eerste schetsplan nog opgemaakt op luchtfoto's op schaal 1 2000, de uit werking of nauwkeurige inrekening gebeurt nu op PC's met behulp van AutoCAD of TopoCAD. In het Paddegat is het plan van toe deling inmiddels afgewerkt. In 1993 werd de eerste ruilverkavelingsakte op gemaakt, nadat alle bezwaren eerst door het comité en later door de recht bank waren afgehandeld. Als straks de kosten voor alle belanghebbenden zijn berekend, die volgens Vulsteke gemid deld zo'n 163,- per ha bedragen, kan eind 1996 de tweede akte haar be slag krijgen. Het werk aan de ruilver kaveling Paddegat zit er dan op. De landmeter, waar is hij gebleven? De taak van het Kadaster en diens landmeters is beperkt. Bij het begin van een ruilverkaveling levert het Kadaster kaarten en een percelenlijst en na afloop krijgen ze als tegenpresta tie de kaarten van de nieuwe situatie. Kadastrale ambtenaren doen zelf niets in een ruilverkaveling. Dat is voorbe houden aan de eigen landmeters van de VLM, maar die zijn er steeds min der. Hun taak is beperkt tot het tech nisch meetwerk (opmeting en kavel uitzetting) en de kaartvervaardiging. Het eigenlijke ruilverkavelingsproces zoals de toedeling wordt in teamver band gemaakt. Particuliere landmeters zijn tot nu toe weinig ingeschakeld. Niet alle ontsieringen in het landschap werden verwijderd. In het natuur- technisch profiel wordt riet ingeplant. Dirk Bonneure is nu toch wel erg benieuwd hoe een eigen- domsgrens kan worden gereconstrueerd als die later in het terrein zal zijn verstoord of verdwenen. Het blijkt dat elke eigenaar bij de gegevens van zijn nieuwe eigendommen ook een coördinatenlijst verkrijgt van de hoekpunten van zijn kavels. De gegevens van de vaste punten die door de VLM zijn gemeten en vanwaaruit de grenspunten zijn uitgezet, worden bij het Kadaster bewaard. De meeste van die vaste punten zijn echter reeds verdwenen. Rest nog een op stelling met vrije standplaats, maar helaas staan de gebou wen niet op de kaarten die de VLM straks bij het Kadaster inlevert. Die meet het Kadaster (later) zelf op. Het zal dus nog wel even duren eer Dirk daarvoor een oplossing heeft gevonden Fourty years reallocation in Belgium This profile highlights the reallocation in Belgium. The authors visited the main department in Brussels and a real location site near Brugge. In Belgium, as is the case in The Netherlands, the initial agricultural objectives have been extended with landscape and environmental targets. 219 NGT GEODESIA 1996-5 Summary

(NGT) Geodesia | 1996 | | pagina 33