maar dat ook de intentie wordt uitge sproken om te komen tot professione le kwalificatieprocedures voor mensen met een mbo-opleiding. Het rapport werd tijdens de CLGE- bijeenkomst op Rhodos in Grieken land op 17 en 18 mei 1996 unaniem door de EU- en EFTA-landen geac cepteerd. Met de vaststelling van het Profile Report is opnieuw een mijlpaal door de CLGE bereikt: binnen Euro pa is men het eens langs welke pro cedure de professionele kwalificatie „European Geodetic Surveyor" kan worden bereikt. Een actiepunt dat direct uit de accep tatie voortvloeit is, dat binnen elk EU- en EFTA-land het komende halfjaar de levensvatbaarheid van National Geodetic Survey Profession Liaison Groups (NGSPLG's) zal worden on derzocht. Een NGSPLG zal een li chaam moeten zijn, dat een land ver tegenwoordigt en dat derhalve wordt geaccepteerd door de bestaande geo detische, professionele bedrijven en diensten, universiteiten en hogescho len, en de betreffende ministeries. Zo als reeds eerder gerapporteerd, zullen de NGSPLG's worden belast met de onderhandelingen over de relatieve ac ceptaties van de professionele stan daarden tussen telkens twee afzonder lijke lidstaten. Gesommeerd zullen de ze relatieve acceptaties moeten leiden tot een Europese standaard voor be- roepseisen. Het Profile Report geeft eveneens aan dat er voor professionele geodeten een continue professionele ontwikkeling noodzakelijk is en men zal moeten aantonen dat men aan deze continue professionele ontwikkeling doet. Wanneer men dit niet doet, verliest men zijn licentie als European Geode tic Surveyor. Binnenkort komt de de finitieve versie van het Profile Report beschikbaar. Wanneer u hierin geïnte resseerd bent, wordt u verzocht dit aan ondergetekende te melden. Zoals al eerder vermeld, is reeds in 1995 het rapport „the Education and Practice of the Geodetic Surveyor in Western Europe" (kortweg: „Allan- Report") vastgesteld. Dit rapport is geschreven door dr. Arthur Allan, hoogleraar aan het University College in Londen. Inmiddels is dit rapport in zijn definitieve vorm beschikbaar en ook benaderbaar via E-mail onder het adres: email-iah@ps.ucl.ac.uk. Ook is het Allan-Report benaderbaar on der het worldwide web, onder het adres: URL-http://www.ps.ucl.ac.uk (uk oblique geschreven). Met het Allan-Report en het Profile-Report zijn belangrijke stappen genomen om de onderlinge informatie-uitwisseling tussen de EU- en EFTA-landen en richting de EU en Europese Commis sie te verbeteren. Het streven is om in de komende periode een discussie met de Europese Commissie en de beslis sers binnen het Europese ambtelijke apparaat op gang te brengen over het Allan-report en Profile-Report. De volgende acties zijn de samenstel ling van twee rapporten over de kwali teit van de geodetische dienstverlening en over de markt in Europa. Om de professie te kunnen promoten, is het immers noodzakelijk om te kunnen aangeven welke kwaliteit door de dienstverlening wordt geleverd en over welke markten we spreken. De volgende bijeenkomst van de CLGE zal plaatsvinden op 18 en 19 oktober 1996 in Ierland in Dublin. Inlichtingen: mr. ir. J. C. Anneveld, CLGE-gedelegeerde, p/a Fugro-ln- park bv, telefoon (020) 651 08 00. Recent hebben Oranje- oranjewoud WOU(j en BENCOS de gemeente Staphorst mogen feliciteren met het feit dat deze gemeente als vijf tigste gebruik maakt van het geo grafisch informatiesysteem InfoCAD. Dit systeem wordt ingezet als onder deel van het vastgoedinformatie systeem GEOVAS (GEmeente Om vattend VastgoedAutomatiseringsSys- teem), een concept voor geïntegreerde vastgoedinformatievoorziening van het Eindhovense L+T Informatica en Oranjewoud. Drs. W. Plomp, burge meester van Staphorst, stelde tijdens een feestelijke bijeenkomst het sys teem officieel in werking. Staphorst wil met het systeem beter aansluiten op de werkwijzen van de haar toeleve rende ingenieursbureaus en bereidt zich organisatorisch voor op de door het Kadaster Overijssel te vervaardigen GBKN. Een landelijke databank met alle hui zen die te koop staan en die voor iedereen toegankelijk is. Hiervoor zul len de „vereniging eigen huis" en het Kadaster een gezamenlijke onder neming oprichten, die deze maand van start gaat. Iedere eigen woningbe zitter, makelaar en bouwondernemer kan te koop staande huizen bij Koop huisnet Nederland aanmelden. Dege nen die het koopwoningenbestand willen raadplegen, kunnen dit straks op velerlei manieren doen. De „ver eniging eigen huis" en het Kadaster verwachten dat de markt voor koop woningen voor kopers, verkopers en makelaars hierdoor veel overzichtelij ker zal worden. Het is momenteel voor kopers en ver kopers niet mogelijk om een goed overzicht van alle te koop staande hui zen te krijgen. Een open, landelijk in formatiesysteem is volgens beide ini tiatiefnemers zowel in het belang van de consument als van de makelaar. Naar verwachting kan Koophuisnet Nederland bij de start al beschikken over het aanbod van 600 makelaars en vastgoedadviseurs. Onderhandelingen met de Landelijke Makelaars Vereni ging (LMV) en de Vereniging Bemid deling Onroerend goed (VBO) zijn nagenoeg afgerond. Koophuisnet Ne derland streeft samenwerking met de Nederlandse Vereniging van Make laars in onroerende goederen (NVM) na. De organisaties van bouwers van koopwoningen staan positief tegen over het initiatief. Particulieren kun nen voor de aanmelding van hun huis op Koophuisnet Nederland terecht bij het postkantoor. Woningzoekenden kunnen op ver schillende wijzen toegang krijgen tot Koophuisnet Nederland om het aan bod te bekijken. Via de aangesloten makelaars, maar ook thuis via de com puter (Videotex) en de televisie (inter actieve teletext). De grote banken overwegen de plaatsing van informa tiezuilen, terwijl het systeem binnen afzienbare tijd ook op Internet een plaats zal krijgen. 388 1996-9 NGTGEODESIA Vijftigste gebruiker InfoCAD Koophuisnet Nederland Aadaster vereniging eigenhuis

(NGT) Geodesia | 1996 | | pagina 46