Recreatiepark in de kou Dick (l.) en Jan r.) bij de schaapskooi. Grote en kleine wensen 120 1996-3 NGT GEODESIA Samen namen ze nog drie mensen van het Kadaster over en al heel snel werden nog vijf andere medewerkers aange trokken met kennis van weg- en waterbouw, bouwkunde en automatisering. Als je de echtgenotes, die de administra tie verzorgen, meetelt, is het dozijn vol. Met die twaalf wordt nu, inmiddels in een comfortabel nieuw kantoor aan de rand van Ede, werk uitgevoerd voor overheden, be drijven en particulieren in een rayon dat zich uitstrekt van Rijswijk tot Arnhem en van Middelburg tot Groningen, ja zelfs af en toe over de Duitse grens. De werkzaamheden die worden aangepakt en uitgevoerd, zijn zo gevarieerd dat ze moeilijk in één zin zijn samen te vatten. Daarvoor moet je dit hele verhaal lezen. Met mijn voorkeur om vooral wat praktisch werk te mogen meemaken, was rekening gehouden. „Hier niet zo ver van daan hebben we een leuk project in behandeling", zei Dick: „De aanleg van een compleet recreatiepark". Dat project wordt door een grote aannemersfirma uitgevoerd en die heeft ontdekt dat het erg handig is dat alle meetwerk door één bureau wordt gedaan, zowel het kadastrale als het technische en waterbouwkundige meetwerk. We zijn daar begonnen met het opmeten van de terreinsituatie en het opzoeken van de kadastrale grenzen, vervolgens maakte de architect een ontwerp dat wij verder hebben uitgewerkt: kavels berekend op de kaart en later in het terrein uitgezet, alsmede de assen en kanten van de wegen en het tracé van de rioleringen. Midden in het park komt een grote vijver, zodat er ook gewaterpast moet worden. Eigenlijk zitten we daar dagelijks bovenop het werk. Dat van Roekei van der Schee inmiddels gewend is aan het werken in een groot rayon, bleek uit het feit dat het be grip „dichtbij" voor hen wat anders betekende dan ik mij had voorgesteld. Vanuit Ede was het toch nog ruim een uur rijden om het recreatiepark te bereiken, wat ik pas in de gaten kreeg toen het bordje Holten op de wegwijzer verscheen. Want daar lag het park dichtbij: Nieuw Heeten mocht het heten. Dat het berekoud was, konden ze niet helpen, het vroor dat het kraakte en met de snijdende wind erbij kon je je niet voorstellen dat hier de komende zomer mensen relaxed in het zonnetje zullen zitten. Er was ook Meten in een omvangrijk recreatiepark. niemand aan het werk die dag, behalve de meetploeg dan. Wel gemakkelijk, er liepen nu geen werklui in de meet lijn. Met ijzige moed liepen de land meters Dick en Edwin van kavel naar kavel en controleerden welke hoek punten of piketten door de graafwerk zaamheden aan een vijver waren ver stoord. Het viel nogal mee; de machi nist van de dragline had keurig om de vaste punten heen gegraven, zodat die nu als merkwaardige heuveltjes ter ver siering rondom de vijver leken te zijn gedrapeerd. Na een vluchtig overleg met „baas" Van Roekei werd de meting beëindigd. Zodra de vorst weer uit de grond is, kan de aannemer verder. Een integrale opdracht zoals het re creatiepark, waarbij je van begin tot eind betrokken bent, is het mooiste. We kennen dat ook bij de GBKN, zegt Jan. Zolang heel Nederland nog niet gereed is met de GBKN-vervaar- diging, moet nog een aantal projecten worden aangepakt. Ook daarbij is vooral een totale aanpak interessant: de voorbereiding, het leggen van vlieg- schijven, het naverkennen of het me ten tot en met de vervaardiging van het eindprodukt als geheel. Op de werktafels van het nieuwe kantoor liggen op dit moment onder andere een paar GBKN-kaarten voor de grafische conversie van de kadas trale kaart van Beekbergen. Een grote-

(NGT) Geodesia | 1996 | | pagina 30