theek in Den Haag, in het Vesting- museum in Naarden en in de Atlas van Stolk te Rotterdam. Museum Boerhaave, Lange St. Ag- nietenstraat 10, 2312 WC Leiden, telefoon (071) 321 42 24, fax (071) 512 03 44. Openingstijden: dinsdag t/m zaterdag 10.00-17.00 uur, zon- en feestdagen 12.00-17.00 uur, 's maandags en 3 oktober geslo ten. Museumjaarkaarthouders hebben gratis toegang. J. Stehouwer, secr. Werkgroep geschiedenis der Geodesie. /iadasier-y [)c informatieverstrekking A door het Kadaster gebeurt JL steeds meer langs digitale weg. Uit de jaarcijfers over 1995 blijkt dat 54% van de informatie via het digitale netwerk werd verstrekt; over 1994 was dit nog 32%. Daar naast werd in 1995 nog eens 10% van de informatie op andere elektronische media aangeleverd. Het Kadaster sloot het jaar 1995 af met een positief resultaat van 20 miljoen op een omzet van 453 mil joen. In 1994 werd een winst gemaakt van 100 miljoen. De daling heeft voor een belangrijk deel te maken met de twee tariefsverlagingen van gemid deld respectievelijk 15 en 30 die het Kadaster in 1995 heeft doorgevoerd. Daarnaast is het aantal hypotheek akten teruggelopen met 10%. Het Kadaster zal het beleid van verde re automatisering in de komende jaren voortzetten. Onder de naam IT-pro- gramma 2000 is in 1995 gestart met de vernieuwing van de gehele informa tie-infrastructuur. Door de verder gaande toepassing van informatietech nologie zal het aantal vaste arbeids plaatsen naar verwachting in de pe riode 1997-2000 met circa 700 af nemen. Eind 1995 waren er nog 2190 vaste arbeidsplaatsen bij het Kadaster. Op 28 maart 1996 werd op het ge meentehuis van Deventer een voor de geodetische branche uniek contract J. van Lidth de Jende (burge meester gemeente Deventerj ontvangt een luchtfoto van G. Maten (Heidemij Advies). getekend tussen de gemeente Deven ter en Heidemij Advies. Na een Europese aanbestedingsproce dure en een gedegen onderhandelings traject tekenden mevrouw Wijsenbeek (Directeur Dienst Stedelijke Ontwik keling van de gemeente Deventer) en de heer Maten (business unit manager geo-informatie van Heidemij Advies) het contract voor het verrichten van alle geodetische werkzaamheden door Heidemij. Bijzonder aan het contract is dat, naast het verrichten van alle geodetische werkzaamheden, Heidemij op een de pendance bij de gemeente een balie heeft ingericht voor het verstrekken en distribueren van allerlei geografische informatie. Afnemers zijn zowel parti culieren als diverse diensten binnen de Gemeente Deventer. Via een aansluiting op het gemeente lijke netwerk en de geografische infor matiebalie zullen onder andere de GBKN-plus en de actuele kadastrale situatie aan de verschillende beheeraf- delingen (bijvoorbeeld groen, wegen, riool en milieu) van de gemeente ter beschikking worden gesteld. Vanuit Heidemij, regio Oost, zal ing. E. Boonstra de dienstverlening en samenwerking verder vorm geven. Voor een betere dienstverlening aan haar opdrachtgevers en een versterking van de verschillende vakdisciplines van Fugro-lnpark bv is een aantal wij zigingen aangebracht in de organisa tiestructuur. Het aantal regio's is terug gebracht van vijf naar drie, en wel de regio's Noord-, Midden- en Zuid- Nederland. Tot regio-directeur zijn benoemd mr. ir. J. C. Anneveld in Noord-Nederland, drs. A. J. van Riel in Midden-Nederland en J. L. Buzing in Zuid-Nederland. De zes verschil lende kantoren, verspreid over de re gio's, blijven gehandhaafd. Daarnaast zijn de vakdisciplines Geo- informatie en Ondergrondse Infra structuur, zoals deze op de verschillen de kantoren bestaan, sterker aan elkaar gekoppeld door de aanstelling van twee directeuren Business Develop ment. Dit zijn voor Geo-informatie ing. W. Eimers en voor Ondergrondse Infrastructuur drs. A. J. van Dongen. Naast de coördinatie van de werk zaamheden van de verschillende vak disciplines zijn beiden tevens verant woordelijk voor de ontwikkeling en invoering van nieuwe technieken in hun vakdisciplines. Ing. H. Blees blijft algemeen directeur van de totale Fugro-lnpark organisa tie. Nu de overheid streeft naar meer marktgericht en bedrijfsmatig functio neren, wekt het aanbesteden door ge meenten verwondering. Gemeenten besteden in vergelijking met andere overheden relatief weinig werk open baar aan. Ze geven de voorkeur aan onderhandse aanbesteding boven openbare aanbesteding. Waarom lok ken gemeenten geen competitie uit? Voor zijn promotie onderzocht ir. A. G. Dorée de ratio achter het aanbe stedingsgedrag. Op de markt waar gemeenten en aan nemers opereren, is het spel van vraag en aanbod ingewikkeld. Het is moei lijk om de aanbiedingen van aanne- NGT GEODESIA Digitale informatieverstrekking Kadaster sterk toegenomen Privatisering afdeling landmeten gemeente Deventer een feit 227 1996-5 Veranderingen bij Fugro-lnpark Gemeentelijk aanbesteden

(NGT) Geodesia | 1996 | | pagina 41