dg DIALOG Topografie VERSLAG Gebruikersbijeenkomst bij Grontmij Geogroep op 25 juni 1996 Ruim zestig licentiehouders en be langstellenden van het landmeetkun dig programma dg DIALOG Topo grafie gaven acte de présence. Zowel de aangekondigde nieuwe ontwikke lingen als de aantrekkelijke omgeving (hotel Mercure in Nieuwegein) zullen daaraan debet zijn geweest. Marketing manager Gijs Boekelo, in zijn nopjes met de grote opkomst, wenste bij voorbaat de deelnemers (waaronder enkele Belgische vrienden van Elektra- bel) een leerzame, maar vooral ook ge noegzame dag. Dat lukte heel aardig, er was nogal wat nieuws te melden en ook de verzorging was „op maat". Het was alweer de vierde gebruikersdag, dacht Gijs en niemand sprak dat te gen. Afdelingshoofd Jan Bakker beet de spits af met een overzicht van de hui dige Geogroep-organisatie: drie pro- duktie-afdelingen (Nederland noord, zuid en midden), de afdeling Geodata Service en sinds 1 januari 1996 ook nog de afdeling Informatietechnologie waarin alle deskundigheid op het ge bied van software-ontwikkeling is gebundeld. In die afdeling wordt mo menteel hard gewerkt aan de produkt- vernieuwing van dg DLALOG-vast- goedsystemen, dg DIALOG Topogra fie en MOVE3, en de gebruikers kun- Theo Scheele, redacteur. Verwerking meting nen er ook met hun vragen terecht. Daarvoor is een help desk met gratis 06-telefoonnummer ingesteld; voor die be drijven waar die nummers zijn geblokkeerd, kan men rechtstreeks „Roosendaal bellen". De gedetailleerde uitleg van de software-vernieuwingen was voorbehouden aan productmanager Luc Amoureus. Voornaamste aanpassing is volgens Luc de omschakeling van DOS naar Windows, zowel van dg DIALOG Topo grafie als MOVE3. Daarbij is de datastructuur volledig ver nieuwd (wat opgepoetst, zei Luc). Het is objectgericht ge maakt en er is een platte menustructuur ontworpen, zodat de gebruikers zijn verlost van de steeds verder uitgegroeide boomstructuur. (Op den duur zagen we door de bomen het bos niet meer). De objectdefinitie is los van de legenda gemaakt en objectcodes kunnen worden gegroepeerd tot objectcodesets waarmee het gemakkelijker werken is. Grote verbetering is het werken met bladrandloze projecten. De basisfuncties zijn inmiddels gereed, evenals de interactieve functies, conversies en programma's voor landmeetkundige berekeningen. De aanwezigen konden op een vergroot, ka merbreed scherm de verrichtingen van Luc op de pc vol gen. Alle vernieuwde processen werden doorlopen, waarbij het onderdeel berekeningen en de verwerking van de meet- file de meeste aandacht kregen. Hierbij vervallen een aantal tussenstappen, omdat veel onderdelen nu geheel automa tisch verlopen. Het programma voorziet in een geïntegreer de koppeling naar MOVE3, zodat vereffeningen al in de eerste fase worden meegenomen. Voor de vaste klanten van dg DIALOG Topografie is de update naar Windows gratis beschikbaar en is het mogelijk een cursus te volgen bij de Geogroep. Ook bij de installatie kunnen de klanten rekenen op ondersteuning. Van de ge bruikers zelf wordt ook wat gevraagd; voor het verder uit testen van de vernieuwde programma's worden zogenaam de Bèta-testers gezocht. Zij krijgen geheel gratis instructies en begeleiding, maar moeten wel minstens eenmaal per week contact hebben met de basis in Roosendaal. Husky als gast Gastspreker Van Alphen van Distri-Phone Int'l had tot taak de aanwezigen de sterke kanten van de Husky-veld- computer uit te leggen. Een kleine uitleg over de firma zelf ging eraan vooraf. Wat is Distri-Phone? Een firma die marktleider wil zijn in mobiele data, mobiele computering en vooral in de robuuste pencomputers, want dat is de Husky. Je mag hem gerust op de grond laten vallen of onder de kraan houden, zei Van Alphen. Hij is erop ge bouwd, is bestand tegen modder en zand en heeft een mag nesiumbehuizing, een pendriver voor DOS en sinds deze dag, als primeur, ook één voor Windows 95. Het grote beeldscherm is vooral buiten goed leesbaar. 373 NGT GEO DES IA if Grontmij Geogroep

(NGT) Geodesia | 1996 | | pagina 31