msmm- A - geschikt is om snel en nauwkeurig verticale stroomprofielen te meten; Multibeam Echosounderdoor M. de Lange. Hij zal een lezing houden over een multi-beam echolood, dat in een track een strook van de bo dem van kustwateren en rivieren in kaart brengt. Demonstraties van beide systemen zullen worden gegeven aan de wal en op de meetvletten Scaldis en Wijtvliet. Aangezien de capaciteit voor personen op de meetvletten beperkt is, kunnen maximaal 80 deelnemers voor deze bijeenkomst worden toegelaten. De kosten voor deze dag, inclusief koffie en lunch, bedragen 12,50 voor leden en 50,- voor niet-leden. U kunt zich uitsluitend opgeven door voor 24 au gustus 1996 de kosten over te maken op girorekening 4719645 van A. C. M. Sonke te Kloetinge. Op volgorde van binnenkomst worden deelnemers genoteerd. Inlichtingen: mevr. M. A. Roose, tele foon (0118) 67 01 00. Iberichten 1 1 In november 1995 heeft het Land meetkundig Gezelschap Snellius haar 1 le lustrum gevierd. Ter gelegenheid hiervan is het lustrumboek „Geodesie Wereldwijd" uitgegeven. Nog niet alle exemplaren van het boek zijn ver kocht, dus als u nog interesse heeft? Het boek bestaat uit 448 pagina's en is verdeeld in vier delen: een technisch gedeelte geschreven door de profes soren van de Faculteit der Geodesie, het tweede deel bevat ervaringen van geodeten in het buitenland, vervolgens wordt ingegaan op stages die de stu denten in het buitenland hebben doorgebracht en tenslotte worden in het vierde deel de activiteiten van de studievereniging ,,L. G. Snellius" be licht. Het boek is te verkrijgen door 45,- (inclusief 10,- verzendkosten) over te maken op giro 1997507 ten name van penningmeester Lustrumboek- commissie L. G. Snellius te Delft, onder vermelding van lustrumboek. Degenen die een acceptgiro hebben ontvangen, kunnen daar natuurlijk ge bruik van maken. Is het bedrag bin nen, dan wordt het boek zo spoedig mogelijk naar u toe gestuurd. Lustrumboekcommissie „Het Boek Prins Willem Alexander verdiept zich momenteel in het ministerie van V W. Door middel van bezoeken aan allerlei onderdelen van het depar tement maakt hij kennis met het werk van V W. Dit alles is een onderdeel van zijn oriëntatie op het functioneren van het Nederlandse staatsbestel, ofte wel een voorbereiding op zijn toekom stig koningschap. Op 25 april 1996 bracht hij in dit kader een bezoek aan de Meetkundige Dienst (MD) van de Rijkswaterstaat te Delft. Hem werd een programma voorgeschoteld, dat enerzijds in het algemeen een indruk gaf van het werk van een technisch- wetenschappelijke dienst van de Rijks waterstaat. Anderzijds werd hem het werk van de MD getoond. De Kroonprins en zijn gezelschap wer den op Kanaalweg 3b op het bordes ontvangen door Evert Jan Riedstra, Frits Brouwer en Quin van Valen. In een vergaderzaal werd vervolgens het directieteam van de MD voorgesteld, waarna enkele inleidingen werden ge houden. Tenslotte vond een rondlei ding plaats langs de diverse locaties in de twee MD-gebouwen, waarbij aller lei zaken werden getoond en gede monstreerd: remote sensing beeldverwerking; remote sensing en ontwikkelingssa menwerking; thematische kartografische produk- ten; fotogrammetrische kaartvervaardi ging; demonstratie landmeten; satellietnavigatie en routebepaling; Normaal Amsterdams Peil; mobilofonie en datacommunicatie; geografische informatiesystemen; radioplaatsbepaling. Om 11.45 uur werd afscheid geno men van de kroonprins en zijn ge zelschap, waarbij de hoofdingenieur directeur een equerre uit het midden van de 19e eeuw overhandigde. Dit is een landmeetkundig instrument voor hoekmetingen. (Uit: personeelsblad MD) De reeds jarenlange samenwerking tussen de Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie en de Kring voor Remote Sensing heeft op 10 mei 1996 geleid tot een fusie van beide verenigingen en daarmee tot de op richting van de Kring voor Aardobser vatie en Geo-informatica (KvAG). Met remote sensing opnametechnie ken en fotogrammetrie kan op effi ciënte wijze informatie worden verkre gen van grote gebieden. Door de ont wikkelingen op het gebied van de geo- informatica kunnen de verkregen re sultaten worden gecombineerd met beschikbare digitale ruimtelijke gege vens, zoals de digitale Topografische Kaart schaal 1:10 000. Ook koppe ling met modellen op het gebied van de ruimtelijke ordening, klimaat, mi lieu- en waterbeheer is mogelijk. Op deze wijze kan operationeel gebruik worden gemaakt van aardobservatie resultaten. De KvAG zal trachten door uitwisseling van resultaten en ervarin gen hieraan een bijdrage te leveren. In Nederland streeft de KvAG naar een versterking van de samenwerking met aanverwante verenigingen, en is van plan om gezamenlijk themadagen te organiseren in aanvulling op work shops voor specialisten op een bepaald vakgebied. Ook internationale contacten zullen meer aandacht krijgen. Onlangs is be sloten dat de General Assembly van EARSeL in 1998 in Nederland wordt gehouden. De KvAG zal hieraan actief deelnemen. Deze zomer, in Wenen, stelt de KvAG zich kandidaat voor de organisatie van het vierjaarlijkse con- 336 1996-7/$ NGT GEODESIA Lustrumboek Snellius Bezoek Prins Willem Alexander aan MD Oprichting Kring voor Aard observatie en Geo-informatica

(NGT) Geodesia | 1996 | | pagina 46