerste keuze van Jan. Thuis hadden ze een grote banketbakkerij en zoiets wilde hij eigenlijk ook altijd al, maar vader

(NGT) Geodesia | 1996 | | pagina 29