Studiemiddag Geometrie Geo-informatie Geodesie!? 10 oktober 1996 dienst kan het met haar tachtig medewerkers eigenlijk nau welijks aan. Er zal wel weer worden uitgebreid richting honderd, verwacht Sicco. Dat is overigens een beter voor uitzicht dan in 1981, toen als gevolg van een aarzelende conjunctuur een aantal medewerkers moest worden ont slagen, wat Klamer helemaal niet leuk vond. Geo Meetdienst heeft dertig jaar zijn best gedaan vooraan te lopen en is in die tijd gegroeid van 1 tot bijna 90 man nu. Komt er weer een feestje? George Klamer kijkt wat aarzelend, hij weet het nog niet. Misschien een kleine receptie of zo, dat zou kunnen, maar dat is zeker nog niet uitgekristalliseerd. Hij is onlangs 65 jaar geworden; zou zijn aarzeling wat te maken hebben met de keuze van wel of niet doorgaan? Hij voelt er in ieder geval nog weinig voor om achter de geraniums te gaan zitten. Maar het feit dat je zoveel jaren over zowel een gezond lichaam als een gezond bedrijf hebt mogen beschikken, is op zichzelf natuurlijk best een feestje waard. En daar kijken we dan maar naar uit. Geo Meetdienst This profile highlights the company Geo Meetdienst. The author visited the ojfice in Bunschoten and interviewed the founder George Klamer. The geodetic activities necessary for building a new bridge are described. Stichting Geodesia Als heden ten dage in een gesprek met een ervaren landmeter het woord „meetband" valt, is de kans groot dat er met nostalgie wordt teruggekeken naar vroeger, toen alles nog in meetlijnenverband werd aangemeten. Mooie veldwerken, ambachtelijk meet-, reken- en tekenwerk waarin vaardigheid diende te worden opgebouwd! Het lijkt alsof nieuwe technieken, zoals computers, moderne tachymetrie en GPS, deze en andere klassieke landmetersvaardigheden overbodig maken, alsof al de opgebouwde ervaring de prullenbak in kan. Is dat nu werkelijk zo? Aan de hand van enkele voorbeelden uit de praktijk zal worden geprobeerd aan te tonen dat de „oude" vaardigheden ook (en misschien wel juist) tegenwoordig een behoefte kunnen vervullen en van nut kunnen zijn. Maar pas op! Deze middag zal zeker geen pleidooi zijn om alles maar bij het oude te laten. Er zal veranderd moeten worden, de oude vaardigheden hoeven daarbij echter niet te worden weggegooid. In het septembernummer van NGT Geodesia volgen het definitieve programma en de aanmeldingsprocedure. De commissie studiedagen 324 1996-7/8 NGT GEODESIA Summary

(NGT) Geodesia | 1996 | | pagina 34